Weterani spod Waterloo w mundurach z epoki

Od wybuchu rewolucji francuskiej (1789) do roku 1900.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Weterani spod Waterloo w mundurach z epoki

Post autor: clown »

Kilka ciekawych zdjęć weteranów spod Waterloo w mundurach z epoki:
http://www.robswebstek.com/search/label ... he%20Month
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Weterani spod Waterloo w mundurach z epoki

Post autor: Raleen »

Znakomity link Czarku i dzięki, że to wrzuciłeś.
Pozwoliłem sobie przenieść do działu historycznego, by nie utonęło wśród innych postów.

Swoją drogą ktoś w tamtych czasach też miał rewelacyjny pomysł, że pokusił się o coś takiego. U nas podobnie robiono jakieś zdjęcia w Galicji na tej zasadzie weteranom powstania listopadowego i czasami są to wartościowe źródła wiedzy o umundurowaniu niektórych jednostek (z tego co pamiętam z pułku jazdy wołyńskiej robili fotografie).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Weterani spod Waterloo w mundurach z epoki

Post autor: clown »

Kto wie, może kiedyś uda się takie fotografie pokolorować, tak jak to zrobiono z fotografiami z PWŚ.
W każdym razie mnie też te fotografie bardzo zapadły w pamięć, bo moją ukochaną epokę znam tylko z malunków :(
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Weterani spod Waterloo w mundurach z epoki

Post autor: Torgill »

Swoją drogą to "pech", że się tak ciekawa epoka jak wojny napoleońskie "nie załapała" jeszcze na fotografie. Wyobrażacie sobie albumy: "Somosierra", albo Odwrót Wielkiej Armii na fotografiach?" ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia XIX wieku”