Nieuport 1600 - książka, na którą czekałem 6 lat!

Od upadku Konstantynopola do wybuchu rewolucji francuskiej (1789).
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Nieuport 1600 - książka, na którą czekałem 6 lat!

Post autor: Greebo »

Na książkę Witolda Biernackiego "NIEUWPOORT 2 lipca 1600. Kampania flandryjska księcia Maurycego Orańskiego" z serii Bitwy/Taktyka czekałem ponad sześć lat bo pierwsze informacje o jej ukazaniu otrzymałem z wydawnictwa InfortEditions na początku 2007 r. Właśnie to sprawdziłem więc jestem tego pewny :)
Od tamtego czasu zmienił się rozmiar i tytuł książki (początkowo książka miała się okazać w serii Pola Bitew i nosić tytuł "Nieuport 1600").

Jestem bardzo ciekaw tej książki, ale mam przede wszystkim nadzieję, że nie będę nią rozczarowany, gdyż tak długie czekanie narobiło mi na pewno jeszcze większego apetytu na tę pozycję niż miałem na początku, a od początku miałem na nią wielką ochotę:)

W każdym razie, przynajmniej według mnie, jej autor daje gwarancję, że się nie powinienem się rozczarować :)
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nieuport 1600 - ksiązka na którą czekałem 6 lat!

Post autor: kadrinazi »

Biorąc pod uwagę, jaki trud włożył autor w powstanie tej pracy to chyba nie będziesz rozczarowany. Temat niezwykle ciekawy i mnóstwo interesujących informacji.
Kontakt tylko na maila
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nieuport 1600 - książka, na którą czekałem 6 lat!

Post autor: Greebo »

Na to liczę i tak jak już napisałem napisałem, moim zdaniem, autor daje gwarancje dobrej książki dlatego wcale nie żałuje że tak długo czekałem ale cieszę się że doczekałem :)
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nieuport 1600 - książka, na którą czekałem 6 lat!

Post autor: kadrinazi »

Troszkę znam pisanie tej książki 'od kuchni' i przyznam że też z dużą niecierpliwością czekam na efekt końcowy :)
Kontakt tylko na maila
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nieuport 1600 - książka, na którą czekałem 6 lat!

Post autor: Greebo »

No to jak zwykle mogę tylko Ci pozazdrościć :)

Ja miałem większy kontakt tylko z właścicielem wydawnictwa w okresie kiedy powstawało i wydawało pierwsze pozycje. Stąd moja wiedza ile czasu to trwało bo jeśli dobrze pamiętam miała to być początków książka która zmieściła by się chyba w pierwszej 10 tytułów Infortu :).

No ale miała być to pozycja dużo skromniejszej serii "Pola Bitew" teraz będzie a właściwie już chyba jest to pozycja ze sztandarowej serii Bitwy/Taktyka w której ukazują się największe prace wydawane przez Infor.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nieuport 1600 - książka, na którą czekałem 6 lat!

Post autor: kadrinazi »

A swoją drogą wiem że p. Witold i tak nie jest do końca zadowolony z pracy, ale sądzę że Czytelnicy nie będą rozczarowani :)
Kontakt tylko na maila
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nieuport 1600 - książka, na którą czekałem 6 lat!

Post autor: Greebo »

A odchodząc od tematyki stricte wydawniczej ta książka jest dla mnie tak ciekawa z dwóch powodów, według mnie ta bitwa była dość wyjątkowa. Powszechnie mówi się o niej jako o jednej z tych batalii, które stanowią milowy krok w rozwoju sztuki wojennej, a z drugiej strony jest to chyba jedyny przykład jaki można podać przy wskazywaniu przewagi nowego sposobu walki opracowanego przez Maurycego Orańskiego czyli tzw. brygady niderlandzkiej czy szyku holenderskiego na hiszpańskim tercjo.

Przewagi teoretycznie słabszych oddziałów, w płytszej formacji nad kolosem głębokiego i licznego tercjo.

Biernacki zwykle w swoich pracach omawia takie „techniczne” zagadnienia, w czym niestety jest zdecydowanym wyjątkiem, wiec jestem bardzo ciekaw jak (jeśli) omówi te kwestię.

O samym tercjo dość dużo napisał w swojej „Białej Górze 1620” ale jestem bardzo Ciekaw czy rozwinął ten temat w tej pozycji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia XVI-XVIII wieku”