Wynurzenia młodego czytelnika Sienkiewicza

Od upadku Konstantynopola do wybuchu rewolucji francuskiej (1789).
popek230
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 25 czerwca 2009, 19:35
Lokalizacja: niemce

Post autor: popek230 »

andleman pisze:
popek230 pisze: co ja nie jetem zadnym niemcem yyyyyyyyyyyyyyyyyyyytacy z was geniusze z dziedizny histroi polski a nie wiecie ze po zwycieskiej bitwie pod grunwaldem jagiello nie kazal wybic jencow ale osadzil ich na lubelszczyznie gdzie pracowali w lesie i na tych terenach mial 500 lat pozniej zielmie ignacy budny nazawal ta miejscowosc niemce teraz jest sporym miasteczkiem jest wiedziba wojta i calej gminy wy pustki
Popku, jeśli ktoś popełnia dwadzieścia trzy błędy (nie liczę przestankowych {EDIT: interpunkcyjnych}, może też pomyliłem się w rachunku) w zdaniu liczącym 323 znaki (yyyyyyyyyyyyyyyyyyyy nie wliczam) to znaczy, że pisze źle z grubsza co piętnastą literę. Polskę piszesz z małej litery, a nas tytułujesz "geniuszami z dziedizny histroi". Dziedizna kojarzy mi się jakoś z czymś, co zostawił komuś dziadek, histroia to zapewne z greki, a ja - pokornie przyznaję - z greki to ledwie kilka słów... Może chodzi o histeryczną Troję (albo o historyczną), a to może oznaczać, że Twój dziadek był Homerem!... (z całym szacunkiem do zapewne bardzo zacnej osoby Twego Dziadka)
Przypisujesz sobie prawo do tak lekceważącego traktowania mojego języka ojczystego, a mnie odmawiasz prawa do pochopnego założenia opartego na szybkiej grze skojarzeń: jeśli poruwnoj=porównuj, to Niemce mogą równać się Niemcy.
Wybacz, że nie znam chwalebnej, heroicznej i bez wątpienia pięknej historii Twojej miejscowości. Jak jednak łatwo sprawdzić w Wikipedii, Polska podzielona jest na 2478 gmin, a liczba miast wynosi 892. Biję się w piersi - nie znam nawet nazw ich wszystkich, o historii nie wspominając.
Sądzę, że nie minę się bardzo z prawdą (a jeśli się mylę, z pokorą przyjmę sprostowanie kolegów), jeśli wyrażę opinię, że niewiedza jest na tym forum tolerowana (mniej lub bardziej), choć nigdy chwalebna. Sam kilkakrotnie wykazałem się nieznajomością pewnych faktów i cieszę się, że je poznałem dzięki wyrozumiałości innych dyskutantów. Ale brak szacunku dla tych, z którymi się dyskutuje (wyrażany na przykład przez niechlujstwo lub nazywanie ich pustakami, czy też pustkami) spotyka się tu już ze znacznie mniejszym zrozumieniem.

Aha, i nie nazwałem Cię Niemcem. Wyraziłem tylko przekonanie, że żyjesz w Niemczech. To istotna różnica.
dobrze wiec bylo mnie spytac gdzie mieszkam a pisze z bledami bo ja nie mam czasu zeby 6 razy sprawdzac wiadomosc wy moze tylko to robicie przez caly dzien ja nie mam czasu

a i ta legenda jest znana na calą polskę

a zasady ortografi znam ale w waznych listach itp ja uzywam a na rozmowe z takimi deb*******mi jak wy nie ma sensu
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez popek230, łącznie zmieniany 1 raz.
piotr nowak
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Popku, o ile po poprzednim poście andlemana jeszcze się zastanawiałem, to po Twoich dwóch ostatnich "kawałkach" nie mam już dylematów. Dziękujemy Ci i zapraszamy do aktywnego udziału najwcześniej po ukończeniu 13 lat. Od strony formalnej, jako osoba niemająca 13 lat nie możesz samodzielnie akceptować warunków rejestracji na forum, gdyż zgodnie z Kodeksem cywilnym nie masz zdolności do czynności prawnych, a zgody od swoich rodziców lub opiekunów prawnych mi nie dostarczyłeś, co przesądza sprawę. Z kolei, jeśli niezgodnie z prawdą wpisałeś swój wiek, tym gorzej dla Ciebie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Pragnę jeszcze wtrącić kilka słów. Otóż WIKIPEDIA w dziale dotyczącym tak gminy jak i miejscowości Niemce o legendzie nie wspomina. Nie ma na WIKI = never happened, więc nie jest ona znana na całą Polskę ;)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Zablokowany

Wróć do „Historia XVI-XVIII wieku”