P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: Filip Apostoł »

Panowie, ja mam takie pytanie. Zamawiacie jeszcze coś z P500? Czy to opłacalna transakcja? Bardzo dawno nie zamawiałem nic w preorderze i zastanawiam się czy przy obecnej cenie wysyłki od GMT i kursie dolara nie lepiej poczekać aż gra pojawi się w polskich sklepach. Jakie macie doświadczenie z ostatnich miesięcy? Preorder + 20$ wysyłki < cena w polskich sklepach?
Fajnie mieć potem możliwość zamówienia gry z 50% rabatem w corocznej wyprzedaży, ale jeśli to miałby być jedyny argument to słabiutko.
Z góry dzięki za info.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: Neoberger »

Falling Sky - P500 - 80 dolarów (312 zł). FG - 289 zł
Distant Plain - P500 - 78 (304 zł). FG - 285 zł.

Przykłady pierwsze z brzegu.
Berger
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: Filip Apostoł »

Teoretycznie mogłoby się opłacić przy zamówieniu dwóch egzemplarzy. Tylko wtedy dochodzi loteria z kosztami na granicy. Eh... chciałbym wesprzeć tak znakomite wydawnictwo, ale chyba trzeba będzie się jeszcze pozastanawiać.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: Magnum-KR »

Ja zamówiłem 2 szt. Sekigahary 3rd printing w P500 GMT i widzę, że wychodzi mi tylko minimalnie taniej niż w Forcie Gier. Nie wiem zresztą czy mi przypadkiem i tak GMT nie policzył 2x kosztów wysyłki (ściągnęli mi z karty za te dwie gry 121 USD) po dzisiejszym kursie USD 60,5 dolca daje (dzisiejszy kurs sprzedaży mBank gdzie mam kartę: 3,8559) 234 zł (mBank skasował mi więcej, pewnie był podczas rozliczania transakcji nieco wyższy kurs). Gra w Forcie Gier będzie za 255 zł. Czyli niby jest trochę taniej ale jak się doliczy ryzyko, że na granicy oclą, szukanie nabywcy na drugą kopię, bawienie się w pakowanie i wysyłkę (a trzeba zbyć poniżej ceny z FG by ktoś był chętny) to chyba szkoda zachodu... Trzeba było na spokojnie dać zarobić kolegom z FG.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: Magnum-KR »

No, przywalili mi 90 zł VAT. No to popłynąłem - dużo taniej by było brać z Fortu Gier...
Barglad
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:30
Lokalizacja: Lublin

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: Barglad »

"Dobra zmiana" dotarła do Działu Pocztowo-Celnego :o

Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zapłacić VAT-u od gry za 42 USD. Tym razem dopłaciłem 65 PLN - w sumie 303 PLN, cena w Forcie Gier 249 PLN (bez kosztów wysyłki).
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: killy9999 »

Uszczelnianie systemu podatkowego?
Centrifan

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: Centrifan »

Planuję pierwszy zakup, ale mam pytanie, jak to wygląda na granicy? Mogą mi zatrzymać paczkę bądź żądać jakieś opłaty? (cło, vat?)
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: killy9999 »

Do mnie w tym tygodniu dotarła paczka z Silver Bayonet. Dzwonili do domu z UC z pytaniem co jest w środku, po czym przysłali kilka dni później do domu bez nakładania VATu. Szczęście kolejny raz mi dopisało :-)
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: killy9999 »

GMT ma wprowadzić nową opcję wysyłki do Europy. Będzie nieco droższa (7-10$ wg. zapowiedzi), ale gry będą szły do Second Chance Games w Wielkiej Brytanii i stamtąd będą rozsyłane na Europę. Wyeliminuje to niespodzianki z VATem ze strony urzędu celnego. "Program" już działa pilotażowo - kilka ostatnich tytułów z P500 zostało tak wysłanych dla klientów z Wielkiej Brytanii i do końca roku jeszcze (tzn. za tytuły listopadowe i grudniowe) GMT będzie tak robić bez podwyższania kosztów wysyłki (czyli sami dopłacą koszty związane z VATem). Osobiście postanowiłem skorzystać i zamówić drugą część Wing Leadera. Planowałem poczekać z nią do wyprzedaży GMT (wyjątkowo planowanej na styczeń, nie na październik), ale ostatecznie uznałem że nie wiadomo czy gra się na nią załapie więc wziąłem P500.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: Raleen »

Bardzo dobry ruch, w końcu będzie pewnie mniej zabawy z shippingiem. Jedynie można się zastanawiać w dłuższej perspektywie czy z uwagi na Brexit lokalizacja magazynu w UK to dobry pomysł (z punktu widzenia większości Europy - choć nie wiem jak procentowo rozkładają się klienci, bo zakładam, że w UK może ich być wielu).

Jeśli ułatwi to dostawy do polskich sklepów i wpłynie korzystnie na ceny, to też będzie bardzo pozytywny skutek.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

GMT's Euro-Friendly P500 Shipping Option

Post autor: Neoberger »

http://www.gmtgames.com/news.aspx?showarticle=349

News może i stary, ale dotyczy rzeczywistości od nowego roku.
Berger
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: Magnum-KR »

Sekigahara w Rebel pojawiła się za 230. No to jest kilkadziesiąt złotych mniej, niż mi wyszło jak mi ten VAT na granicy przywalili...
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: killy9999 »

Odgrzebuję stary temat. Czy ktoś w ostatnim czasie zamawiał coś w ramach P500 z GMT Games i może się wypowiedzieć na temat opłacalności? Myślałem żeby wziąć Atlantic Chase. Gra w P500 po 59$ i jeśli dobrze czytam tabelkę to wysyłka za 37$ - razem blisko 100 dolców. Czyli wychodzi na to że o kilkadziesiąt zetów drożej niż preorder w Forcie. Nie jestem tylko pewien czy dobrze czytam tabelkę i czy koszty wysyłki rzeczywiście byłyby tak wysokie, stąd pytanie do osób które ostatnio doświadczyły zamawiania w praktyce :-)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: P500 - czy to się jeszcze opłaca?

Post autor: jacus1944 »

Podam kilka własnych przykładów...
Jakiś czas temu zamówiłem w P500 moduł do rozgrywek solo do gier CDG. Całkowity koszt wyniósł 140 zł, w Forcie 98 zł.
W styczniu z Hexasim kupiłem zaraz po wydaniu, Fallen Eagles 2 edycja, całkowity koszt ok. 340 zł, w Forcie 302 zł.
Jeszcze lepszym przykładem jest Winter's Victory od New England Simulations. Zamówiłem w Forcie, bo przy cenie 1087 zł mam grę w cenie przedsprzedaży, bo gra w preorder kosztowała 140$, ale najtańsza przesyłka 88$!!!! Idąc dalej i chcąc kupić po wydaniu gry w nominalnej cenie 200 $ + 88$ przesyłka to robi się kosmos:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”