Komentarze i oceny gier na stronie sklepu Rebel

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Komentarze i oceny gier na stronie sklepu Rebel

Post autor: Raleen »

Temat wydzielony z:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f ... 26#p210226
Neoberger pisze:Czy mi wyszukiwarka oszalała? Na stronie Rebela nie ma ramki z oceną i danymi wydawcy. Czemu?
http://www.rebel.pl/product.php/1,728/1 ... Korps.html
Ja też nie widzę. Ciekawa sprawa :) .
Ale to po raz kolejny znakomicie pokazuje jak to jest z ocenami gier na stronie sklepiku Rebela i ile one są warte.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie ma faktycznie. Za to są bardzo treściwe i eleganckie komentarze niejakiego Bartłomieja Batkowskiego. Czyżby kolejny agent TiSu?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: Raleen »

SPIDIvonMARDER pisze:Za to są bardzo treściwe i eleganckie komentarze niejakiego Bartłomieja Batkowskiego. Czyżby kolejny agent TiSu?
Bartłomiej Batkowski to zastępca redaktora naczelnego TiS, ponadto "właściciel" forum TiS. Zatem komentarz ten można uznać za oficjalny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Akurat oceny Rebela są moim zdaniem bardzo dobre, może tutaj była jakaś awaria. A co do komentarzy to aż mi się smutno zrobiło ;)
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: BEF Hero »

Awaria !?
Rebel permanentnie usuwa komentarze, które nie są przychylne i entuzjastyczne dla produktów TiS. Zwróciłem im uwagę, że takie działanie jest nieprofesjonalne. Odpowiedziano mi cytatem z regulaminu, który nijak miał się do zaistniałej sytuacji.
Tracę dobre zdanie o tym portalu - sklepie.
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: Neoberger »

Rebel robi takie numery z komentarzami nieustannie.
Wpisy typu gra jest genialna bo doszła w całości i daję za to 5, a jutro zagram i będę wiedział cokolwiek o grze są częste. Jak się coś napisze odwrotnego żeby ostrzec ludzi to się pojawia moderator i Ciach.
W przypadku gier TiS, gdzie ewidentnie pisują członkowie redakcji i ich rodziny, daję wtedy posty zabawne lub agresywne mające ukazać debilizm ich komentarzy na poziomie Partii Palikota, ale posty są usuwane prawie natychmiast.

Pytanie jest jaki interes ma Rebel żeby wspierać nisze na polskim rynku?

Nota bene jak zacząłem się przyglądać cenom gier w sklepach innych niż Rebel to odkryłem, że nieźle dostaję po kieszeni za wierność kliencką.
;-(
Berger
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: Raleen »

Ja przyznam, że po dyskusji z jednym "komentatorem" produktów na Rebelu (sprawa kiedyś dyskutowana w temacie o "Kursku 1943"), którym po treści rozmowy mogę stwierdzić był ewidentnie wydawca, też miałem podobną sytuację. Większość jej treści, w tym wszystkie istotne elementy krytyczne, usunięto. W korespondencji z prowadzącym portal G-P zrugano mnie używając określeń niezbyt uprzejmych (nie powiem, że niecenzuralnych, ale blisko). Co ciekawe, głównym zarzutem pod moim adresem był nawet nie sam udział w dyskusji, ale zamieszczenie linka do recenzji na naszym portalu. Dowiedziałem się, że zgodnie z regulaminem czy zasadami zamieszczania komentarzy przy produktach na stronie sklepu Rebel, zabronione jest umieszczanie tam linków do innych stron. Osoby postępujące w ten sposób mogą mieć usunięte konta i zbanowane IP, czym mi zagrożono. Co ciekawe, na tej samej stronie, nad komentarzami, przy wielu produktach w sklepie są (a przynajmniej do niedawna były) linki do naszych recenzji, do strony Strategie i Stratedzy (czyli poprzedniczki Portalu Strategie).
Neoberger pisze:W przypadku gier TiS, gdzie ewidentnie pisują członkowie redakcji i ich rodziny, daję wtedy posty zabawne lub agresywne mające ukazać debilizm ich komentarzy na poziomie Partii Palikota, ale posty są usuwane prawie natychmiast.
Próbowałem raz czy dwa razy robić dokładnie to samo, i powiedziałbym, że ku mojemu zaskoczeniu nie jest to specjalnie trudne :) . Tyle, że doszedłem do wniosku, że szkoda mojego czasu. Wolę pisać tutaj, gdzie mogę napisać to co myślę i mam pewność, że nic z tego nie zniknie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

To straszne, co piszecie. Zawsze miałem z Rebelem jak najlepszy kontakt, a to o TiSie... no faktycznie też to widziałem.
Rebel.pl
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 19 czerwca 2012, 07:48

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: Rebel.pl »

Witam serdecznie,

Chcielibyśmy odnieść się do zaistniałej sytuacji.

Sprowadza się ona do tego, że komentarze na stronie sklepu Rebel Centrum Gier powinny dotyczyć produktów, nie zaś odnosić się do wydawnictwa, ludzi w nim pracujących czy ogólnie pojętej sytuacji okołoproduktowej, do komentowania których służą fora internetowe.
Naszą intencją nie jest dbanie o wizerunek gier TiSu, a zadbanie o wizerunek naszego sklepu internetowego.

Prosilibyśmy aby unikać komentarzy, które są "(...)agresywne mające ukazać debilizm ich komentarzy na poziomie Partii Palikota(...)" i tych napisanych w podobnym tonie, bo te będziemy usuwać bez ostrzeżenia.

Za przykład rzetelnego komentarza z oceną "1" może posłużyć komentarz Pana Dariusza Góralskiego pod produktem "Polska 1939".

Ze swojej strony bardzo zachęcamy do komentowania wszystkich gier na stronie sklepu Rebel, w tym gier TiSu. Prosimy jednak o trzymanie się reguł netykiety oraz regulaminu sklepu Rebel. Z naszej perspektywy nie ma znaczenia czy komentarz ma ocenę "1" czy "5", ważne, aby przybliżał innym czytającym jakość opisywanego produktu.

- - - - -
Odnosząc się jeszcze do dwóch niejsanych sytuacji:
Neoberger pisze:Czy mi wyszukiwarka oszalała? Na stronie Rebela nie ma ramki z oceną i danymi wydawcy. Czemu?
http://www.rebel.pl/product.php/1,728/1 ... Korps.html
Taka sytuacja ma miejsce w przypadku produktów dodanych przed 2007 rokiem i włącznie. Wtedy sklep nie miał takiej funkcjonalności jak "ocena" i "dane wydawcy", a po jej wprowadzeniu nie zostało to uzupełnione.
Dodaliśmy informację o wydawcy i teraz już powinno być w porządku. Przepraszamy za przeoczenie.
Raleen pisze:Co ciekawe, na tej samej stronie, nad komentarzami, przy wielu produktach w sklepie są (a przynajmniej do niedawna były) linki do naszych recenzji, do strony Strategie i Stratedzy (czyli poprzedniczki Portalu Strategie).
Zachęcamy autorów do wysyłania napisanych recenzji do nas z prośbą o umieszczenie pod produktem. Niestety nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich recenzji zamieszczanych w sieci, ale zamieszczamy te, które do nas trafią. Adres pod który należy je podsyłać to: "sklep @ rebel.pl"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: Raleen »

Witam

Na wstępie chciałem powiedzieć, że cieszę się z wizyty przedstawiciela sklepu Rebel na naszym forum.

Jeśli chodzi o to, że komentarze na stronie sklepu Rebel mają się odnosić do produktów, a nie wydawnictwa, to widziałem parę miesięcy temu co było napisane w wątku o "Polsce 1939" zlinkowanym wyżej (było to zresztą przedmiotem żartów nie tylko na naszym forum). I bardzo wiele wpisów nie dotyczyło tam bezpośrednio produktu. Kilka z nich, zwłaszcza niejakiego Roberta Kilińskiego, cytującego wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Nienawiść" i w ten sposób atakującego swoich adwersarzy z pewnością miało nikły związek z dyskusją o produkcie. Mimo to te wpisy widniały na Waszej witrynie bardzo długo i jakoś ich nie usuwaliście. Z kolei wpisy krytyczne w stosunku do produktów TiS, jeśli tylko odbiegają w Waszym rozumieniu od tematu (chociaż w rzeczywistości często nie odbiegają, albo niewiele odbiegają), dość szybko usuwacie. Jeśli powołujecie się na netykietę, to wydaje mi się, że należy w równy sposób traktować obie strony, z czym niestety są u Was problemy.

Poza tym nie odnieśliście się do innej kwestii: wpisywania sponsorowanych opinii przez osoby podstawione przez wydawcę. Zapewne gdybyście pod tym kątem przyglądali się zamieszczanym komentarzom, nie byłoby niektórych wpisów kolegów w tym stylu jak zacytowane wyżej stwierdzenie Neobergera.

I ostatni problem, być może najważniejszy:
Rebel.pl pisze:Zachęcamy autorów do wysyłania napisanych recenzji do nas z prośbą o umieszczenie pod produktem. Niestety nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich recenzji zamieszczanych w sieci, ale zamieszczamy te, które do nas trafią. Adres pod który należy je podsyłać to: "sklep @ rebel.pl"
Myślę, że wystarczy dopuścić możliwość linkowania do recenzji np. na naszym portalu czy do dyskusji na naszym forum, gdzie zamieszczane są często obszerne komentarze, są obszerne relacje ze zdjęciami, pokazujące jak dana gra działa. Ja nie mam specjalnie siły ani ochoty na przeklejanie tego do sklepu Rebel. Dopuszczenie takiej możliwości da potencjalnym klientom możliwość wszechstronnego wyrobienia sobie opinii, a po drugie jeśli dyskusja zacznie schodzić na tematy niedotyczące bezpośrednio produktu (w Waszym rozumieniu), zainteresowani będą mieli gdzie się przenieść by kontynuować ją dalej - w ten sposób wilk będzie syty i owca cała.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Rebel.pl
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 19 czerwca 2012, 07:48

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: Rebel.pl »

W rzeczywistości bardzo smuci nas sytuacja, która ma miejsce z produktami TiS, bo zwykle nie musimy ingerować w komentarze pod produktami innych wydawców.

Sytuacji przyglądamy się od pamiętnego powołania się na wiersz "Nienawiść", od którego wyrobiliśmy sobie nawyk pilnowania komentarzy pod tymi produktami.

Od tego czasu ucinamy nieregulaminowe komentarze wnikając bardziej w ich treść, a nie w to kim jest osoba pisząca.

Z naszej strony prośba jest jedna: chętnie przeczytamy każdy komentarz - nawet ten najbardziej negatywny jak i zawierający same superlatywy, byle dotyczył produktu. Komentarze to nie forum, nie powinno się odnosić do opinii innych użytkowników i poddawać w wątpliwość ich sens.
A takie komentowanie było uprawiane dotychczas pod grami TiSu.

Jeśli osoby podpisane pod niektórymi komentarzami pracują dla wydawcy i komentują własne produkty to według nas jest to wysoce nieprofesjonalne. Nie mniej każdy czytający zawsze może poszukać w internecie informacji o autorze komentarza i traktować go mniej lub bardziej poważnie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: Raleen »

Dziwne jest właśnie to, że bardzo często jak pojawiają się oceny i dyskusje o produktach TiS, potrafią one wywoływać tak skrajne sytuacje. Swego czasu widziałem dyskusje na temat jednego z wydawnictw książkowych TiS na forum historycznym DWS. Dodam, że w dyskusji uczestniczyły osoby niezwiązane z naszym forum czy środowiskiem graczy wojennych. I także administrator musiał interweniować i wycinać obszerne fragmenty dyskusji, głównie wypowiedzi p. Batkowskiego.

Jeśli o mnie chodzi, wierzę że Rebel podejdzie do sprawy profesjonalnie. W najbliższym czasie postaram się podesłać linki do recenzji od nas, skoro recenzje linkujecie. Jeśli zamieścicie te linki, przynajmniej to będzie dla mnie widoczny pozytyw płynący z tej rozmowy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
janekbossko
Sergent-Major
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Afrika Korps (TiS)

Post autor: janekbossko »

Pojawiła się pod produktem i ocena i recenzja. Oby tak dalej Panowie :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Komentarze i oceny gier na stronie sklepu Rebel

Post autor: Raleen »

Zgadza się, wczoraj skontaktowałem się z przedstawicielem sklepu co do zlinkowania recenzji z naszego portalu na stronie sklepu. Tak, że wszystkie recenzje gier TiS jakie mamy, do sprzedawanych przez Rebela produktów, zostały podlinkowane. Ponadto podlinkowane zostały wszystkie recenzje gier zagranicznych, oczywiście tych będących w sprzedaży (w sumie około 50 recenzji). Tak więc sądzę, że ostatecznie z tej dyskusji będzie dużo pozytywów i nie ukrywam, że cieszy mnie takie podejście do sprawy firmy Rebel.

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli ktoś chce ocenić jakąś grę, jest napisanie recenzji na Portal Strategie - do czego zachęcam. Potem można ją zlinkować pod daną grą na stronie sklepu. Przynajmniej taka propozycja padła - żeby podsyłać linki do wszelkich nowych recenzji jakie się pojawią i że nie będzie problemu z ich umieszczaniem na stronie sklepu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
janekbossko
Sergent-Major
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Komentarze i oceny gier na stronie sklepu Rebel

Post autor: janekbossko »

Na stronie Rebela od jakiegoś czasu samemu można umieszczać linki do recenzji. Gry dodawane mają taką opcję. Do starszych produkcji nie zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”