Mini-gry Decision Games

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mini-gry Decision Games

Post autor: AWu »

Jak to zwykle w zamówieniach od Jabu z Wojenna.pl dostałem bonusy (nie wiem jak on to robi ale wartość nominalna tych dwóch magazynów to połowa zamówienia które złożyłem, warto u Jabu kupować :>).

Tym razem dwa numery czasopisma Modern War, przeglądając pobieżnie (a artykuły są na zaskakująco interesujące tematy powiązane z ich grami) trafiłem na reklamę serii Mini Games. Normalnie reklamy planszówek mnie nie ruszają, ale..

Nie dość, że to małe gry przeważnie dla 1 gracza (choć przeciwnik to akurat nie problem).
Ale wreszcie na fascynujące mnie tematy!
Wojny w Kongu, Wojny w Angoli i Podboju Afryki Belizariusza!!!

http://shop.decisiongames.com/ProductDe ... tCode=1707
http://shop.decisiongames.com/ProductDe ... tCode=1708
http://shop.decisiongames.com/ProductDe ... tCode=1702

Ale teraz pytanie:

Czy ktoś się zetknął z grami w tym systemie i może coś o nich napisać?
Żetony i 4 stronicowa instrukcja oraz mała mapka sugerują że gry są dość proste, co mi całkiem odpowiada. mechanika z kartami zapewnia wirtualnego przeciwnika, czas gry nie jest długi, tematyka interesująca.
No i poniżej 50 zł można kupić.

Ale czy one są grywalne w rzeczywistości?

Pamiętam, że kiedyś Andy grywał w gry o podobnej strukturze.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Mini gry Decision Games

Post autor: Herman »

Ja mam z tej serii Khyber Rifles: Britannia in Afghanistan, ale jeszcze nie udało się zagrać - może w weekend nadrobię to coś skrobnę.

Wykonanie: plansza drukowana na zwykłym papierze. Jakość żetonów w porządku, ale trzeba uważać bardzo przy wypychaniu. Karty małe (rozmiar tych z Manoeuvra) dobrej jakości. Do tego instrukcja. Wszystko zapakowane w foliową torebkę z zipem - tu minus.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Mini gry Decision Games

Post autor: Andy »

AWu pisze:Pamiętam, że kiedyś Andy grywał w gry o podobnej strukturze.
Z tej serii niczego nie mam. Zastanawiałem się kiedyś nad Cactus Air Force: Air War Over the Solomons http://shop.decisiongames.com/ProductDe ... tCode=1706 Ale tu nie ma wariantu solo, raczej poczekam na dużego Kaktusa http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... -air-force

Zaletą tej serii jest niska cena, więc zip nie zaskakuje, a wysyłka do Polski jest chyba za darmo (albo była).
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mini gry Decision Games

Post autor: AWu »

Jakby była tania wysyłka to bym na bank kupił na próbę bo u producenta kosztują po 12$

W Pl najtańszą znalazłem za 55 zł w Rebelu, czyli dwa razy tyle prawie.

Poczytam o tej wysyłce !!

funkyherman - byłbym wdzięczny !!
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Mini gry Decision Games

Post autor: Andy »

AWu pisze:Jakby była tania wysyłka to bym na bank kupił na próbę bo u producenta kosztują po 12$
Wrzuciłem Kaktusika do koszyka, podałem "Poland", "Recalculate" i cena pozostała na poziomie 12.95 USD. Czyli wychodzi, że wysyłka jest tania, 0 USD ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Mini gry Decision Games

Post autor: Darth Stalin »

Jakby co to Konrad ma w Forcie Gier przynajmniej część tych gier - ja sobie kupiłem Cezara i Belizariusza.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mini gry Decision Games

Post autor: AWu »

Ale cena 65 zł mnie odstrasza
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mini gry Decision Games

Post autor: Palladinus »

Zagrałem dwa razy w Khyber Rifles z serii Hand of Destiny - mój pierwszy tytuł od Decision Games i muszę przyznać, że to bardzo solidny tytuł. Jak się okazało, najsłabszym elementem wbrew pozorom jest nie do końca jasna instrukcja.
Poza tym dobrze sprawdza się point-to-point żeby odwzorować trudny teren, a i trafienia na 6 też mają swój urok, a co najważniejsze dostarczają emocji. Nie wiem tylko dlaczego jest 9 kart, a nie 11 tyle co tur.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Mini gry Decision Games

Post autor: Khamul »

Sprawdź czy na stronie DG nie ma aktualnej instrukcji z wyjaśnieniami do pobrania. Jak graliśmy w jedną z gier Musket and Sabre podobnie mieliśmy problemy z interpretacją niektórych rzeczy w instrukcji, okazało się później że na stronie jest do pobrania instrukcja z wyjaśnieniami kwestii, których nie byliśmy pewni.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Mini gry Decision Games

Post autor: maciunia »

Wczoraj zagrałem dwie partie w Congo Merc: The Congo, 1964 z serii gier solo. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości jestem bardzo zadowolony. Pierwsza partia zajęła mi ok. 2 godzin, instrukcja raczej nie rozpieszcza, jest kilka niejasności. W grze musimy zrealizować jedną z kilku misji, dobrać do niej odpowiednie task force z różnych rodzajów najemników. Trochę taka przygodówka, najcześciej wśród pięciu czy sześciu żetonów musimy odnaleźć ten właściwy i bezpiecznie odstawić do bazy, mamy na to ograniczoną liczbę akcji oraz kilkanaście różnych eventów komplikujących życie. Misje są bardzo luźno powiązane z historią tego konfliktu, ale gra jest dość klimatyczna. Można też rozegrać kampanie i skorzystać z ciekawszych zasad opcjonalnych. Siłą tego tytułu może być nieograniczona liczba scenariuszu przy pewnej dozie inwencji twórczej.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Mini gry Decision Games

Post autor: Indar »

O, chcę!
Ktoś w Polsce zajmuje się dystrybucją tych gier?
Dobra, gapa ze mnie - znalazłem kilka postów wyżej :)
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
michalst
Appointé
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2012, 20:13

Re: Mini-gry Decision Games

Post autor: michalst »

A gral ktos moze w "Cactus air force" "Mig alley" lub gry o wojnie secesyjnej z tej serii?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”