Zakup gier w USA

adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Zakup gier w USA

Post autor: adi2 »

Widzialem na stronie Columbia Games oferte 3 gier w cenie 2. Jak na oko obliczylem to koszty wysylki itp. zrobia caly biznes nieoplacalny dla kogos kto nie mieszka w USA. Wie ktos jak kto z cenami gdy sie kupuje w USA? Ile trzeba ostatecznie zaplacic za wysylke,clo itp.
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Zakup gier w USA

Post autor: Pejotl »

Tak na oko to nawet w promocji koszty gry, przesyłki, cła i VAT równe są, lub niewiele niższe, niż przy zakupie gry w Europie (o ile jest). Koszty przesyłki zabijają. Czasem w Forcie Gier lub Rebelu można kupić taniej niż przy sprowadzeniu gry z USA w promocji.

Co więcej, gdy kupowałem gry u wydawcy zawsze miałem doliczone cło i VAT, natomiast od pośredników (sklepy) i z drugiej reki (np. BGG marketplace) - nie. Pewnie jakiś myk w deklaracji celnej ...
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
mensajero
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 12 czerwca 2013, 20:22

Re: Zakup gier w USA

Post autor: mensajero »

Powiem krotko: na chwile obecna nie oplaca sie sprowadzac gier z USA. Pare lat temu, kiedy dolar byl po nieco ponad 2zl, bylo to bardzo oplacalne.

Jedną z najgorszych rzeczy jaka może się przytrafić jest przegapić imieniny lub urodziny bliskiej osoby. Ostatnio zadzwoniłem do taty i było mu smutno, że nie zadzwoniłem złożyć mu życzeń w Dzień Ojca. Jestem tak zapracowany, że nie myślałem o tym i przegapiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”