Szukam dla 1-go gracza

woytas
Caporal-Fourrier
Posty: 92
Rejestracja: poniedziałek, 7 stycznia 2013, 01:09

Szukam dla 1-go gracza

Post autor: woytas »

Przeczytałem kilkanaście postów o grach planszowych i zaczęło mi się to podobać. Już prawie zdecydowałem się na zakup D-Day at Omaha Beach, ale się wstrzymałem. Zanim wydam moje ciężko zarobione eurocenty, chciałbym zobaczyć z czym to się je i tutaj liczę na waszą pomoc. A więc szukam:
- czegoś darmowego - Print & Play,
- bitewniak
- okres od WW2 do bliżej nieokreślonej przyszłości, może być również jakieś fantasy. Okres Napoleoński raczej nie przypadł
mi do gustu.
- musi być dla jednego gracza i to chyba jest najważniejsze kryterium.
Szukałem trochę na własną rękę, ale na nic nie wpadłem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Szukam dla 1 gracza.

Post autor: Raleen »

To może zacznij od przeczytania już istniejącego tematu o grach solo, pokrywającego się w większości z Twoimi oczekiwaniami:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=67&t=12071
"Bitewniakami" to my nazywamy gry figurkowe (inaczej: bitewne) i wyłącznie takie. Gier planszowych przedstawiających bitwy nie nazywa się "bitewniakami".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
woytas
Caporal-Fourrier
Posty: 92
Rejestracja: poniedziałek, 7 stycznia 2013, 01:09

Re: Szukam dla 1 gracza.

Post autor: woytas »

Czytałem ten post, ale padają tam propozycje gier do kupienia, a ja szukam na początek czegoś free. Nie musi to być super, hiper gra, ale coś co dałoby mi poczuć klimat tych dużych, dopracowanych i płatnych planszówek.
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Szukam dla 1 gracza.

Post autor: Indar »

http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
woytas
Caporal-Fourrier
Posty: 92
Rejestracja: poniedziałek, 7 stycznia 2013, 01:09

Re: Szukam dla 1 gracza.

Post autor: woytas »

Klimat SF może być, ale wolałbym coś z ''normalną'' planszą - heksy, kwadraty, po których mógłbym przesuwać jednostki.
woytas
Caporal-Fourrier
Posty: 92
Rejestracja: poniedziałek, 7 stycznia 2013, 01:09

Re: Szukam dla 1-go gracza

Post autor: woytas »

Pogrzebałem, poszukałem i coś się jednak znalazło, ale nie wiem co wybrać na początek. Może ktoś z forumowiczów miał kontakt z jedną z poniższych gier i pomoże mi podjąć decyzję.

Raid on St. Nazaire chyba na razie odstawię na bok. Wydaje się mocno rozbudowana, a na początek wolałbym coś lżejszego:

Raid sur Bruneval 1942

Airborne In Your Pocket

The Sneak's War

Schwarm!

Raider 16 - Atlantis

Commandos Sur Saint-Nazaire

Raid on St. Nazaire

Jest jakiś kod, żeby te linki i obrazki ustawić obok siebie?
woytas
Caporal-Fourrier
Posty: 92
Rejestracja: poniedziałek, 7 stycznia 2013, 01:09

Re: Szukam dla 1-go gracza

Post autor: woytas »

Czyżbym wybrał tytuły tak niszowe, że nikt ich nie zna?
Wybór padł na ''Raid sur Bruneval 1942''. Jest to gra o operacji Biting, w której spadochroniarze brytyjscy muszą zdobyć ważne części radaru niemieckiego, który wykrywał samoloty ze znacznej odległości. Po pobieżnym przewertowaniu zasad, nie wydają się one skomplikowane, czyli jest to coś, czego szukałem na początek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”