Gry wojenne na targach SPIEL'13 w Essen

Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Gry wojenne na targach SPIEL'13 w Essen

Post autor: Palladinus »

Zebrało mi się na kilka refleksji po tegorocznych targach w Essen i opisałem pokrótce kilka ciekawych gier, które tam się pojawiły. Zapraszam na bloga CiekaweGry.
Nisza gier wojennych (na SPIEL w Essen)
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Gry wojenne na targach SPIEL'13 w Essen

Post autor: Jan1980 »

Można jeszcze dodać, że Caverna - nowa wersja Agricoli ma też aspekt wojenny: krasnoludorolnikoframer może w ramach akcji udać się na wyprawę łupieżczą. ;)
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry wojenne na targach SPIEL'13 w Essen

Post autor: Palladinus »

No niestety lepszych przykładów nie znalazłem, bo zapewne ich nie było, chyba, że ktoś coś jeszcze podpowie prócz Caverny. Jak napisałem, trochę mnie to zaskoczyło, bo myślałem, że gry wojenne będą choć trochę bardziej widoczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Gry wojenne na targach SPIEL'13 w Essen

Post autor: Raleen »

Z tego płynie wniosek, że to są głównie targi eurogier (zresztą jak się spojrzy na te gry wojenne w powyższym wykazie to one prawie wszystkie są robione pod takiego klienta). A podpieram się tutaj jeszcze tym, że nasz kolega Samuel był bodaj w zeszłym roku w Niemczech na imprezie z planszówkami historycznymi (konwencie) i gier wojennych było tam znacznie więcej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”