Skimrish na planszy heksagonalnej

Thorkill89
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 17 lutego 2014, 20:32
Lokalizacja: Ciechanów

Skimrish na planszy heksagonalnej

Post autor: Thorkill89 »

Witam, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum :) Mój problem jest następujący. Otóż niedawno sprzątałem sobie mieszkanie (za namową kobiety oczywiście :P ) i znalazłem kilkanaście plansz opartych o heksy wykonanych dawno temu przeze mnie których używałem do gry w Cry Havoca i Sobh. Zainteresowało mnie czy mogę ich użyć do gry w inne systemy. Kombinowałem z Operation Squad, ale średnio to wychodzi. Czy są jakieś systemy oparte na planszy hex tylko z np. okresu WW2? Albo uniwersalne systemy mogące dać się dostosować do tych plansz. Najfajniej gdyby można było na nich używać counterów zamiast figurek gdyż moje w większości oparte są realia historyczne albo fantasy. Z góry uprzedzam, że to mój wymysł i widzimisię żeby ich używać. Zasady nie muszą być skomplikowane a nawet lepiej gdy będą proste bo znajomi z którymi gram w Havoca nie dają się przekonać do bardziej zaawansowanych systemów :P W grę wchodzi raczej Skimrish gdyż ma na to wpływa skala map.

P.S. Czy zna ktoś przelicznik punktowy do Havoca? Z chęcią pobawił bym się w tworzenie swoich jednostek które były by zrównoważone.
Awatar użytkownika
just28mm
Adjudant-Major
Posty: 341
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2012, 12:01

Re: Skimrish na planszy heksagonalnej

Post autor: just28mm »

Spotkałem się tylko z Lock'n'Load; zdaje się że grało się tam drużynami.. grałem tylko w demo ze strony Matrix Games; link do LnL: http://lnlpublishing.com/ ale wygląda to na dosyć drogą zabawę.

Pozdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”