Szukam gry wojennej... pomożecie?

Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Szukam gry wojennej... pomożecie?

Post autor: Baca11 »

Witam szukam dosc okreslonej gry mam nadzieje ze doradzicie co kupic kryteria wypisuje ponizej:

1. Gra typowo wojenna, jednostki i sama bitwa, manewry taktyczne.
2. Gra na 2 osoby ale mile widziane wiecej (chocby w teorii przy duzej liczbie jednostek mozna sie jedna armia zaopiekowac w dwie osoby).
3. Duza ilosc jednostek tak zeby to przypominalo duza bitwe i faktyczne zmagania dowodcy na polu bitwy.
4. Nie musza byc super ladne figurki itd. moga byc zetony kartonowe najwazniejsze dla mnie sedno gry.
5. Gra nie musi byc ograniczona czasowo moze byc i dluga ale jesli znacie podajcie i cos na 3-5 godzin (fajnie miec 2 opcje w razie jak czas bedzie ograniczony).
6. Fajnie jakby byla powiedzmy grywalna (mam Axis and Allies 1941 - gra fajna ale jednostki zaczynaja ciagle z tej samej pozycji)... fajnie jakby byl jakis element losowosci, ale chodzi mi tu o dowolne rozstawienie jednostek np. na poczatku gry.
7. Losowosc w grze im mniejsza tym lepsza choc niewielki wplyw losowosci moze byc... jak to w zyciu :)
8. Zasady powiedzmy dla 33latka skomplikowanosc powiedzmy od 50% do 75% czyli zeby nie rozwodzic sie nad jakimis mega detalami.
9. Fajnie jakby byla obsadzona w jakiejs wojnie niekoniecznie historycznej (grunt oby rycerze, starozytnosc, II wojna albo Napoleon) ostatecznie na samym koncu - fantasy.
10. Cenowo nieistotne jezeli by byla gra o ktora mi chodzi to raz w zyciu moge wydac na nia :) tyle ze pomozcie mi takowa odszukac ;)
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: szukam gry wojennej... pomozecie?:)

Post autor: Indar »

Zerknij na pozycję "Conflict of Heroses" AtB:
http://boardgamegeek.com/boardgame/2480 ... ussia-1941

W/g mnie to taka gra bitewna na planszy, gdzie zamiast podstawek z oddziałami masz żetony, no i plansza jest w heksy - duży fun z bitwy.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Szukam gry wojennej... pomożecie?

Post autor: Raleen »

Myślę, że możesz spróbować "Caucassus Camaign" wyd. GMT Games. Sam grałem i szczerze polecam. Są żetony, ale duże, ładne, i jest element losowy, ale nie ma on decydującego znaczenia. Przepisy nie są nadmiernie skomplikowane, gra raczej na 2 osoby. Tylko co do różnego rozstawienia początkowego, nie za bardzo spełni Twoje warunki, ale po pierwszych ruchach rozgrywka może się potoczyć dalej różnie. Typowa gra wojenna. Nie jest zbyt droga.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Szukam gry wojennej... pomożecie?

Post autor: killy9999 »

Raleen pisze:"Caucassus Camaign" (...) Nie jest zbyt droga.
Niestety jest. Ja od kilku tygodni szukałem używanego egzemplarza, bo gra jest już niedostępna, a dzisiaj dałem 250 za jeden z ostatnich egzemplarzy kupiony bezpośrednio u GMT. Jedynie za Here I Stand zapłaciłem tak dużo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”