Zlot fanów gier planszowych strategicznych i wojennych

Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Zlot fanów gier planszowych strategicznych i wojennych

Post autor: Baca11 »

Witam szukam sobie gry planszowej wojennej i wpadl mi do glowy taki pomysl ze latwiej bedzie zobaczyc wiele rodzajow gier na zlocie fanow takich gier. I tu moje pytanie czy wiecie gdzie cos takiego sie odbywa o ile w ogole sie odbywa gdzie mozna by popatrzec jak ludzie graja sobie w roznego rodzaju gry wojenne latwiej bylo by mi wybrac cos dla siebie. Pozdrawiam z gory dziekuje za informacje.
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: zlot fanow gier planszowych strategicznych i wojennych

Post autor: Indar »

Grenadier w Warszawie w dniach 23-25 maja 2014:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=190&t=12932

Może lepiej napisz skąd jesteś, będzie Ci łatwiej znaleźć graczy w Twojej okolicy.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: zlot fanow gier planszowych strategicznych i wojennych

Post autor: Baca11 »

Jestem z Ostrołęki czyli Warszawa, Białystok, Olsztyn gdzies te okolice no i najlepiej cos duzego zeby przyjrzec sie sporej ilosci pozycji.
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: zlot fanow gier planszowych strategicznych i wojennych

Post autor: Indar »

W Ostrołęce jest Adamns
http://www.strategie.net.pl/memberlist. ... ile&u=2354
Ale zdaje się że nie gra w systemy bitewne. My siedzimy w Łomży i trochę katujemy bitewniaki, plus strategie - możemy się jakoś umówić.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Zlot fanów gier planszowych strategicznych i wojennych

Post autor: Raleen »

Kolega szuka planszówek, więc adamns jak najbardziej pasuje. Poza tym chyba najlepiej będzie wybrać się kiedyś do Warszawy - bywa, że grywamy w klubie Agresor w niektóre weekendy, ale trzeba by się wcześniej umówić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zlot fanów gier planszowych strategicznych i wojennych

Post autor: Baca11 »

To powiem Wam ze chetnie bym wpadl na takie granie tylko przewaga zlotu jest taka ze wiele gier mozna zobaczyc jak ta mechanika walki jest rozwiazana a im mniejsze grono ciezko wiaodmo wziac 30 gier;) ze soba ale tak czy inaczej mozna by pomyslec o tym sprobuje moze krok po kroku zaczne lokalnie moze, a z czasem wybral bym sie do Wawy.

PS. Glownie chodzi mi o to zeby wybrac optymalny system rozgrywania bitew (opisze o co chodzi moze ktos zna lub cos doradzi)
1. duza armia i kazda jednostka w turze sie rusza jak na wojnie
2. Jesli karty dowodzenia to jakies limity np na jeden oddzial w turze albo np na kilku dowodcow i w terenie ich dzialania
3. czyli ogolnie wyrownane armie i zdobywanie terenu (punkty za ktore kupuje sie oddzialy) zeby byl sens prowadzenia wojny i zdobywania terenu
4. lub zastale wojska i brak uzupelnien
5. No i system ktory bedzie jakby dodatkiem losowosci natomiast nie takim ktory :) odwoci gre do gory nogami

PS2 Byly by to pomocne w stworzeniu gry wlasnej pole hexowe, kartoniki wojska + dobry system (miodny) no i mozna zaczynac ;) Pozdrawiam.

PS3 Napisalem o co chodzi bo moze ktos juz :) dawno to ogarnal i nie ma sensu sie pocic latwiej skorzystac ze sprawdzonych rozwiazan
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: zlot fanow gier planszowych strategicznych i wojennych

Post autor: maciunia »

Baca11 pisze:Jestem z Ostrołęki czyli Warszawa, Białystok, Olsztyn gdzies te okolice no i najlepiej cos duzego zeby przyjrzec sie sporej ilosci pozycji.
Co roku w okolicach 11.XI można pograć na Armagedonie Niepodległościowym w Wyszkowie. Poza tym zapraszam na spotkania Wyszkowskiej Inicjatywy Planszówkowej.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Darth Simba
Sous-lieutenant
Posty: 373
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:46
Lokalizacja: Przasnysz
Been thanked: 3 times

Re: Zlot fanów gier planszowych strategicznych i wojennych

Post autor: Darth Simba »

Indar pisze:W Ostrołęce jest Adamns
http://www.strategie.net.pl/memberlist. ... ile&u=2354
Ale zdaje się że nie gra w systemy bitewne. My siedzimy w Łomży i trochę katujemy bitewniaki, plus strategie - możemy się jakoś umówić.

Ja też blisko ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”