Doradźcie mechanizm walki

Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Doradźcie mechanizm walki

Post autor: Baca11 »

Witam Panowie jak w temacie prosiłbym (poniewaz sporo osob z forum gralo w wiele gier i maja rozeznanie) o pomoc w takiej kwestii:

1. Chodzi mi o zaproponowanie rozstrzygania wojen (gdzie mozna atakowac 1 na 1 lub ataki laczone 2 na 1 czy 4 na 1) zeby wylonic ktore jednostki ile traca itd.

2. Zaproponowac jak jest w innych grach np jednostka posiada atak i obrone i po tych dwoch parametrach + ewentualnie karty dowodzenia (proste ktore dodaja badz odbieraja np. 1 ataku) czyli

podsumowujac np. 3 jednostki atakuja z sila 3 + 3 + 3 na kogos tam obrona np 4 i

teraz: jakies patenty jak liczyc jak to wyglada w innych grach chodzi o cos latwego i w miare miarodajnego z nuta losowosci
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: doradzcie !!! mechanizm walki

Post autor: adi2 »

Baca11 pisze:Witam Panowie jak w temacie prosiłbym (poniewaz sporo osob z forum gralo w wiele gier i maja rozeznanie) o pomoc w takiej kwestii:

1. Chodzi mi o zaproponowanie rozstrzygania wojen (gdzie mozna atakowac 1 na 1 lub ataki laczone 2 na 1 czy 4 na 1) zeby wylonic ktore jednostki ile traca itd.

2. Zaproponowac jak jest w innych grach np jednostka posiada atak i obrone i po tych dwoch parametrach + ewentualnie karty dowodzenia (proste ktore dodaja badz odbieraja np. 1 ataku) czyli

podsumowujac np. 3 jednostki atakuja z sila 3 + 3 + 3 na kogos tam obrona np 4 i

teraz: jakies patenty jak liczyc jak to wyglada w innych grach chodzi o cos latwego i w miare miarodajnego z nuta losowosci
Witaj sympatyczny przyjacielu. Skorzystaj z promocji GMT i kup sobie trzy gierki. Zapewne znajdziesz w nich to czego szukasz :D ;)
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Doradźcie mechanizm walki

Post autor: Raleen »

Mogę się podpisać jedynie pod tą radą adiego2 (z którym rzadko się zgadzam :)). Jeśli uważasz, że wymyślisz sam na szybko jakiś dobry "system walki", to w sytuacji gdy nie masz prawie żadnego doświadczenia w tego typu grach (i mam na myśli poważniejsze tytuły, a nie gry dla ojców z synami w wieku 10 lat typu "Memoir '44"), raczej będzie ciężko.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Doradźcie mechanizm walki

Post autor: Baca11 »

Odnosnie postow wyzej bo swiadom jestem ze sedno calej gry tkwi w jej silniku a raczej dopasowaniu tego silnika dla grajacego.

No i tu jakby sprawa sie nieco wyjasnia w takim sensie ze zaawansowane gry maja te silniki mocno rozbudowane i ciezko pograc z przypadowymi osobami.

Natomiast mi potrzebny silnik wlasnie skrajnie uproszony i tak sobie pomsylalem ze skoro tu sporo jest grajacych to ktos mi :) podrzuci cos w stylu suma sily minus obrony + :) rzut kostka = wynik np lub kilka patentow (takich latwych szybkich a jednoczenie minimalizujacych losowosc) z racji stazu i ogrania.

PS. Jezeli chodzi o zakup gier pewnie ze jest to najprostszy sposob i zamierzam :) wlasnie tak to uczynic natomiast przygniotla mnie ilosc pozycji jest tego tyle ze oporcz tego ze wybiore cos ... zupelnie nie gwarantuje mi :) ze znajde cos akurat fajnego co by mi pasowalo.

PS.2 :) Ale fakt ze pare gier i rozne systemy przybliza mi ilosc rozwiazan i latwiej mi bedzie samemu cos sprobowac ogarnac na wlasne potrzeby. Dzieki w kazdym razie przeszukam GMT i cos bedzie trzeba wybrac :) POZDRO
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Doradźcie mechanizm walki

Post autor: Raleen »

Jak napiszesz co Cię konkretnie interesuje, to poradzimy Ci jakieś tytuły, które najbardziej by pasowały.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Doradźcie mechanizm walki

Post autor: Baca11 »

Wiec tak glownie chodzi o spora mapke, duzo jednostek, prowadzenie jakby wojny z pozycji dowodcy tak po planszach jak obserwuje gry to cos w stylu np. Chandragupta (GMT Games) czyli nic wyszukanego graficznie nie musi byc.

Natomiast w samej grze juz fajnie jakby byla na 2-4 osoby no i rozstrzyganie wojny technicznie niezbyt zaawansowane dostepne dla ludzi powiedzmy "postronnych" (czyli przyjechal Wujek czy Kuzyn i gramy przy piwie bez spinania sie, zeby mogl to zatrybic) to tak z grubsza by wygladalo.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Doradźcie mechanizm walki

Post autor: Raleen »

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Doradźcie mechanizm walki

Post autor: Baca11 »

Wczoraj przegladalem rzucil mi sie w oczy grunwald 1410 ten stary kojarze go z dziecinstwa ale pewnie bedzie ciezko to dostac teraz bo nie moglem wygrzebac tego czy znacie jakies miejsce gdzie to mozna kupic?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Doradźcie mechanizm walki

Post autor: Raleen »

"Grunwald 1410" Dragona też dobry.

Kupić można dziś tylko na allegro ew. rynek wtórny.

PS. Przy okazji prośba do Ciebie o stosowanie dużych liter i pisanie w pełni po polsku. Staramy się dbać o język ojczysty na tym forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Doradźcie mechanizm walki

Post autor: Baca11 »

Dzięki, nie ma problemu, poprawię się. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Doradźcie mechanizm walki

Post autor: Raleen »

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”