Jak najtaniej płacić za gry sprowadzane ze Stanów?

Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Jak najtaniej płacić za gry sprowadzane ze Stanów?

Post autor: killy9999 »

Słuchajcie, mam pytanie odnośnie tego jak najtaniej płacić za gry sprowadzane ze Stanów (myślę głównie o GMT). Ja aktualnie mam kartę internetową prepaid w WBK. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest wygoda (nie trzeba mieć konta w WBK, można "wyrobić" bez wychodzenia z domu), brak dodatkowych opłat (kupno karty to jakieś grosze raz na dwa lata) i bezpieczeństwo (doładowuję kartę tylko wtedy kiedy wiem, że mam za coś zapłacić). Niestety, przy obciążaniu karty kwotą w dolarach jest ona najpierw przeliczana na euro i dopiero z euro na złotówki. Rezultat jest taki, że ostatnio wymiana wyszła mi po kursie 3,3 zamiast ok. 3,12, więc bardzo niekorzystnie. Czy ktoś z was zna ofertę jakiegoś banku, który oferowałby bezpośrednie przeliczenie z dolarów na złotówki? Zależy mi tutaj na jakiejś nierejestrowanej karcie internetowej, bo nie chce mi się zakładać konta i podpisywać umów z kolejnym bankiem. Inne alternatywne i równie wygodne metody mile widziane.
PProteus
Appointé
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:21
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jak najtaniej płacić za gry sprowadzane ze Stanów?

Post autor: PProteus »

Ja mam debetówkę MasterCard z mBanku, której walutą rozliczeniową jest USD. Wyrobiłem ją już jakiś czas temu. Teraz też mają w ofercie debetówki MC, ale trzeba by było się upewnić w czym rozliczają zakupy w Stanach.
Sprzedam gry:
- Euro
- Wojenne
ojna
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: środa, 27 sierpnia 2014, 18:23

Re: Jak najtaniej płacić za gry sprowadzane ze Stanów?

Post autor: ojna »

A ja mam konto walutowe. Myślę, że jak robimy zakupy dość często poza granicami kraju, to warto założyć taki rachunek (na użytek całej rodziny).
Moje dzieci okazały się "wyjątkowe". Od pierwszej chwili pokochały Naszego fotografa. Wszystkie zrobione przez niego zdjęcia są niesamowite. Fotografie nie są drogie. Tutaj można znaleźć szczegóły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”