Zamówienia z USA

Silvershoot
Adjudant
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Zamówienia z USA

Post autor: Silvershoot »

Witam!
Mam następujące pytanie.
W zeszłym roku zamówilem gry bezpośrednio w sklepie GMT. Gdy te dotarły do Polski zderzyłem się ze ściana w postaci urzędu celnego który za odebranie gier kazał zapłacić cło wynoszące blisko 100zł. W konsekwencji zakup za granicą okazał się bezsensowny.

Moje pytanie brzmi czy to reguła i czy da się to jakoś ominąć?
"Gwardia umiera, ale się nie poddaje"
P. Cambronne
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Zamówienia z USA

Post autor: killy9999 »

Nie, to nie reguła. Z moich obserwacji wynika, że tanie paczki puszczają bez cła (powiedzmy do 50-60$). Na ~10 zamówień tylko raz zapłaciłem cło jak zamówiłem 3 gry z wyprzedaży i wyszło za gry ~75$. Jak cło wyszło 100PLN to musiałeś sporo zamówić, więc nie dziwię się, że złapali. Ale ponoć bardzo dużo zależy też od konkretnego urzędu celnego - pamiętam, że ktoś kiedyś pisał, że dostawał cło nawet za najtańsze paczki.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Zamówienia z USA

Post autor: Herman »

Jeśli kupujesz od osoby prywatnej to poproś o zaniżenie wartości gry w deklaracji celnej.
Ja sprowadzałem grę z USA tylko raz, ale zadziałało 8-)
Awatar użytkownika
Kyuzo
Appointé
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2014, 11:54
Been thanked: 1 time

Re: Zamówienia z USA

Post autor: Kyuzo »

A ja mam oprawioną pieczątkę z urzędu celnego, wartą 250 zeta, na szczęście puścili bez dodatkowych opłat, a zamawiałem za łącznie 300$. Niby to Kickstarter i nagrody za wsparcie, ale płaczący na forach zarzekali się, że celnicy się połapali, regulaminy się wyprostowały i nie są to "gifty" ale "zakupy".
Niemniej, opłatę celną wliczałem do ceny gry spodziewając się jej z góry, za zaoszczędzone pieniądze kupiłem sobie porządny goban i wino na wieczór :)

Gorące pozdrowienia dla WEP Pruszcz Gdański za piękny prezent, paczka zwolniona z opłat dotarła do mnie 23 grudnia. To były szczęśliwe święta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”