Początek świata narodził się w trzewiku

Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: Neoberger »

Niesamowite. Do filmiku faktycznie nie można się dostać. Zabolało czy jednak się wstydzi?
Na szczęście ten facet mnie nie interesuje bo nie gram fabularne czy przygodowe czy co on tam tworzy.
Jednostkowo rozśmieszyła mnie jego wizja świata gier w Polsce.
Widzę, że facet robi jeszcze śmieszniejsze rzeczy jak choćby zablokowanie tego filmu.
Szkoda człowieka. Ma problemy jak połowa środowiska (ze mną włącznie). :lol:
Berger
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: clown »

Neoberger - Ty jesteś hermetyczny, zamknięty i ten... inny :lol:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: BEF Hero »

Przyznaję się to chyba przeze mnie. Napisałem pod filmem coś tak jakby, że ów Pan mówi bzdury i wymieniłem wszystkie wcześniejsze planszówkowe produkcje w Polsce a także opisałem działania Groteki.
Darku masz niewątpliwie rację, ZABOLAŁO !!! Następny księciuniu lub lepiej napisać PAJAC, którego ego jest wielkie jak Pałac Kultury i Nauki. Pajac, po trzykroć pajac...
Podpisuję się jak by ktoś chciał mnie oskarżyć.
Norbert Haładaj
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: Antypirx »

BEF Hero pisze:wymieniłem wszystkie wcześniejsze planszówkowe produkcje w Polsce
Skoro już zadałeś sobie trud tej kwerendy, to może wrzuciłbyś całą listę, żeby się ta robota nie zmarnowała? Licencjata może sobie ktoś na tym zrobi ;)
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: Neoberger »

Norbert - nic nie wrzucaj. Wiedza kosztuje.
Może kiedyś napiszesz artykuł albo książkę.

A kolega tak bezgranicznie uwielbiający Trzewika niech razem z nim zostanie w krainie ciemności i samozadowolenia. Chociaż głównie lenia. Wszak wszystko jest w necie.
Ale nawet studentom nie chce się szukać. Nie mówiąc o książkach.
Berger
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: BEF Hero »

Antypirx pisze:
BEF Hero pisze:wymieniłem wszystkie wcześniejsze planszówkowe produkcje w Polsce
Skoro już zadałeś sobie trud tej kwerendy, to może wrzuciłbyś całą listę, żeby się ta robota nie zmarnowała? Licencjata może sobie ktoś na tym zrobi ;)
Nie mam zamiaru. Jak się komu podoba, niech sobie szuka sam. Jednakże jeżeli sobie nie radzisz z napisaniem licencjatu a zapewniam Cię, że to nie jest trudne, chętnie pomogę. Kilkanaście stron na ten temat nawet osoba z IQ selera daje radę napisać. Widzę to po moich studentach.

Co co Bucika czy innego Trzewiczka. Im jestem starszy (a już nie najmłodszy a nadal nie najstarszy na tym forum) tym jest we mnie mniej tolerancji dla ludzkiej głupoty, pychy i arogancji. Tą ostatnią ów Pan wykazał się w sposób zuchwały i skurwysyński. Sprawa mnie bezpośrednio nie dotyczy ale kiedy taki snob przypisuje sobie zasługi innych naprawdę czuje się dotknięty.

Panie Trzewiczek, zapewne Pan czyta nasze posty, może odniósł by się Pan do nich?
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: clown »

Nie sądzę, by to czytał. Ale jego wierni wyznawcy pewnie tak :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: BEF Hero »

Jeszcze jedno. Gram w gry Pana Trzewika. Sięgam po Konwój i Twierdzę (są naprawdę niezłe), w tej całej "sprawie" chodzi po prostu o tą jego głupawą wypowiedź...
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: Raleen »

Też bym to obejrzał. Pewnie musiało być żenujące skoro to zdjęli. Ja im się nie dziwię i uważam, że nie tylko z ich punktu widzenia to dobra decyzja.

Myślę, że nie ma co już męczyć tematu.

Nie wiem jakiego okresu dotyczyła ta wypowiedź Trzewiczka, ale w ramach wyjaśnienia, z najdawniejszych gier wystarczy wspomnieć:

"Bitwę na Polach Pelennoru" (wyd. 1980, 1981 albo 1982 - różnie podają). Recenzja jest u nas:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Inną starą, recenzowaną przeze mnie grą jest "Bitwa na Morzu Wiatrów":
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
z 1983 roku

Z lat 80-tych pochodzą gry GROTEKI. W sumie to były 4 gry z tego co mi ogólnie wiadomo (być może było więcej): "Książę", "AVE - Upadek Cesarstwa Rzymskiego", gra będąca symulatorem giełdy (wydana w PRL-u).

Również przed rokiem 1990 zaczęły się ukazywać pierwsze gry wydawnictwa Dragon: "Wojny napoleońskie", "Kreta 1941". W roku 1990 (jeśli nie rok wcześniej) wyszły "Ardeny 1944", "Grunwald 1410" i Tannenberg 1914", w tym okresie pojawił się także "Wiedeń 1683". Ogólnie większość gier Dragona to jest początek lat 90-tych, a powstawały wcześniej, czyli w końcówce lat 80-tych.

W 1993 roku wyszła gra "Rok 1920" Jarosława Flisa, wydana przez Encore.
W 1995 roku wyszła "Ostatnia wojna cesarzy tegoż Jarosława Flisa, wydana przez Novinę.
Wcześniej, w 1993 albo 1994 wyszła "Operacja LEW MORSKI", a po niej "Piekło na Pacyfiku" oraz "Bitwa pod Austerlitz" Noviny.

Jeszcze kilka pozycji można z pewnością wymienić. Nie wspominam firmy Encore, która wprost kopiowała z gier zagranicznych. Nie wspominam też firmy Sfera, wydawcy "Magii i miecza" oraz kilku innych fajnych gier, jak np. "Wampir".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: Radosław Kotowski »

Był taki kiosk w okolicy gdzie mieszkałem i tam były gry Dragona i Sfery. I zawsze wybierałem Sferę. Miałem wiele gier i przepadły podczas przeprowadzki. :x :cry:
Celtyckie Miecze, Magiczny Miecz i dodatki, Wampir i te małe fajne książeczkowe wydania jak W Cieniu Saturna, Wojna polarna i inne. O ile pamiętam gry wtedy kosztowały niewiele.
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: Raleen »

Oczywiście w swoim wcześniejszym poście ja wymieniłem tylko najstarsze tytuły i bliskie naszej branży. Co do tego, że było wiele innych, jak najbardziej zdajemy sobie wszyscy (chyba) sprawę. Rozumiem, że Trzewiczek nie orientował się głównie w tych najdawniejszych tytułach.

Celtyckie miecze" Encora pamiętam, grałem kilka razy, aczkolwiek była to jedna z tych gier, w które z kuzynem nigdy nie mogłem wygrać.
"Wojnę polarną" też pamiętam, ale jakoś nie udało nam się zagrać, czego dziś żałuję... :(

Na BGG ten wątek zawiera wszystkie gry wrzucone do jednego wora, poza tym zdarzają się błędy w datach wydania gier i inne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: Indar »

A to nie było "Sfery", te Celtyckie...?
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: Radosław Kotowski »

Jednak Encore, mój błąd :oops:
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: Andy »

Raleen pisze:"Bitwę na Polach Pelennoru" (wyd. 1980, 1981 albo 1982 - różnie podają).
[...]
Nie wspominam firmy Encore, która wprost kopiowała z gier zagranicznych.
"Bitwę na Polach Pelennoru" wydało właśnie Encore i jest to "kopia" "Gondoru": https://www.boardgamegeek.com/boardgame/2778/gondor
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Początek świata narodził się w trzewiku

Post autor: Leliwa »

A wydał ktoś u nas kopię "Saurona"?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”