TiS - niewygodne pytania

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

TiS - niewygodne pytania

Post autor: Raleen »

(...)
Dostałem zapewnienie od pana Zalewskiego, że post z moimi pytaniami nie będzie kasowany (jak to się w moim przypadku ostatnio zdarzyło) i w miarę możliwości odpowie na wszystkie wątpliwości.
Chciałbym zebrać listę dotyczącą zarówno zasad i wad systemów jak i polityki wydawnictwa, jego planów i historii. Proszę się nie krępować i wrzucać (kulturalne oczywiście) wszelkie uwagi i pytania, a ja je zbiorę i opublikuję na forum wydawnictwa.
Byłbym wdzięczny za pomoc.
Po stylu w jakim pan Zalewski udzielił Ci zapewnienia, że na wszystko grzecznie odpowie, obawiam się, że nic z tego nie będzie, to znaczy być może pytań nie usunie i dostaniesz odpowiedzi, ale prawdopodobnie luźno związane z tematem (tak to ujmę eufemistycznie ;)). Oczywiście nie zniechęcam, przy takich wymianach zdań bywa, że też można się czegoś ciekawego dowiedzieć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: TiS - niewygodne pytania

Post autor: Radosław Kotowski »

Z http://www.taktykaistrategia.pl/forum/v ... &start=260

Radosław Kotowski napisał
Jakie współczynniki armata i pancerz mają rosyjskie kompanie przeciwpancerne ??
Wojciech Zalewski napisał
nie mają walczą PS, ich działa są jakimś przeżytkiem i zastanawiamy się jak to do końca ugryźć
Radosław Kotowski napisał
Dałbym tym działom niski współczynnik armata i tyle .
Wojciech Zalewski napisał
Jak niski?
chętnie wprowadzę
Radosław Kotowski napisał
Armata 3/2/1/1 Pancerz 2
Bezpośredni po swoim ruchu nie strzelają ( czyli nie mogą ostrzeliwać w ataku i kontrataku )
Wojciech Zalewski napisał
doprecyzuje tabelę

tu chodzi o używane pociski przeciwpancerne

myślę, że 2/1 jest wystarczające
Radosław Kotowski napisał
Przesadziłem z tym zasięgiem :roll:

Pocisk typu 3BM-2 APFSDS-T Tungsten (JO = 10)

Penetracja 230 mm na 500 m
180 mm na 2,000 m
140 mm na 3,000 m

Armata ma ponadto możliwość wystrzeliwania przeciwpancernych pocisków kierowanych
Wojciech Zalewski napisał
Zadam takie pytanie. Czy ktoś z pańów strzelał z tej armaty?....
Ja strzelałem.
Było kilka komend. Ale po oddaniu strzału padła najdziwniejsza.
- Spierdalać.
i mówię poważnie.
Otóż dowódca działonu wiedział, że za chwilę stanowisko działa pokryje ogień MLRS, moździerzy i innego "potwornego hujostwa" (cytat). Panowie ta armata to jak kolubryna. Już jej dowiezienie na pozycje wielkim Krazem jest dramatem. Bo zanim się odprzodkujecie już was nie ma.
Proponujecie popytajcie znajomych żołnierzy co o nirj sądzą bo w LWP była takowa.
ALe na razie wprowadziłem współczynnik 2/1
I po dyskusji ;)

Oczywiście armata MT-12 „Rapira” nigdy nie była na uzbrojeniu LWP lub WP.
Jak my tu przetrwaliśmy?
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: TiS - niewygodne pytania

Post autor: Radosław Kotowski »

Ja tam bardzo lubię Pana Wojtka, to bardzo miły człowiek i gry wydawane przez niego dały mi wiele radości.
Styl dyskutowania ma specyficzny. Choć często sam muszę mu przyznać w ostateczności rację.
Jak my tu przetrwaliśmy?
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: TiS - niewygodne pytania

Post autor: Radosław Kotowski »

Mi wyrzucił tylko ze dwa posty i to nieodnoszące się do spraw merytorycznych.
Zawsze bardzo uważam na język na forum TiS-u, krytykuję rozwiązania a nie ludzi.
W dużej mierze zaakceptowałem styl pracy wydawnictwa, po osobistych rozmowach z Panem Wojtkiem.
To on mnie zachęcił do kontynuowania nauki, jestem już na drugim semestrze zaocznego LO.
Koledzy niech piszą w temacie, nie ma co się bać bana na forum TiS-u za to co napisało się tutaj. (mam nadzieję)
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: TiS - niewygodne pytania

Post autor: Raleen »

Radosław Kotowski pisze:Koledzy niech piszą w temacie, nie ma co się bać bana na forum TiS-u za to co napisało się tutaj. (mam nadzieję)
Parę osób bana tam już dostało za krytyczne opinie o grach TiSu. Bywało kiedyś także, że pan Wojciech degradował za to, co wyglądało trochę zabawnie.

Radosław, te pytania, które zadałeś, nie są zbyt niewygodne.

Niewygodne pytanie byłoby np. takie, jakie zadał panu Wojciechowi na stronie sklepu Rebel Neoberger. Pan Wojciech stwierdził tam, że przekazał grę "Bitwy XXI wieku" do MON i że nikt tam nie wyrażał wobec niej zastrzeżeń. Pisał też, że przekazywał ją do komisji sejmowych (nie sprecyzował jakich), więc Neoberger słusznie się go dopytywał o to:

1) Kto konkretnie w MON testował grę "Bitwy XXI wieku"?
2) Jakim komisjom sejmowym i komu konkretnie TiS przekazywał grę "Bitwy XXI wieku" oraz kto ją tam oceniał?

I zapadła głucha cisza...

A odnośnie tego co zacytowałeś Radosław, kiedyś pisałem panu Wojciechowi jak wyglądała w XIX wieku rzeka Narew w Ostrołęce - chodziło o to, że lewy brzeg był dużo wyższy od prawego. On stwierdził, że był tam na praktykach geologicznych jako student i nie widział, aby jeden brzeg był wyższy od drugiego. Tyle, że przez 150 lat rzeka się zmieniła i jeśli ktoś ocenia teren tylko w oparciu o to co widzi, to popełnia dość podstawowy błąd. Ale nie wszyscy o tym wiedzą i dlatego niektórych takie odpowiedzi przekonują... To trochę tak jak w Twoim przypadku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: TiS - niewygodne pytania

Post autor: Raleen »

Jak chcesz to wrzuć tutaj w tym wątku pytania, te co już zebrałeś (jeśli autorzy nie mają nic przeciwko, mogą być anonimowe tzn. bez podawania kto jest autorem). Ja chętnie poczytam. Pan Zalewski zawsze może się do nich odnieść u siebie, czyta nasze forum co niejednokrotnie już było widać po jego wypowiedziach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: TiS - niewygodne pytania

Post autor: Darth Stalin »

Akurat do holowania MT-12 to są używane ciągniki gąsienicowe MT-LB, a nie Krazy... i ostatnio w Donbasie zanotowały parę sukcesów.
Poza ty takich armat nie wykryje się radarami artyleryjskimi itp., tylko trzeba je namierzyć "klasycznie", jak każde inne stanowisko ogniowe - pojazdy rozpoznawcze, drony itp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”