Poszukuję 2 gier z lat 90

zzzpl
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: środa, 11 listopada 2015, 20:11

Poszukuję 2 gier z lat 90

Post autor: zzzpl »

Witam, mam 2 tematy poszukuje 2 gier z lat 90 i nie znam ich nazw, może ktoś mi pomoże. Pierwsza to kojarzę okładkę pudelka na którym było drzewo czarne bez liści na niebieskim tle, w grze były różne postacie potwory, narzędzia i tyle co pamiętam. A druga to chyba się nazywała Waterloo, co pamiętam to byłą plansza, na której ustawiało się Pionki (papierowa kartka z plastikową podstawą), pionki miały rysunki żołnierzy o różnym stopniu (generał, szeregowiec, szpieg, bomba, flaga) i jeden pionek to była flagą, której się broniło. Jak ktoś kojarzy nazwy lub wie gdzie takie cuda można dostać to będę wdzięczny. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Poszukuje 2 gier z lat 90

Post autor: Strategos »

Nazwa jednej z tych gier to prawdopodobnie Stratego Waterloo obecnie wznowiona:
https://boardgamegeek.com/boardgame/174 ... o-waterloo

Jako rozwinięcie starego pomysłu, który miał różne kontynuacje:
https://boardgamegeek.com/boardgame/1917/stratego
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Poszukuję 2 gier z lat 90

Post autor: renald »

Przy pierwszej przychodzi mi na myśl „Yggdrasil”. Gra wydana w niewielkim nakładzie, oparta na mitologii nordyckiej. Taka „wojna o pierścień”. Mam nówkę gdzieś głęboko pod szafą :)
zzzpl
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: środa, 11 listopada 2015, 20:11

Re: Poszukuję 2 gier z lat 90

Post autor: zzzpl »

Witam kolego renald, czy dużym problemem jest dla ciebie wykopanie tej gry i zrobienie jej zdjęcia, bo strasznie interesowała mnie ta gra a za gówniarza to nie byłam w stanie w nią zagrać. Pozdrawiam z góry dziękuję.
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Poszukuję 2 gier z lat 90

Post autor: renald »

Witaj,
jest dużym problemem, ponieważ obecnie prowadzę koczowniczy tryb życia :)

W domu rodzinnym będę najwcześniej na święta. Jeśli jesteś na tyle cierpliwa, możemy wtedy wrócić do tematu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”