Braki w grach

Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Braki w grach

Post autor: Silver »

Z czego wynikają braki w ilości komponentów takich jak np. karty?
Czy są pakowane ręcznie czy automatycznie?
Na szczęście przy moim ostatnim zakupie tj. Fires of Midway zauważyłem tym razem naddatek 1 z kart.
Nigdy nie sprawdzałem wcześniej innych swych gier pod tym kontem.

Z innej beczki to przypomniałem sobie że miałem kiedyś 1 kostkę k6 gdzie na 2 ściankach były „5”.
Żeby nie było nieporozumienia i była to tylko jedna kostka spośród kilkunastu które wykładałem najczęściej do gier lecz na przestrzeni 2-3 lat.
Kto mógł zrobić taki „żart”?
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Braki w grach

Post autor: Neoberger »

Silver - producenci często już nie kontrolują tego co dostarczają. A przynajmniej polscy "producenci".
Moja ulubiona Galakta na moją prośbę dania mi/sprzedania samych kart do dodatku do gry (bo wydali dodatek trzy lata po premierze i kupiłem sobie wcześniej angielski do polskiej podstawki) odpowiedziała, że nic mi nie poradzi bo dostają gotowe zafoliowane pudełka od prawdziwego producenta (akurat Ares). Czyli jakby brakowało karty to oni nic nie poradzą?
Berger
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Braki w grach

Post autor: Radosław Kotowski »

Ja miałem sporo takich kostek z dwiema "3" lub "5".
:)
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Braki w grach

Post autor: WarHammster »

Neoberger pisze:Silver - producenci często już nie kontrolują tego co dostarczają. A przynajmniej polscy "producenci".
Moja ulubiona Galakta na moją prośbę dania mi/sprzedania samych kart do dodatku do gry (bo wydali dodatek trzy lata po premierze i kupiłem sobie wcześniej angielski do polskiej podstawki) odpowiedziała, że nic mi nie poradzi bo dostają gotowe zafoliowane pudełka od prawdziwego producenta (akurat Ares). Czyli jakby brakowało karty to oni nic nie poradzą?
Z tego co czytam w komentarzach na stronie Rebela, ci uzupełniają lub wymieniają braki/ubytki swoich klientów.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Braki w grach

Post autor: Neoberger »

WarHammster - Ale wiadomo, że sklepy pośredniczą lub wskazują działy reklamacji firm wydawniczych. Nie spotkałem jeszcze sklepu, który by tego nie robił.
Berger
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Braki w grach

Post autor: anonim »

Galakta bez problemu uzupełnia brakujące elementy, ale ty chciałeś kupić fragment gry więc nie dziwię się że ci odmówili.
Żeby uzupełnić brakujący element Galakta musi rozpakować inną grę która w tym momencie przestaje się nadawać do sprzedaży. Druga sprawa jest taka że pewnie nawet nie wiedzą ile kosztują same karty bo dostają cenę kompletnej gry a nie jej poszczególnych elementów.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Braki w grach

Post autor: Neoberger »

anonim - miałem odpisać, ale to nie miejsce. Spytam tylko co by te dziadki zrobiły jakby komuś zabrakło karty. Nie mówiąc już o poziomie sprzedaży jaką ta... firma osiąga. Rozpakowanie jednego pudełka spowodowało by utratę płynności finansowej. Kraków miałby bankruta na stanie? Śmieszne. FFG przysłało mi cały komplet figurek gdy tylko wspomniałem im w mailu, że nie wchodzą dobrze w podstawkę (ToI). I jeszcze przeprosili. To już zbyt mocne dla nich.
Berger
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach

Post autor: Herman »

Kostki, pionki dostaje się od producenta w opakowaniach zbiorczych, a później są one kompletowane na miejscu w firmie, która grę produkuje.
Pakowaczki nie kontrolują czy na jednej z 3000 kostek, które maja do spakowania będzie jakiś błąd produkcyjny. Oczywiście jeśli cała partia taka przyjedzie to ktoś to wychwyci. Jednak jeśli powiedzmy na 1000 kostek trafi się takich 10 to jest to praktycznie nie do zauważenia.

Karty są wybijane z arkuszy, a później składane ręcznie. Producent gry dostaje z drukarni duże gotowe arkusze, później są one cięte maszynowo. Następnie maszynowo odcina się robi i talia jest gotowa do złożenia. Jednak jest to proces robiony ręcznie przez człowieka, więc błędy mogą się zdarzać.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Braki w grach

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie wiem, jak brzmiał Twój mail do Galakty, ale faktycznie odnieśli wrażenie, że chcesz sobie poszerzyć grę. Wtedy mogą mieć zakaz dokonywania takich operacji. Co innego "naprawa" niekompletnego egzemplarza. Tutaj powinni pomóc i sam pamiętam, że także mi takiej pomocy dotychczas nie odmówili. Rozumiem, że technicznie czynność jest taka sama, ale chodzi o charakter działalności ;) I tak, są osoby, które chcąc mieć np. więcej figurek, piszą, że zgubiły albo nie dostały :P

Dlatego sądzę, że odrzucili Twoją prośbę właśnie dlatego, że oni nie mogą przystawać na takie propozycje handlowe, ani rozdawać elementów... jeśli nie ma to służyć naprawie już kupionego i opłaconego egzemplarza. Chyba chodziło o wydźwięk.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Braki w grach

Post autor: Neoberger »

SPIDI - do Galakty napisałem uczciwie o co mi chodzi. Niczego nie chciałem poszerzać.
W 2012 r. kupiłem polską wersję Wojny o Pierścień. W tym samym roku wyszedł dodatek po angielsku. Spokojnie czekałem. Minęły 3 lata i ni widu ni słychu, a angielska wersja zaczęła być rzadkością w polskich sklepach więc ze strachu kupiłem. Dwa, trzy miesiące po zakupie Galakta nagle wydała polską wersję dodatku.
Napisałem, że chcę tylko polskie karty. Resztę wszak mam. Z ich winy mam angielską wersję. Z powodu ich milczenia i fatalnej polityki.
Pan Stanisław (czy jakoś tak archaicznie się nazywający) odpowiedział, zgodnie z profilem tego biura tłumaczeń, że oni niczego nie mają, wszystko przychodzi w zafoliowanych paczkach i niestety mają mnie w poważaniu.
Odpowiedziałem, że nie ma problemu. Chętnie we wskazanym przez nich sklepie w Warszawie wymienię swój angielski egzemplarz na polski (a więc niezgodnie z twoją sugestią, że chciałem sobie powiększyć).
Niestety, pan Stanisław już nie odpowiedział. Napisałem, że na Zachodzie odpisują chociaż przepraszam.
Napisałem do Ares Games, ale wskazali, że ich przedstawicielem jest w Polsce Galakta i z nią mam rozmawiać.
Tak się łańcuszek zamknął. Pogratulowałem Ares przedstawiciela w Polsce i już.

Dla mnie ten temat jest zamknięty.
Temat Galakty mam zamknięty od lat bo nie kupuję niczego w obawie o takie właśnie kłopoty i ich działania na rynku.
Spoko.
Berger
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Braki w grach

Post autor: Raleen »

Co do pakowania ręcznego, ja się musiałem w to trochę pobawić ostatnio, to wiem jak to jest i wbrew pozorom pomylić się gdzieś po drodze nie jest trudno. Samo życie - człowiek jest tylko człowiekiem.

Ważne, by firma naprawiła błąd i podesłała zamiennik.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”