Napoleon's Triumph - pomoc w wycenie gry

Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Napoleon's Triumph - pomoc w wycenie gry

Post autor: Herman »

No gry jak wino pod względem kasowym, ale gorzej jeśli wydawca dodruk zrobi.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Napoleon's Triumph - pomoc w wycenie gry

Post autor: Neoberger »

Herman - albo gra jest już niemodna i nikt w nią nie gra. NT jest popularne w kręgu kilku wybrańców w Polsce i tyle. Reszta ma kontakt z grą taki jaki ma się z pudełkiem. :twisted:
Berger
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Napoleon's Triumph - pomoc w wycenie gry

Post autor: killy9999 »

Z mojej strony polecam wystawianie gier na BGG. Przez kilka miesięcy próbowałem sprzedać (tutaj i na grach-planszowych) Space Empieres 4X (aktualnie niedostępna) z dodatkiem. Zszedłem z ceną do 280PLN, czyli bardzo nisko biorąc pod uwagę idealny stan obu gier, niedostępność jednej z nich i to że nowe kosztowały łącznie 390PLN. Nikt się nie skusił. Wystawiłem na BGG i pozbyłem się obu w tydzień za łączną kwotę 100 euro + koszty przesyłki (13 euro). A prowizja BGG wyniosła łącznie śmieszne 3euro, więc nie ma o czym mówić - allegro bierze większe prowizje.
ma_rio
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 4 stycznia 2015, 12:02

Re: Napoleon's Triumph - pomoc w wycenie gry

Post autor: ma_rio »

Dzięki za odpowiedź i przy okazji skoro masz doświadczenie, to miałbym parę pytań.
Jak wysyłałeś - kurier, poczta, (może są jakieś inne opcje - tańsze, ale ważne też, żeby było bezpiecznie) i czy brałeś pod uwagę tylko EU?
Sorry, za głupie pytanie, ale czy są jakieś poradniki jak korzystać z bgg. Ja mam z tym ewidentny problem. Jak się np. Wystawia tam gry na sprzedaż...
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Napoleon's Triumph - pomoc w wycenie gry

Post autor: killy9999 »

Jeśli chodzi o wysyłkę to skorzystałem ze strony przesylarka.pl i za ich pośrednictwem wysłałem inpostem - czyli normalna wycieczka do paczkomatu. Można w sumie wysłać bezpośrednio przez usługę InPost CrossBorder, ale nie polecam. Miałem problemy ze stworzeniem przesyłki w systemie - jak się okazało później paczkomat z którego zawsze korzystam miał chwilową awarię - i okazało się, że właściwie nie istnieje żadna sensowna możliwość skontaktowania się z obsługą tego działu (przez infolinię InPostu się nie da). Natomiast w przesyłarce obsługa klienta była rewelacyjna. Co do cen, to cennik znajdziesz na stronie inpostu - ogólnie to tylko kraje EU, i to nie wszystkie (o ile pamiętam nie ma Norwegii i Bałkanów).

Co do wystawiania: wchodzisz na https://www.boardgamegeek.com/geekmarket i po lewej masz opcję "Sell".

Co do kwestii bezpieczeństwa, to można wykupić dodatkowe ubezpieczenie za jakieś dosyć niskie pieniądze.
ma_rio
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 4 stycznia 2015, 12:02

Re: Napoleon's Triumph - pomoc w wycenie gry

Post autor: ma_rio »

killy9999,
Dzięki :)
Trochę mi się rozjaśniło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”