Gry wojenne - czy i dlaczego?

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Gry wojenne - czy i dlaczego?

Post autor: Raleen »

Moja rozmowa z WRS, a dokładniej rzecz biorąc WRS ze mną, na Games Fanatic:

http://www.gamesfanatic.pl/2016/10/12/w ... -raleenem/

Początkowo w zamyśle jako typowa dyskusja eurogracza z graczem wojennym, potem pomysł ewoluował... W tekście, przy okazji poruszania różnych, miejscami głębszych zagadnień, musiałem się zmierzyć z mitami na temat gier wojennych, które pokutują w środowisku eurogier (i nie tylko u nich).

Mam nadzieję, że jeszcze koledzy trochę popracują nad niektórymi zdjęciami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Gry wojenne - czy i dlaczego?

Post autor: Raleen »

Nie miałem decydującego wpływu na dobór fotek. Mam nadzieję, że jeszcze popracują nad tym, chociaż wywiad też swoje przeleżał w szufladzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Gry wojenne - czy i dlaczego?

Post autor: RAJ »

Już podmieniam zdjęcia. Jak je wrzucałem to były trochę z łapanki. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Gry wojenne - czy i dlaczego?

Post autor: maciunia »

Tabloidyzacja naszego hobby zrobiła swoje, nie byłem w stanie doczytać do końca...
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”