Wojennik TV

RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wojennik TV - Odcinek # 6: Fields of Despair - unboxing

Post autor: RAJ »

Przeniosłem z wątku o Fields of Despair
Leviathan pisze:
RAJ pisze:18 minut unboxingu... wierzyć mi się nie chce... [...] wolałbym, żeby unboxing miał dwie minuty, wtedy pewnie bym go obejrzał.
Skoro wprost stwierdzasz, że nie oglądałeś i oceniasz po samym czasie trwania, to nie wiem, w jakim celu się wypowiadasz. Przydałoby się coś konstruktywnego, a nie krytyka tylko dla nabicia postu.
A czy ja w którymkolwiek momencie oceniałem treść? Nie. Więc o czym ty piszesz?
Leviathan pisze:
ChevalierVernix pisze:Ja z kolei jestem zadowolony, że jest długo, szczególnie,
Trafione w punkt! Dziękuję za głos rozsądku
LOL.

Kpt. Bomba nie miał żadnego problemu ze zrozumieniem tego co chciałem przekazać. Ty na krytykę reagujesz agresją i chamstwem (bo tym wg mnie były aluzje do seksu i dwuminutowego strzału... pomyśl jakby się poczuł twój rozmówca gdybyś trafił na kogoś kto ma problemy z erekcją, co w dzisiejszych czasach wcale nie jest rzadkie).
Wypowiedź dokładnie po linii partii (czyli twojej) jest dla ciebie głosem rozsądku. Nic więcej chyba nie trzeba na ten temat pisać.

To wasze akwarium i wasze rybki, ja oglądać tego nie muszę, wy nie musicie czytać moich uwag ani też brać ich pod uwagę.
Sądzę więc, że to jest moja ostatnia wypowiedź w temacie wojennika tv. Oczywiście jeden malkontent wiosny nie czyni, róbcie dalej swoją robotę, na pewno będą zainteresowani, choćby z powodu braku konkurencji. Zresztą na pewno są osoby, którym ten styl się podoba.

Po prostu jest mi trochę szkoda, bo liczyłem na coś co mnie zainteresuje, cały czas mam też nadzieję, że jak będą interesujące mnie recenzje gier, to będą podane w sposób, który również mi się spodoba. Czego sobie życzę. Wam życzę powodzenia i zdobycia wielu oglądaczy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wojennik TV - Odcinek # 6: Fields of Despair - unboxing

Post autor: Leviathan »

Serdecznie dziękuję za przekazaną opinię. Każdy głos odbiorcy jest cenny i każda konstruktywna uwaga pozwala nam w trafniejszy sposób dobierać treść i formę publikowanych na naszym kanale materiałów.

Nasza działalność, mimo iż przyświeca jej chęć popularyzacji planszowych gier wojennych w Polsce, ma także dawać nam samym sporo radości. To forma ekspresji naszej pasji i sentymentu, jakim darzymy nasze hobby.

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych watpliwości zapraszam do kontaktu - z przyjemnością na nie odpowiem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43393
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2525 times
Kontakt:

Re: Wojennik TV - Odcinek # 6: Fields of Despair - unboxing

Post autor: Raleen »

Ja powiem od siebie tak - generalnie nie oglądam unboxingów, dlatego nie komentuję ich i nie oceniam. Rozumiem, że są ludzie, których takie rzeczy kręcą, też tego nie oceniam. Może jak by to była jakaś wyjątkowo mnie interesująca gra, to bym się skusił, ale musiałaby być naprawdę wyjątkowa.

Niezależnie od tego niezmiennie życzę powodzenia. Jak na Wojenniku pojawi się recenzja, zwłaszcza jakiegoś znanego mi lepiej tytułu, pewnie się odezwę.

Co do komentowania i dyskutowania z osobami, które mają jakieś krytyczne uwagi do recenzji i innych podobnych materiałów, niestety ogólnie jest to problem na forach i we wszelkiej podobnej komunikacji. Czasem mam wrażenie, że dawniej dyskusje były bardziej merytoryczne, ale to chyba tylko oznaka starzenia się ;).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
pietia2014
Adjudant
Posty: 268
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 13:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Been thanked: 2 times

Re: Wojennik TV - Odcinek # 6: Fields of Despair - unboxing

Post autor: pietia2014 »

A ja oglądam unboxingi z powodów czysto technicznych. Bo jak inaczej ocenić przed zakupem jakość komponentów? A na dobrą recenzję trzeba niestety czekać dłużej. Raz unboxing uświadomił mi, że w moim egzemplarzu brakuje komponentów. Ale zgadzam się - na otwarcie pudła nie trzeba marnować 20 minut. 5-10 spokojnie wystarczy i nie trzeba przewijać. Powodzenia życzę autorom wojennikTV!
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: Wojennik TV - Odcinek # 6: Fields of Despair - unboxing

Post autor: Trampon »

Jeszcze apropos rozpakowania (taki polski unboxing) Fields of Despair. Oglądałem filmik z synem na początku tego tygodnia. Trochę się dłużyło, ale dotrwaliśmy do końca a w szczególności do prezentacji mapy.

2-3 dni później junior brał udział w szkolnym konkursie historycznym, obejmującym program klasy 6 (ramowo XIX i XX wiek). Na którymś pytaniu się zaciął, ale przypomniał sobie mapę z tej audycji, chwilę pomyślał, powiązał parę informacji przemyconych tu i tam i na pytanie odpowiedział poprawnie. Tak więc Wojennik TV spełnia również funkcję edukacyjną dla młodszej młodzieży :!:

Obejrzałem też odc 7 i moja uwaga dotyczy tego co widzimy przez 8 minut w kadrze. I czego nie widzimy.
Przez zdecydowaną większość nagrania widać gościa omawiającego grę. Samą grę widać może przez kilkadziesiąt sekund. Czy proporcje nie powinny być odwrotne? Jest informacja o drzewku technologicznym? Fajnie, chętnie zobaczyłbym jak to wygląda, czy to na planszy, czy w instrukcji. Prowadzący podaje info że zagrał fragment scenariusza z okopami? Poproszę najazd na planszę i wskazanie gdzie te okopy są, jak wyglądają itp. Jest info o froncie wschodnim? Poproszę widok tych krytycznych czerwonych kości, jak się je losuje itp. Lotnictwo, artyleria - pokażmy je w trakcie rozgrywki, zamiast widoku schludnie umeblowanego poddasza ;)

Ale generalnie to bardzo fajna inicjatywa i czekam na kolejne filmiki
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wojennik TV - Odcinek # 6: Fields of Despair - unboxing

Post autor: Leviathan »

Trampon pisze:Jeszcze apropos rozpakowania (taki polski unboxing) Fields of Despair. Oglądałem filmik z synem na początku tego tygodnia. Trochę się dłużyło, ale dotrwaliśmy do końca a w szczególności do prezentacji mapy.

2-3 dni później junior brał udział w szkolnym konkursie historycznym, obejmującym program klasy 6 (ramowo XIX i XX wiek). Na którymś pytaniu się zaciął, ale przypomniał sobie mapę z tej audycji, chwilę pomyślał, powiązał parę informacji przemyconych tu i tam i na pytanie odpowiedział poprawnie. Tak więc Wojennik TV spełnia również funkcję edukacyjną dla młodszej młodzieży :!:
Mega! Cieszę się, że mogłem dołożyć swoją maleńką cegiełkę :)

Zapraszam jednocześnie do obejrzenia kolejnego unboxingu na naszym kanale! Pozostajemy na polach pierwszej wojny światowej i tym razem oglądamy komponenty gry od Tiny Battle Publishing: In the Trenches, Devil Dogs.

Wojennik TV # 8: In the Trenches - unboxing
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wojennik TV - Odcinek # 9: Strategos - relacja z konwent

Post autor: Leviathan »

Jakiś czas temu miała miejsce kolejna edycja Strategosa.
Na miejscu był maciunia, dzięki któremu możemy zapoznać się z relacją z tego wydarzenia.

Wojennik TV # 9: Strategos - relacja z konwentu
Zapraszamy do oglądania.
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 marca 2017, 10:47 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Wojennik TV - Odcinek # 9: Strategos - relacja z konwent

Post autor: Leliwa »

Leviathan pisze:Jakiś czas temu miała miejsce kolejna edycja Strategosa.
Na miejscu był maciunia, dzięki któremu możemy zapoznać się z relacją z tego wydarzenia.

Wojennik TV # 9: Strategos - relacja z konwentu
Zapraszamy do oglądania.
Coś ten Maciunia mocno podobny do Igora...
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wojennik TV - Odcinek # 9: Strategos - relacja z konwent

Post autor: Leviathan »

leliwa pisze:
Leviathan pisze:Jakiś czas temu miała miejsce kolejna edycja Strategosa.
Na miejscu był maciunia, dzięki któremu możemy zapoznać się z relacją z tego wydarzenia.

Wojennik TV # 9: Strategos - relacja z konwentu
Zapraszamy do oglądania.
Coś ten Maciunia mocno podobny do Igora...
Bo nasz team nadaje na tych samych falach :)
Dzięki - już podmienione
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 marca 2017, 12:03 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Wojennik TV - Odcinek # 9: Strategos - relacja z konwent

Post autor: maciunia »

leliwa pisze:Coś ten Maciunia mocno podobny do Igora...
Fakt podgoniłem go ostatnio w poziomie siwizny :) To chyba od tego wymądrzania się w internecie...
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wojennik TV - Odcinek # 10: Mapy w grach wojennych

Post autor: RAJ »

71 minut, ale ciiii, to nie jest tutaj zbyt popularna opinia... :twisted:
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Wojennik TV - Odcinek # 10: Mapy w grach wojennych

Post autor: clown »

Spytajcie naszego forumowego sprintera :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Palladinus
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 23:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wojennik TV - Odcinek # 10: Mapy w grach wojennych

Post autor: Palladinus »

Panowie, rozumiem Waszą punkt widzenia, ale taki jest nasz pomysł na tego typu materiał. O ile o pojedynczych grach nie chcemy się rozwlekać (choć widziałem, że rozpudełkowania też budzą kontrowersje), to w takiej audycji publicystycznej będziemy oscylować wokół godziny. Dla jednych jest to wada, dla innych zaleta. Materiału tego typu jest tak mało w sieci, że chcielibyśmy omówić je w sposób w miarę wyczerpujący. Poza tym robimy to też po części dla siebie. Dobrze nam się gada, to nie będziemy sztucznie tego skracać, choć uwierzcie, musimy i tak się ograniczać.

Co mogę poradzić, to oglądanie na raty (sam to praktykuję): przy bieganiu, w autobusie czy jadąc samochodem do pracy. Często zaznaczam sobie film do obejrzenia i trawię przez kilka dni.
Krótsza forma nie ma sensu z naszego punktu widzenia i ciągłości dyskusji.

Dziękujemy oczywiście za wszelkie głosy, dyskutujemy o Waszych propozycjach na wewnętrznym, tajnym i zamkniętym forum :)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wojennik TV - Odcinek # 10: Mapy w grach wojennych

Post autor: RAJ »

Miałem się już nie wypowiadać, ale temat mnie zainteresował więc jednak pokrytykuję.
Całości nie obejrzałem, tylko urywki, bo tak jak Profes nie strawię tyle czasu siedzenia i słuchania.
Niby godzina+ gadania na ten temat jest uzasadniona, ale jednak to przydługo.

Szczególnie jeżeli uwzględni się fakt, że w trakcie nie bardzo wiecie co macie mówić i wymyślacie to na bieżąco.
Może macie jakiś ogólny plan ale ewidentnie potrzebujecie konspektu.
Pozwoli to przyspieszyć wypowiedź bo nie będziecie musieli wymyślać co macie powiedzieć. Nie chodzi oczywiście o pełen scenariusz z dialogami. :)
kolejna kwestia - wycinajcie problemy techniczne - chwila milczenia i gadania o tym, że co się nie wyświetliło jest do wycięcia.

Również gadanie o tym, że "Clown aktualnie jest nieobecny bo gra w jakąś grę i chyba to jest taka gra ale właściwie nie wiemy, trzeba zapisać, żeby opowiedział jak wróci" jest do wycięcia. Jak wróci to niech opowie, nie musicie kilka minut plątać się w temacie.

Podzielenie na części - aż się prosi, żeby pociąć to na części z różnymi mapami. Możecie nawet wszystkie te części wrzucić na raz jeżeli chcecie...
Choć nie ma takiej potrzeby, lepiej byłoby obrobić jedną część, wrzucić, obrobić drugą, wrzucić itd.

Obróbka... przydałoby się, żeby plansze były na cały ekran a nie na niewielką jego część. W wielu przypadkach niespecjalnie widać o czym mówicie. Szczególnie irytujące w takiej sytuacji jest "O teraz widać lepiej" - dla Was może i tak, dla odbiorcy niekoniecznie.

Zdaję sobie sprawę, że to o czym pisałem, czyli obróbka obrazu i dźwięku to może być dla Was nowum, ale skoro weszliście na rynek video to nie macie specjalnego wyjścia.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 878
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 85 times
Been thanked: 141 times
Kontakt:

Re: Wojennik TV - Odcinek # 10: Mapy w grach wojennych

Post autor: cadrach »

Pierwszy odcinek, który obejrzałem w całości. Całkiem spoko. Czas odcinka mi nie przeszkadzał, natomiast trochę tak to, że można go było lepiej wykorzystać, tzn. niekiedy widać, że brakło przygotowania, nie wiedzieliście, co powiedzieć, że szła wata słowna, i że była to w pewnej mierze, lub po stronie niektórych z was, improwizacja.

Z drugiej strony nie spodziewałem się niczego innego :-)
no school, no work, no problem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”