Tworzenie własnych żetonów

Mecenas
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 26 września 2014, 16:21

Tworzenie własnych żetonów

Post autor: Mecenas »

Witam,

Chciałbym stworzyć własne żetony do gry z frontu wschodniego II w. św. (GMT Barbarossa Army Group North). Rzecz w tym, że nie lubię oznaczeń symbolami sztabowymi, które, szczególnie przy dużej ilości żetonów i dużej mapie, powodują również zmniejszoną czytelność pola walki i psuja klimat (przynajmniej dla mnie). Dlatego postanowiłem podjąć trud i stworzyć własne żetony z sylwetkami sprzętu i żołnierzy. Problem w tym, że nie wiem skąd mógłbym wziąć odpowiednie ikonki w formacie png z przejrzystym tłem, które mógłbym nanosić na żetony. Starałem się szukać w necie ale znalazłem dosłownie kilka nadających się sylwetek czołgów. Byłbym ogromnie wdzięczny za podpowiedź, gdzie mógłbym poszukać takich rzeczy.
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Tworzenie własnych żetonów

Post autor: Pejotl »

1) Wpisujesz w googla np. Panzer II, klikasz "Grafika" i masz piękne obrazki;
2) Grzebiesz w plikach, albo zrzucasz screeny z gry komputerowej - Steel Panthers, Battle Academy, Panzer Tactics itp. i wycinasz;
3) Wchodzisz na BGG i szukasz gry planszowej, o której wiesz że ma żetony z fajną grafiką, szukasz obrazków żetonów, zapisujesz na dysku i wycinasz;
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Tworzenie własnych żetonów

Post autor: Raleen »

Przejrzyj też poddział "Akcesoria do gier planszowych" w ramach tego działu - tam dawniej było kilka różnych wątków o tej tematyce.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
wheeski
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Tworzenie własnych żetonów

Post autor: wheeski »

Vassal projects:
Facelifting: Rallyman, Outlaws:Adventures in the old west, SpeedCircuit (TransAmMOD), Formula Motor Racing
Finished: Down in Flames (DVG), DieCastTableRacing, Orly i Rakiety, We Must Tell the Emperor, Wings of Glory, The Barbarossa Campaign.

In plan: Red Storm Rising; Guderian's Best
Awatar użytkownika
cretu
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tworzenie własnych żetonów

Post autor: cretu »

W dawnych czasach robiłem żetony na ksero ;) Niemcy na niebieskim papierze, Anglicy na zielonym, Polacy na czerwonym... Potem na bristol i wycinanki. Pamiętam, że w ten sposób dorabiałem oddziały II Korpusu Polskiego...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”