War of the Ring (FFG)

Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

War of the Ring (FFG)

Post autor: Wojpajek »

Jako moderator, robię w tym temacie pierwszy merytoryczny wpis... od kilku miesięcy :)
Gra, którą się zagrywałem w święta :) Ludzie to jest numer jeden w śród gier FFG :) Rewelacja!

Recenzje gry na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 21:50 przez Wojpajek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Ciekawa sprawa.
A sa jakies zdjecia gry Wojpajku?
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 21:51 przez slowik, łącznie zmieniany 1 raz.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Zdjęcia są na BGG - nie moje ;)
Jak wyjade na długi weekend majowy to wtedy może postaram się opowiedzieć historię Wojny o Pierścień posiłkując się jakąś fotografią z tamtego okresu ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 21:52 przez Wojpajek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Swietnie :)
A pamietasz moze gre "Wojna o pierscien" firmy Encore?
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 21:52 przez slowik, łącznie zmieniany 1 raz.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie skojarzyłem od razu, ale to jest zdaje się ta gra, w którą Robert Sypek się na Smolnej zagrywał, a potem Leo :) Teraz też od czasu do czasu młodsi adepci strategii ją napoczynają i bardzo sobie wszyscy chwalili. Raz się próbowałem dorwac, ale wszystkie miejsca były obsadzone. Z wrażeń pamiętam, że sporo osób chwaliło sobie figurki, szczególnie ładnie wyglądają Nazgule. Z tego co pamiętam ich rozgrywki, obserwowałem trochę inną taktykę - nie obsadzali aż tak bardzo twierdz, jeśli już to bardziej Helmowy Jar. Bardzo fajna recenzja Wojpajku, obyś tak dalej moderował :cool:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

A pamietasz moze gre "Wojna o pierscien" firmy Encore?
Pamiętam - raz nawet grałem- mimo, że nie była zła to do gustu mi nie przypadła- mozolnie się w nią grało- mimo, że też wygrałem dobrem ;)
Jednak co tu dużo mówić gra WOTR jest lepsza- szybsza i jakaś taka po przeczytaniu przepisów jest zdecydowanie prostrza od gry Encore.
Z wrażeń pamiętam, że sporo osób chwaliło sobie figurki, szczególnie ładnie wyglądają Nazgule.
Jak dla mnie figurki są beznadziejne- nie dokładne i brzydkie. Mój brat zbiera Lotra figurkowego GW i tam są figurki o niebo lepsze (mimo, że skala nie ta co w planszówce).
Z tego co pamiętam ich rozgrywki, obserwowałem trochę inną taktykę - nie obsadzali aż tak bardzo twierdz, jeśli już to bardziej Helmowy Jar.
To bardzo ciekawe, chętnie bym wysłuchał opowieści o legendarnych czynach- oczywiście przy fajkowym zielu ;)
Bardzo fajna recenzja Wojpajku, obyś tak dalej moderował
:) .... w takim razie do usłyszenia za pół roku ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 21:53 przez Wojpajek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Gra Encore a WOTR to inne czasy ;)
Mi w grze Encore podobalo sie to ze mapa obejmujaca niemaly teatra dzialan pozwalala na najrozniejsze warianty. Jednak co do zasad to racja ze dzialalo to raczej mozolnie, jednak jak na wtedy mi sie podobalo.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Post autor: Leo »

Wyśmienita gra!
Bardzo klimatyczna i nie popadająca w schemat - każda rozgrywka wygląda inaczej. Grałem 4-5 razy i nie mogę się doczekać na następną okazję. Figurki mi się podobają, ale są one akurat tutaj sprawą drugorzędną (przynajmniej jak dla mnie). Najważniejsze, że jest to pełnokrwista strategia.
Stranger
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 10:08

Post autor: Stranger »

A ma ktoś na sprzedaż grę Wojna o Pierścień (ENCORA)?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj Bracie

Lepiej takie pytania zamieszczać w dziale Giełda - na dole forum. Tam jest cały pchli targ (i nie tylko).

Leo może ma to czego szukasz, bo coś ostatnio wyprzedaje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Clagus
Decurio
Posty: 303
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 00:44
Lokalizacja: Warszawa(Nogrod)
Kontakt:

Post autor: Clagus »

Relacja z rozgrywki Leo vs Clagus na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=121

Autorem relacji jest Clagus.
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 21:49 przez Clagus, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje gry
BYKÓM STOP
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Recenzja gry na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Autorem recenzji jest Wojpajek.
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 21:46 przez Wojpajek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Clagus
Decurio
Posty: 303
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 00:44
Lokalizacja: Warszawa(Nogrod)
Kontakt:

Post autor: Clagus »

Recenzja gry na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Autorem recenzji jest Clagus.
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 21:47 przez Clagus, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje gry
BYKÓM STOP
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To mamy już dwie recenzje tej zacnej gry, co dowodzi, że cieszy się ona sporym uznaniem. Grywał w nią także z dużym zaangażowaniem Robert Sypek, który jest przecież doświadczonym strategiem.

Recenzje są zupełnie różne, u Wojpajka charakterystyczny emocjonalny styl wypowiedzi. Fajnie się to czyta i nieźle wprowadza w klimat gry. Clagus zaś napisał recenzję bardziej metodyczną, wszystko ładnie segregując, więcej się z niej zapewne dowiecie, jeśli szukacie informacji. Polecam poczytać obie i dziękuję kolegom, że się zgodzili udostępnić je nam do zamieszczenia na stronie SiS.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
M.Y.
Sergent
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 11 maja 2006, 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M.Y. »

Witam

Na początek, Wojpajek, Clagus - dzięki za recenzje.

Mam pytanie do tych, któzy grali. Otóż, poczytałem sobie o ŁOTRZE (WOTR) na boardgamegeek'u i ogólnie zbiera on dużo pozytywnych recenzji. Pojawia się także zarzuty - wymienię cztery najważniejsze:

1) Nie zbalansowana rozgrywka - przy równorzędnych graczach grający Sauronem mają dużą przewagę. Wynika to (zdaniem krytyków) przede wszystkim z ilości i łatwości wprowadzenia dodatkowych kości akcji do gry przez siły ciemności.

2) Problemem podobno jest też polityka - wolne ludy (szczególnie na północy) wogóle nie "reagują" na atak na sąsiada. Można się spierać, czy zgodne jest to z duchem książki czy też nie.

3) Istnienie jednej optymalnej strategii, która sprowadza rozgrywkę to ciągłego powtarzania tego samego schematu. Nie będę zdradzał o co chodzi, żeby nie psuć nikomu zabawy. Zainteresowanych odsyłam na bgg.

4) Północno zach. część planszy jest praktycznie nie używana. Jednostki wolnych ludów stoją tam sobie i nic nie robią - szkoda na nich kości akcji.

Wracając do pytania - czy macie podobne odczucia z własnych rozgrywek?
(Czytając recenzje i raporty z rozgrywek to chyba nie - częściej wygrywały Wolne Ludy (Free Peoples)). Co myślicie o tych zarzutach?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”