Gra o tron (FFG/Galakta)

Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Ostatnia runda jest zazwyczaj decydująca*, natomiast u nas Starkowie wygrywają równie często jak inni. Jak gracze są doświadczeni to Stark bez bitki ponizej przesmyku i tak gry nie wygra, a pretendentów do tamtych stron jest sporo i czekanie na ostatni etap nic nie daje.

*Gdzieś na necie jest ładny AAR gdzie pięknie grają Lannisterowie i długo wypracowywanej przewagi nie jest im w stanie odebrać nawet koalicja 'reszty świata'.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

Leń Takeo prosi o ewentualnego linka do zasad GoT, bo jemu samemu Gógla użyć się nie chce. Dziękuję :)
Ciasteczko po prostu mi się należy.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Takeo Takagi pisze:Leń Takeo prosi o ewentualnego linka do zasad GoT, bo jemu samemu Gógla użyć się nie chce. Dziękuję :)
Wejdz mna stronke Rebel.pl Tam znajdziesz je po polsku.

V.
Awatar użytkownika
Bogoria
Caporal
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bogoria »

U nas dość często gra kończyła się w okolicach 7 - 8 tury. Zwycięzcy też są różni, nie ma reguły że są to np. Starkowie. Mam kolegę, który tak się wyćwiczył w graniu Lannisterami, że często potrafi jeśli nie zwyciężyć, to napsuć sporo krwi :D

Btw - a grał ktoś z Was w Storm of Sword? Ja póki co miałem okazję tylko raz zagrać i niestety nie udało nam się skończyć rozgrywki. Jestem jednak ciekaw jak Wam się podoba ten dodatek?
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Tylko raz grałem w SofS, bardzo zacne, wprowadza bardzo ciekawe warianty, no i jest zbilansowane na 4 graczy. Do tego ślicznie wydany. Wszędzie polecają ten dodatek.

Ostatnio grający w GoTa podesłali mi linka z GoT na 9 ciu graczy :) Feast of Crows, nieautoryzowany dodatek - no spójrzcie sami:

http://www.west2productions.com/Gamers/AGOT9/

Mam nadzieję że uda mi się w to zagrać :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Bogoria
Caporal
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bogoria »

Ano właśnie, jak grałem w SoS to bardzo mi się np. podobała opcja z licytowaniem sojuszników. A i nowa plansza też ciekawa. Cóż, chyba trzeba będzie wreszcie za czas jakiś zakupić ten dodatek.

A Clash of Kings? Niestety w GoTa wraz z tym dodatkiem jeszcze nie miałem okazji zagrać, a bardzo jestem ciekaw jak ta gierka chodzi przy 6 osóbach.

Wow :shock: GoT na 9 osób to musi być masakra, no ale dla fana książki byłoby rewelacyjnie w coś takiego zagrać :D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Game of Thrones

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jedyną moim zdaniem poważną wadą (a dla niektórych to zaleta) to usilna ucieczka od losowości starć. Twórcy wywali wszelkie kostki itd, zastępując ją siłą jednostek i kartami dowódców. Trochę mi nie pasuje system, że każdy z nich jest jednorazowy aż do przetasowania, a także, że są tak niezbalansowani.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Game of Thrones

Post autor: Silver »

Też nie spodobało mi się i jednostki giną w zasadzie tylko w wypadku braku możliwości ucieczki na sąsiednie pole.
nekhomanta
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 16:10
Lokalizacja: Basingstoke, UK
Kontakt:

Re: Game of Thrones

Post autor: nekhomanta »

Najgorzej wyglada balans dla 4 graczy. W drugiej edycji niestety nic w tym kierunku nie zrobiono, wiec gracze zrobili sami :)
http://boardgamegeek.com/thread/803739/ ... -5-players
Oprocz wymienionych powyzej czesto spotykany wariant to Tyrell zamiast Greyjoy'a, lub usuniecie oby morskich nacji i ich wysp (Greyjoy/Baratheon).

Niektorzy zmieniaja rowniez mape http://boardgamegeek.com/thread/826451/ ... ur-or-five
nekhomanta
vtes.pl, karcianki.pl
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Game of Thrones

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Niestety, ale faktycznie, przy grze na 4 i 5 osób (nowa edycja) balans idzie się paść. Przy grze na 6 osób jest tylko trochę lepiej, dlatego polecam dodatek "Taniec ze Smokami" z alternatywnym rozstawieniem wszystkich nacji. Jest śmiesznie, choć balans nadal leży ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Game of Thrones

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: Gra o tron (FFG/Galakta)

Post autor: Leyas »

SPIDI te podpisy pod zdjęciami ukazującymi walkę należy poprawić. Przeczytaj uważnie.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Gra o tron (FFG/Galakta)

Post autor: Raleen »

Naniosłem drobne poprawki nadesłane przez SPIDIEGO.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 196 times
Been thanked: 122 times

Re: Gra o tron (FFG/Galakta)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Grałem wczoraj w dodatek "Uczta dla wron" wprowadzający scenariusz dla 4 graczy: Starków, Lannisterów, Barateheonów oraz Arrynów oraz wprowadzający alternatywny system punktacji - nie za posiadane zamki, ale za zrealizowane karty celów. Muszę powiedzieć że gra się bardzo przyjemnie i poziom nieprzewidywalności starć, jeśli się gra z opcjonalną zasadą "losy bitwy" jest większy niż w takim "Semper Fidelis" i niewiele mniejszy niż niż choćby w, całkiem zresztą pod wieloma względami podobnym mechanicznie, "Orle i i gwieździe". To w ogóle bardzo przyjemna i elegancka w swojej prostocie gra skupiona na walce i dyplomacji, bez zbędnych rozpraszaczy i bez nieznoszonych przez mnie wędrówek doomstacków.
Przy okazji zacząłem się zastanawiać, czy nie wymyślić na jej podstawie takiej prawdziwej pieśnio lodoogniowej CDG, z wydarzeniami, intrygami, polityką wewnętrzną etc., ale ostatnio mam coś zbyt dużo pomysłów a za mało realizacji (nadal doskwiera mi brak dobrych gier o średniowieczu).
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”