Najlepsza okładka gry

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Najlepsza okładka gry

Post autor: Raleen »

O gustach się ciężko dyskutuje, ale założę ten jakże popularny na forach temat.

Która ze znanych okładek jest Waszym zdaniem najlepsza :?:

Tym razem może bez ankiet, żeby nie sugerowac Wam odpowiedzi.

Ja mam kilka typów, ale o tym później, ostatnio przyglądam się też grom zachodnim :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Od powrotu z poczty przed paroma godzinami - zdecydowanie ta:
Obrazek
:D
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Shoguniasty
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 20:52
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shoguniasty »

ŁOŁ gdzie coś takiego można kupić ?? :D
"Ja z synowcem na czele i jakoś to będzie"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ostatnio zmieniony środa, 21 lutego 2007, 10:28 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Shoguniasty pisze:ŁOŁ gdzie coś takiego można kupić ?? :D
Tutaj: http://www.compassgames.com/store.htm
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Wygląda super!!!Ile łącznie kosztowało i ile czasu trwała przesyłka, jeżeli wolno zapytać?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Wolno spytać. :wink: 278 PLN i 9 dni od złożenia zamówienia do odbioru paczki na poczcie. Gra nie tylko wygląda super, ale JEST super! :D
Niebawem w odpowiednim wątku umieszczę pierwsze AAR-y.
Tu skupmy się na zagadnieniu najlepszych okładek.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

Hmmmmm, któr najgorsza było łatwo wyrokować, ale z najlepszą będzie problem. Lubię i tą z Grunwaldu i Tannenberga i kilka innych. Ale chyba wybiorę Kretę 1941, bo
Po pierwsze, jak zobaczyłem tą okładkę w Świecie Młodych (stasi pamiętają to czasopismo), to od razu rzuciła mnie na kolana i od tego momentu pokochałem gry strategiczne. Czyli mamy do czynienia z wątkiem sentymentalnym:).

Po drugie urzeka mnie dynamizm tej okładki jak rownież uważam, że jest super od strony technicznej, tzn. jest wszystko tam ideaknie wyważone (jak dla mnie). I ta postać pierwszoplanowa, i postacie drugiego planu tj. cekaemiarz i nieboszczyk, oraz cała reszta tj otoczenie (plaża, wzgórza, dym prawdopodobnie z rozbitego samolotu niemieckiego), i postaci dalszoplanowe. Sama scena ukazująca lądujących spadochroniarzy, którzy od razu idą do boju, jak i determinacja broniących sie Brytyjczyków jest po prostu super. Człek się czuje jakby tam był. Również sposób rysowania, kreska itp itd, jest tam super. Ale to tylko moja opinia :).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Kreta - fakt, najlepsza polska okładka.

A tak ogólnie to moje typy to okładeczki GMT - proste, schludne, klimatyczne, a przede wszystkim mają charakterystyczny styl, przez co ładnie kreują wizerunek firmy:

Obrazek

Obrazek
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

No i Łódź jest na jednej , jako Lodz ale zawsze :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Z polskich to dla mnie takze Kreta, jak juz tstaszek dokladnie opisal , okladka asz prosi o to by kupic owa gre.

Ogolnie to niewiem jeszcze ktora mi sie najbardziej podoba. musze popatrzec.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kreta, mnie nie powaliła, z drugowojennych fajną okładkę miało Arnhem pudełkowe, to w wydaniu Dragona, zwłaszcza te fioletowe wrzosy (czy co to tam było już nie kojarzę) bardzo ładnie kolorystycznie się prezentowały. Poza tym: Waterloo, Grunwald, Kircholm, niezły był też Tannenberg. Tu nie potrafię niestety zachowac obiektywizmu. Ale moim ulubieńcem jest za to zdecydowanie "szekspirowski" koń z okładki do Waterloo :D
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Chwała Bogu,chociaż Pomorze Ci się nie podobało.
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

wujaw pisze:Chwała Bogu,chociaż Pomorze Ci się nie podobało.
A komuś się podobało??
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Strategos pisze:No i Łódź jest na jednej , jako Lodz ale zawsze :)
Z tego wniosek, że jak robią na zachodzie gry to powinni umieszczac możliwie najwięcej miast i miasteczek :) . Co by to było jak by Tuchów umieścili :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”