Poszukuję dwóch gier z lat 90

cuthbertdavies
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2024, 11:10

Poszukuję dwóch gier z lat 90

Post autor: cuthbertdavies »

Witam, mam 2 tematy poszukuje 2 gier z lat 90 i nie znam ich nazw, może ktoś mi pomoże. Pierwsza to kojarzę okładkę pudelka na którym było drzewo czarne bez liści na niebieskim tle, w grze były różne postacie potwory, narzędzia i tyle co pamiętam. A druga to chyba się nazywała Waterloo, co pamiętam to byłą plansza, na której ustawiało się Pionki (papierowa kartka z plastikową podstawą), pionki miały rysunki żołnierzy o różnym stopniu (generał, szeregowiec, szpieg, bomba, flaga) i jeden pionek to była flagą, której się broniło. Jak ktoś kojarzy nazwy lub wie gdzie takie cuda można dostać to będę wdzięczny. Pozdrawiam.
Topolożek
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2022, 21:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Poszukuję dwóch gier z lat 90

Post autor: Topolożek »

Ta druga brzmi jak Stratego.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Poszukuję dwóch gier z lat 90

Post autor: Raleen »

Druga z opisu wynika, że to Stratego, tak jak podał Topolożek. Co do pierwszej, musiałbyś coś jeszcze napisać. Zastanawiam się co to mogło być, ale zupełnie nie potrafię skojarzyć. Czarne drzewo to może być Ygdrassil z mitologii skandynawskiej i była taka gra "Bogowie wikingów", gdzie ono zresztą występuje, ale ta gra ma inną okładkę i pozostałe elementy, które podałeś, nie pasują.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Poszukuję dwóch gier z lat 90

Post autor: renald »

cuthbertdavies pisze: piątek, 16 lutego 2024, 13:56 Witam, mam 2 tematy poszukuje 2 gier z lat 90 i nie znam ich nazw, może ktoś mi pomoże. Pierwsza to kojarzę okładkę pudelka na którym było drzewo czarne bez liści na niebieskim tle, w grze były różne postacie potwory, narzędzia i tyle co pamiętam. A druga to chyba się nazywała Waterloo, co pamiętam to byłą plansza, na której ustawiało się Pionki (papierowa kartka z plastikową podstawą), pionki miały rysunki żołnierzy o różnym stopniu (generał, szeregowiec, szpieg, bomba, flaga) i jeden pionek to była flagą, której się broniło. Jak ktoś kojarzy nazwy lub wie gdzie takie cuda można dostać to będę wdzięczny. Pozdrawiam.
Cześć,
pierwsza gra to Yggdrasil wydwanictwa Hazard. Druga gra to Waterloo wydawnictwa Chemitechnika.
Jeśli byłbyś zainteresowany zakupem napisz PW.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”