[2006] Wyniki głosowania

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

[2006] Wyniki głosowania

Post autor: Raleen »

Kończymy pierwszą edycję konkursu na Planszową Grę Wojenną Roku zorganizowanego przez Gildię Gier Planszowych (http://planszowki.gildia.pl) oraz Forum Strategie(http://stratetgie.net.pl).

Planszową Grą Wojenną Roku 2006 została gra Ścieżki chwały wydana przez Firmę Gołębiewski.

Po długotrwałej i burzliwej debacie Kapituła postanowiła także przyznać dwa równorzędne Wyróżnienia dla gier:

Ostatnia Wojna Cesarzy (Novina) - za najwyższy poziom merytoryczny (przygotowanie historyczne oraz zasady) gry, która w całości jest polską produkcją - od pomysłu do wydrukowania. Jest to najlepiej dopracowana całkowicie oryginalna polska gra wojenna.

Ardeny 1944 (pierwsza edycja, Dragon) - za wkład w rozpowszechnienie wargamingu w Polsce. Żadna z wcześniejszych gier nie zdobyła takiej popularności. Niemal każdy gracz w odpowiednim wieku zetknął się kiedyś z Ardenami i dla większości z nich była to pierwsza gra wojenna, w którą zagrali.

Tutaj znajdziecie loga jakie będą przysługiwać tym trzem grom:
http://www.planszowki.gildia.pl/pomocni ... jenna_roku

Przedstawiam także listę pierwszych dziesięciu gier, które uzyskały najwięcej punktów:
1. Ścieżki Chwały (Firma Gołębiewski) - 37 pkt
2. Ardeny 1944 (pierwsza edycja, Dragon) - 26 pkt
3. Tannenberg 1914 (Dragon) - 24 pkt
4. Waterloo 1815 (Dragon) - 21 pkt
5. Neuroshima Hex (Portal) - 12 pkt
6. Bitwy II Wojny Światowej (III ed.) (Taktyka i Strategia) - 11 pkt
7. Ostatnia Wojna Cesarzy (Novina) - 10 pkt
8. Battletech (ENCORE)- 9 pkt
8. Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego (Firma Gołębiewski) - 9 pkt
9. Wojny Napoleońskie (Dragon) - 8 pkt
10. Squad Leader (Firma Arsenał) - 7 pkt

Głosowały 43 osoby.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu!
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 grudnia 2010, 14:33 przez Raleen, łącznie zmieniany 5 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Ludzie!! SL przed Ardenami?? Przed Wojnami Napoleońskimi??
I wy się dziwicie, że forum się wiesza :P Teraz będzie się wieszać dwa razy częściej :P
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Przyznam, iż liczyłem się z tym, że wygrają Ścieżki Chwały. Dlatego też, celowo nie głosowałem na tą grę ponieważ uważam, że powinienem (przy takiej formule dopuszczającej gry sprzed lat) zagłosować na te gry, w które grałem i mam do nich stosunek sentymentalny.

Ostatniej wojny nie znam więc komentować nie będę. Gratuluję autorowi!

Ardeny-to prawda. Mimo że nie pasjonuje mnie zbytnio II wojna to nawet ja miałem z tą grą styczność i miło ją wspominam. A że pewniakiem również była, także stwierdziłem, że nie ma sensu marnować głosu...

Nie mogę teraz spać po nocach :wink: dlatego, że zapomniałem o Battletechu-miałby teraz o 1 oczko więcej bo to naprawdę świetna gra i mnóstwo fajnych wspomnień z rozgrywek.

Tylko przy tak wyjątkowej formule (wspomnieniowej :D ) jak w tym roku możliwa jest wyższość Wojen Napoleońskich nad SL (silę się na obiektywizm i przyznaję, że SL to jednak bardzo zaawansowana zabawa). Ale świadczy to tylko o tym, iż jest potrzeba tworzenia czegoś napoleońskiego na rynku.

Tak w zasadzie to wygląda na to, że w AD 2006 to jednak Neuroshima górą.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No i wygrały Ścieżki Chwały :roll:

A moi faworyci na 3 i 4 miejscu. Pewnie gdyby zebrac głosy oddane na te gry razem byłoby dużo więcej, ale tak to już jest. Pewnie gracze, tak jak ja, mieli często dylemat, którą z nich wybrac. Szkoda też że przepadła w głosowaniu świetna skądinąd gra jaką był "Kircholm 1605".

Myślę, że konkurs wypadł udanie. Dodatkowo w tym roku nowe gry miały niepowtarzalną okazję zmierzyc się z klasyką. Za rok będą już rywalizowac tylko między sobą.

Co do rynku gier planszowych to wyniki pokazują, że potrzebuje on nowości i takie gry z łatwością zyskują uznanie, jak chocby Neuroshima Hex.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Tylko przy tak wyjątkowej formule (wspomnieniowej ) jak w tym roku możliwa jest wyższość Wojen Napoleońskich nad SL (silę się na obiektywizm i przyznaję, że SL to jednak bardzo zaawansowana zabawa).
Ja to traktuje jak dobry żart.... bo chyba tak tylko można to traktować...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jasne, w końcu to tylko zabawa :)

A łaska ludu na pstrym koniu jeździ jak mawiali :)

Chwała zwycięzcom, miejmy nadzieję, że za rok lista gier do wyboru będzie równie długa. Tego możemy sobie życzyc z okazji nadchodzących Świąt.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

A ja bym chciał jeszcze zobaczyć setki egzemplarzy PoGa , Ostatniej Wojny Cesarzy i Arden z nadrukami Nagrody Roku i Wyróżnienia rozchwytywanych ze sklepowych pułek :roll:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kto wie, Legun ma kontakty z zagranicą więc w jego przypadku wydaje mi się to możliwe.

Pan Gołębiewski budził się już raz jak fenix z popiołów. Z kolei w przypadku Arden możnaby ew. uznac Adreny TiSowe za pewną kontynuację.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Jedyna nadzieja w Ostrołęce i Orle :P
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Patrząc na łączną ilość punktów, to ilość głosujących była niewielka...
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

ozy pisze:Patrząc na łączną ilość punktów, to ilość głosujących była niewielka...
Wystarczy zliczyc ogolna ilosc punktów i podzielic przez 6 :P

Troche mnie dziwi dlaczego wyroznienia nie dostal Tannenberg, ktory zebral przeciez wiecej punktow niz OWC (obie gierki mam, podobnie jak Sciezki i stare Ardeny :D)

V.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Wojpajek pisze:Jedyna nadzieja w Ostrołęce i Orle :P
Chyba nie bardzo.Orzeł został wydany niekomercyjnie i Ostrołęka ma być wydana tak samo, z tego co wyczytałem.Tak więc do półek sklepowych pewnie nie dotrą :cry: .
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Dodam tylko swoje zdanie - cieszę się bardzo z wysokiego miejsca Tannenbergu. Jest to gra, w którą mam zamiar jeszcze kiedyś zagrać chociaż jest na to tak mało czasu. :(
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Lord Voldemort pisze: Wystarczy zliczyc ogolna ilosc punktów i podzielic przez 6 :P
Nie ma tak dobrze! :wink: Niektórzy - zgodnie z regulaminem - głosowali na jedną lub dwie gry.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

właśnie też wnioskowałem, że głosujących nie było zbyt wielu.
Może szefostwo poda oficjalną liczbę .... ;)

ps. kiery w kolejności był Wiedeń ?
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”