[2006] Formuła konkursu

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Całkowita zgoda co do tego, że należy zmienić spojrzenie na czas trwania konkursu :
- konkurs winien rozpocząć się w styczniu :
a) wiadomo na pewno co w danym roku wyszło,
b) część forumowiczów być może kupi lub dostanie nową grę pod choinkę i dopiero z czymś nowym się zapozna,
c) styczeń jest ze swej natury czasem swobodniejszym niż grudzień,
- konkurs winien trwać co najmniej miesiąc i wtedy właśnie byłaby szansa na uruchomienie prezentacji poszczególnych gier.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Prezentacja gier powinna byc przed konkursem i to nawet grubo zanim się on zacznie. Oczywiście te gry, które byłyby wydane tuż przed terminem, zaczęłyby z konieczności prezentacje później. Byle nie prowadziło to do zawalania forum tekstami reklamowymi. Nawet byłbym za tym, żeby parę osób kompetentnych takich jak Wy, zrobiło krótkie opisy, napisało recenzje, streściło zasady itp.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Raleen pisze:No nie, co do jednego prostestuję, nie wyśmiewamy tu wszystkich innych gier niż parę lubianych tytułów. Zdecydowanie protestuję przeciwko takiemu stawianiu sprawy. Każdy może przyjsc i dyskutowac.
Hm...To już kwestia oceny.Ja to tak widzę.Bez złośliwości w tym wypadku, bo dlaczego ktoś, komu coś się nie podoba ma to wychwalac.Pragnę przy tym zauważyc, że spostrzeżenie dotyczyło konkretnej grupy gier.No i oczywiście nie ma nachalnego narzucania poglądów.Ostateczne moje słowa zweryfikuje druga edycja konkursu!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Owszem krytyka się pojawia, ale w większości nie zauważyłem "wyśmiewania". Wybacz, ale to sprowadza nasze dyskusje nie powiem gdzie. A pojedyncze przypadki zdarzają się na każdym forum. Zresztą nie jesteśmy dziecmi i jak ktoś ma jakieś zdanie na pewne sprawy nawet jak zdarzają się tego rodzaju zachowania nie powinny go od niego odwodzic.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Raleen pisze:Owszem krytyka się pojawia, ale w większości nie zauważyłem "wyśmiewania". Wybacz, ale to sprowadza nasze dyskusje nie powiem gdzie. A pojedyncze przypadki zdarzają się na każdym forum. Zresztą nie jesteśmy dziecmi i jak ktoś ma jakieś zdanie na pewne sprawy nawet jak zdarzają się tego rodzaju zachowania nie powinny go od niego odwodzic.
Nie chcę niczego przedstawiac innym, niż jest.To moja ocena i tyle.
Myślę, że po prostu przyszłośc przyzna mi rację, bądź nie.
Pojedynek Ardeny:Ścieżki będzie fajny.To będą emocje!
gorąco popieram!
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

Dokładnie. Niech ktoś z szefostwa zrobi np. ankietę, która tak z miesiąc potrwa i zobaczymy o ile Ardeny mają więcej głosów.

ps. jeśli po miesiącu będą miały mniej to ankieta trwa dalej i uważa się za nierozstrzygniętą
proste ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez karus73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CHOMIK militarny
Sergeant Major of the Marine Corps
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2006, 16:25
Lokalizacja: Szczecin/UK
Kontakt:

Post autor: CHOMIK militarny »

karus73 pisze:dokładnie. Niech ktoś z szefostwa zrobi np. ankietę, która tak z miesiąc potrwa i zobaczymy o ile Ardeny mają więcej głosów.

ps. jeśli po miesiącu będą miały mniej to ankieta trwa dalej i uważa się za nierozstrzygniętą
proste ;)
He he - nie ma o jak uczciwe :wink: podejście do sprawy. Szczerze mówiąc to nie wiem no co bym głosował gdybym znał oba systemy. Ścieżki wyglądają ciekawie, zwłaszcza podoba mnie się ten pomysł z kartmi. Ja się jednak wychowałem na Dragonach - Ardeny, Kircholm (kocham tą grę - niech żyje polska Husaria! - jedyna znana mi gra która w szczątkowy sposób ale jednak ukazuje przewagę polskiej jazdy nad każdą inną), Tanenberg, oraz Meltheorn (jak nie pokręciłem nazwy) - to były by na razie moje ulubione gry. Co do regaluminu to powinny być 2 tury, coś jak przy wyborach prezydenckich. Myślę że można brać pod uwagę wszystkie wydane gry, oraz głosować powinny osoby które napiszą te 3 posty.
Pinky: Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem? Mózg: To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Wskażcie mi wybory, w których wiążące rozstrzygnięcie uzyskuje się za poparcie rzędu 28miu procent.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez cdc9, łącznie zmieniany 1 raz.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kircholm (kocham tą grę - niech żyje polska Husaria! - jedyna znana mi gra która w szczątkowy sposób ale jednak ukazuje przewagę polskiej jazdy nad każdą inną)
Właśnie - ta znakomita gra niestety też przepadła. Głosowałem na nią plus na dwa inne typy (jakie to już nietrudno się domyślec :) ). Ale trzeba było wybierac...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

wujaw pisze:
Raleen pisze:Owszem krytyka się pojawia, ale w większości nie zauważyłem "wyśmiewania". Wybacz, ale to sprowadza nasze dyskusje nie powiem gdzie. A pojedyncze przypadki zdarzają się na każdym forum. Zresztą nie jesteśmy dziecmi i jak ktoś ma jakieś zdanie na pewne sprawy nawet jak zdarzają się tego rodzaju zachowania nie powinny go od niego odwodzic.
Nie chcę niczego przedstawiac innym, niż jest.To moja ocena i tyle.
Myślę, że po prostu przyszłośc przyzna mi rację, bądź nie.
Pojedynek Ardeny:Ścieżki będzie fajny.To będą emocje!
gorąco popieram!
Sęk w tym, że jak dla mnie i byc może części ludzi, którzy w dyskjusjach na tym forum uczestniczą ta ocena jest obraźliwa. To tak jak gdybym ja twierdził, że piszesz głupoty i zachowujesz się niekulturalnie - to też jest ocena prawda? Też niby miałbym do niej prawo. Określanie merytorycznych argumentów jakie jednak w mojej ocenie dominują w ocenach gier na tym forum jako "wyśmiewanie" wybacz, ale uważam, że jest w stosunku do mnie obraźliwe.

A z jeszcze innej strony: owszem bardzo cieszę się, że na tym forum ludzie mogą krytykowac gry, nawet czasem je wyśmiewac, brakuje w moim przekonaniu innego forum, gdzie równie swobodnie można o pewnych rzeczach porozmawiac. Kiedyś za czysto merytoryczne w mojej ocenie stwierdzenie, że gra X ma przepisy lepsze niż gra Y, a z kolei gra Y ma lepsze żetony i grafikę niż X, przy czym X i Y były grami tego samego wydawnictwa, zostałem wycięty w pień z dyskusji na jednym z for komercyjnych będąc tam moderatorem. Wolę już zdecydowanie sytuację, gdy, nawet przeginając w drugą stronę, niektóre rzeczy - jak piszesz - ludzie wyśmiewają niż sytuację, w której nie mogłem się słowem odezwac w sprawie oceny nawet nie całej gry tylko jej jednego elementu bo komuś spadłaby od tego sprzedaż. Akcja rodzi rekację i tak to czasem bywa. Jakoś ostre czy krytyczne opinie nie dopadają na tym forum na ogół, a nawet w ogóle, autorów i wydawców, którzy z szacunkiem podchodzą do klienta i którzy nie uprawiają pustej propagandy, że tylko oni się liczą w świecie wydawców gier planszowych i tylko ich systemy są jedynie słuszne. Nawet ostatnio gra wydawnictwa Imperium, przecież z nami w żaden sposób niezwiązanego przynajmniej przez częsc osób w tym przeze mnie była komentowana bardzo przychylnie, dużo przychylniej niż gdzie indziej, mimo że dzieli nas wiele o tyle, że jest to gra raczej prosta, a więc nie dla strategów tylko bardziej familijna.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Ankieta powstała...
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez wujaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dobra, wracajmy do merytoryki i to w kontekście przyszłości.

Może ktoś pokusi się o usystematyzowanie dyskusji?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

cdc9 pisze:Wskażcie mi wybory, w których wiążące rozstrzygnięcie uzyskuje się za poparcie rzędu 28miu procent.
Wybory parlamentarne 2005.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Takeo Takagi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Takeo Takagi pisze:
cdc9 pisze:Wskażcie mi wybory, w których wiążące rozstrzygnięcie uzyskuje się za poparcie rzędu 28miu procent.
Wybory parlamentarne 2005.
Nieprawda. PiS, ani żadna inna partia nie zdobyła większości do samodzielnego rządzenia.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez cdc9, łącznie zmieniany 1 raz.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

wujaw pisze:Ścieżki nie musiały dzielic sympatii dla gier mądrze nazywanych card driven games z żadną inną (Sukcesorzy to raczej nie był powazny przeciwnik), a klasyczne heksówki Dragona "wycięły się między sobą".
Jeśli poczyta się posty z PoGa, a częśc tu trafiła, to łatwo się zauważy, że towarzystwo się bardzo spolaryzowało.Zwolennicy Ścieżek kpią tam po prostu z heksówek (popularne słowo to dłubanina), a wielu zwolenników heksówek traktuje Ścieżki jako cudactwo bliskie planszówkom.
Fory Ścieżkom dała formuła konkursu, przy czym jestem pewien, że niezamierzone.
Mam tutaj :arrow: :ass: to, czy gra jest klasyczną heksówką, card driven game, czy żetoniki, kartoniki, pionki albo figurki przesuwają się z heksu na heks, ze strefy do strefy czy z punktu do punktu. Głosowałem na gry, które najbardziej lubię i wiem, dlaczego na nie głosowałem. Regulamin nie miał żadnego wpływu na to, które gry lubię, a tym samym, na które zagłosowałem. Proszę o nie traktowanie "elektoratu" jak "ciemnego ludu", który nie wie, na co głosuje.

P.S. Wszystkie gry, na które głosowałem, są heksówkami. Uświadomiłem sobie to dopiero teraz, gdy temat ten został poruszony. Wcześniej nawet się nad tym nie zastanawiałem.
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”