[2008] Gry wojenne biorące udział w konkursie

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

[2008] Gry wojenne biorące udział w konkursie

Post autor: Raleen »

Konkurs niebawem oficjalnie się rozpocznie. W tym wątku proszę zgłaszać już gry-kandydatów do tytułu. Jak w poprzednich edycjach, zgodnie z przyjętą procedurą, ustalona zostanie w ten sposób wstępna lista gier zakwalifikowanych do konkursu. Nie chcielibyśmy żadnej gry pominąć, zatem jeśli tylko jakaś gra spełniająca kryteria konkursowe przyjdzie Wam do głowy, piszcie. Ostatecznej oceny, czy gra spełnia i na ile kryteria, dokonuje rzecz jasna Kapituła.
Ostatnio zmieniony piątek, 27 listopada 2009, 12:43 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Oczywiście NW.
Nie powinno się raczej używać skrótów, ale chyba jeśli ja to piszę to chyba wiadomo jaka to gra (Napoleonic wars).
W 2009r. już się szykuję do paru obiecujących tytułów i szkoda ze zdążyły wyjść wcześniej.
Nie wiem ile najlepiej zgłaszać ale może jeszcze odkrycie "Espana 1936".
Jakbym miał więcej czasu (albo przetłumaczone instrukcje) to pewnie bym kupił i grał jeszcze w pare innych np. "Pursuit of Glory".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Silverze, w konkursie biorą udział tylko polskie gry - zajrzyj do regulaminu. Zostało nam w nim jedynie poprawić daty poszczególnych etapów konkursu, jeśli zajdzie taka potrzeba, poza tym wszystko obowiązuje po staremu.

Czyli

:arrow: polski autor

albo

:arrow: polski wydawca

W tym roku w konkursie, będzie co za tym idzie dominował TiS, i to chyba bezwzględnie. Ale takie przyjęliśmy zasady, konkurs miał i ma promować gry polskie i przyczyniać się do rozwoju rodzimego rynku. Zagraniczne nie potrzebują promocji.

Przypomnijmy, że rok temu wygrał "Hannibal Barkas" a dwa lata temu "Ścieżki chwały".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Nie chcę tu zaśmiecać i szkoda że taki wyrywny byłem.
Jakoś nie mam w tej chwili pojęcia na co głosować.
Głosowałbym na "Hannibal Barkasa" ale to chyba nie ten rok.
Tą grę kupiłem w tym roku i nie żałuje. A jeszcze kupiłem "Kosowe Pole" ale raczej bez rewelacji.
Głosowałbym na "Orła Morskiego" której nie mam ale podoba mi sie i jeszcze ją pozyskam.
Może po prostu podaj tytuły gier a może ktoś jeszcze jakieś wyszuka i zaskoczy wszystkich.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak, ale to muszą być gry z tego roku.

Hannibal Barkas wygrał rok temu.
Orzeł morski zyskał wyróżnienie rok temu, z tego co pamiętam.

Kosowe pole by się kwalifikowało jedynie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Zgłaszam Kraśnik. Gra ciekawa, emocjonująca, z ludzkimi przepisami. No i na dodatek mogę sobie pograć Rosjanami. :P
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Oprócz Kraśnika i Kosowego Pola, TiS wydał jeszcze Budziszyn, Kaniów i Mławę. Najlepiej będzie w pierwszym poście umieścić listę proponowanych do konkursu gier i na bieżąco ją uaktualniać. Co jeszcze poza TiS-em :?: nie przypominam sobie.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Kraśnik TiSa zyskał podobno dość duży rozgłos wśród lokalnej społeczności, także tej "niegrającej" (sam widziałem co najmniej jeden artykuł na temat gry w prasie lokalnej) - nie wiadomo co prawda ile osób zdecydowalo się spróbować dzięki niemu sił w grach strategicznych, ale i tak moim zdaniem zaistniał dość mocno. Na tyle mocno aby brać go pod uwagę w konkursie...
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

W konkursie wezmą udział wszystkie gry, które spełniają kryteria. "Mocne" zaistnienie co poniektórych nie ma tu nic do rzeczy. Każda gra, nawet wydana w kilku egzemplarzach, o której wiedzą nieliczni, o ile spełni kryteria, też będzie uwzględniona.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Szkoda, że GIS w tym roku nic nie wydał. Tak to poza TiSem chyba nic wojennego nie powstało?
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Arteusz pisze:W konkursie wezmą udział wszystkie gry, które spełniają kryteria. "Mocne" zaistnienie co poniektórych nie ma tu nic do rzeczy. Każda gra, nawet wydana w kilku egzemplarzach, o której wiedzą nieliczni, o ile spełni kryteria, też będzie uwzględniona.
W takim razie źle się wyraziłem. Niniejszym poprawiam ostanie zdanie w swoim poprzednim poście:
BYŁO: "Na tyle mocno aby brać go pod uwagę w konkursie"
POWINNO BYĆ: "Na tyle mocno aby ostrożnie uważać go za jednego z faworytów konkursu"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Oficjalnie już startujemy, proszę o zgłaszanie gier do konkursu, tak żeby żadna gra nie została pominięta (przynajmniej spośród tych, na które ktoś zamierza głosować). Czasu na zgłaszanie gier jest tydzień. W razie wątpliwości, można też wszystkie kandydatury przedyskutować tutaj, na forum publicznym,
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Propozycje gier do konkursu odnajduję w postach cdc9 i clowna, czyli :
1.Kraśnik 1914
2.Kosowe Pole 1389
3.Budziszyn 1945
4.Kaniów 1943
5.Mława 1939
Wszystkie wydane przez Wydawnictwo Taktyka i Strategia.
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post autor: BEF Hero »

wujaw pisze:1.Kraśnik 1914
2.Kosowe Pole 1389
3.Budziszyn 1945
4.Kaniów 1943
5.Mława 1939
Taaa...a niech tam wyjdę na trola...
Nie ma w czym wybierać...szkoda...
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Poczekaj, może jeszcze ktoś zgłosi jakiś inny tytuł...
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”