[2009] Lista gier zgłoszonych do konkursu

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Póki co wpisuję wszystko jak leci.

Moim zdaniem trzeba oceniać indywidualnie, ale zdecyduje Kapituła.

A tymczasem proponuję kontynuować zgłaszanie nowych tytułów, bo wiele czasu już nie zostało, od dziś 5 dni.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Jestem rozczarowany faktem, ze formula nagrody zostala zmieniona. W ubieglym roku wydano w Polsce wreszcie wiecej niz jedna POLSKĄ grę wojenną, wiec mozna byloby wreszcie w czyms wybierac ;)

A tutaj taki zawod...

Zgłaszam zatem "God's Playground" :)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No właśnie - z Wami jest największy kłopot i dylemat, ale ostatecznie moja propozycja dla Kapituły jest taka by Wam jako wydawnictwu zostawić wybór czy chcecie brać udział w tym roku czy w następnym. Wiadomo, że w tym roku formalnie byłaby to edycja angielska, bo edycja polska pojawiła się później, ale można w nawiasie dać polską nazwę, a i tak wszyscy to będą kojarzyli z Wami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Odnośnie problemu, który poruszył na początku tematu clown, tzn. zgłaszanie gier do konkursu przez osoby spoza forum, to informuję, że działa mail Kapituły: kapitula@polebitwy.pl (pierwszego dnia był problem, stąd początkowo moja nieco bardziej ogólna odpowiedź), ale inne drogi kontaktu też od początku funkcjonowały i nadal funkcjonują.

Obecnie, jako że jeszcze zostały, nie licząc dzisiejszego dnia, 4 dni, postaram się zaktualizować ogłoszenia, co mam nadzieję pomoże tym, którzy ewentualnie mieli w ostatnich dniach problem ze znalezieniem drogi do naszego forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Ja zgłaszam wersję angielską, polską zgłoszę do nagrody za 2010 ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Comandante, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 29 sierpnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Ziemia
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Post autor: Smerf Maruda »

To ja zgłoszę Marię wydawnictwa Histogames. I Hellenes: Campaigns of the Peloponnesian War z GMT. Obie z 2009.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

To jeszcze dodam:
Compass Games - Spartacus!, Crisis in the Roman Republicis
Nexus - Wings of War - Fire from the Sky (dla mnie raczej jako szacunek dla całej serii niż tego konkretnego tytułu).
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dodane wszystko.

Co do tego ostatniego, mam nadzieję, że to były dwie gry Arteuszu :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Ja zgłaszam wersję angielską, polską zgłoszę do nagrody za 2010 ;)
To ja na to nie zagłosuję. Gra mi się podobała, ale grałem w wersję polską. :P
Ja zgłaszam dwie gry, które mam i lubię:
Guelphs&Gibbelines - bardzo fajne bitwy średniowieczne;
Caucassus Campaign - ofensywa Grupy Armii A na Kaukaz.
Mam też Spartacusa, ale gra ma na tyle istotne wady, że grywalna będzie dopiero po jakimś upgreadzie, do którego mam nadzieję dojdzie.
W sumie po grach zgłoszonych widzę, że będę głosował (o ile) na te które sam zgłosiłem.
W zeszłym roku ukazały się również:
Unhappy Kings Charles - jeszcze nie mam zdania, dziś partyjka, ale wydaje mi się, że dwie wcześniej zgłoszone lepsze;
History of the Roman Empire - fajna lajtowa strategia.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Grę God`s Playground wydało wydawnictwo Warfrog Games, a nie wydawnictwo Phalanx Games.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dzięki za zwrócenie uwagi - już poprawiam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Anomander Rake pisze: W zeszłym roku ukazały się również:
Unhappy Kings Charles - jeszcze nie mam zdania, dziś partyjka, ale wydaje mi się, że dwie wcześniej zgłoszone lepsze;
History of the Roman Empire - fajna lajtowa strategia.
Obydwie z 2008 roku, więc się nie łapią. ;)
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Comandante pisze:Ja zgłaszam wersję angielską, polską zgłoszę do nagrody za 2010 ;)
To ja będę miał problem - polska edycja jest świetna, a w międzynarodowej razi mnie grafika, że o instrukcji nie wspomnę. Wnoszę o przemyślenie decyzji ;)
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Obydwie z 2008 roku, więc się nie łapią. ;)
A to przepraszam. W tym roku zwróciłem uwagę i kupiłem stąd moja pomyłka.
Dodam przy okazji, że grałem dziś w UKCh i jednak fajna.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Nie ma sprawy. Często tak bywa jak gry wydają tuż przed świętami w grudniu, a u nas są dopiero w styczniu lutym roku następnego. Tak było chyba UKC, o ile dobrze kojarzę.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”