Planszowa Gra Wojenna Roku 2010 - oficjalne wyniki

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zgadzanie albo niezgadzanie się to jedno, a wrażenie do czego się zmierza stosując i ciągle odgrzewając pewne rzeczy już przedyskutowane i używając pewne argumenty to inna sprawa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Post autor: Ouragan »

I znowu temat poszedł na inne tory. Może ktoś by raczył się wypowiedzieć jak widziałby ten konkurs, a nie uprawiał jedynie niekonstruktywną krytykę. Comandante i Ja zasugerowaliśmy zmiany i co? Moich nikt nie raczył nawet przedyskutować, a pogląd Comandante właściwie został "obgadany", jako bezsensu bo tak. Może jakiś konstruktywizm? Czy podoba Wam się obecna forma konkursu, jeżeli nie to dlaczego i jakie chcielibyście zmiany? Bardzo proszę, posługujmy się językiem argumentów a nie emocjonalnym bełkotem. :wall:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Właśnie, niestety Comandante z braku możliwości innego pociągnięcia tematu wrócił do żali nad niezakwalifikowaniem jego gry i tak dyskusja schodzi na inne tory. Też jestem za tym, by skupić się na dyskusji o nowej formule. Sam póki co ograniczam się w wypowiedziach na ten temat, bo chcę w pierwszej kolejności poznać możliwie najwięcej propozycji, podobnie niektóre osoby z Kapituły. Tak, że zachęcam do ich zamieszczania, na pewno się za jakiś czas do wszystkiego odniosę, a przynajmniej spróbuję.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Post autor: Ouragan »

A tak gwoli ciekawości, jakie osoby tworzą ową słynną kapitułę? :)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Rzeczywiście pojęcie najlepszej gry roku jest za szerokie.
Teraz zwyciężyła najpopularniejsza, taka w którą po prostu większość zagrała.
Może lepiej wprowadzić parę kategorii.
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: ChevalierVernix »

Nie wiem, czy widzieliście, ale przedwczoraj rano jednym z głównych newsów po włączeniu telegazety TVP1 była właśnie nagroda Najlepszej Gry Wojennej Roku dla "303". Myślę, że to wcale niezła reklama dla samego portalu i konkursu.

Zgadzam się ze Sliverem, wprowadzenie kilku kategorii nie byłoby złym pomysłem.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Ja od dawna postuluję za kategoriami oraz dodatkowo za nagradzaniem inicjatyw, o ile takowe na wyróżnienie zasłużą.

O proszę, Forum staje się sławne. :)
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ouragan pisze:A tak gwoli ciekawości, jakie osoby tworzą ową słynną kapitułę? :)
Poszukaj w tym dziale, może znajdziesz. Nie powinno to być zadanie ponad Twoje siły :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Post autor: Ouragan »

Prosze Cię Raleen przestań na mnie najeżdzać. Po co te złośliwości?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Po prostu ciężko z kimś dyskutować jak on nawet nie zamierza się zapoznać z podstawowymi sprawami. Tylko tyle.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Post autor: Ouragan »

ChevalierVernix pisze:Nie wiem, czy widzieliście, ale przedwczoraj rano jednym z głównych newsów po włączeniu telegazety TVP1 była właśnie nagroda Najlepszej Gry Wojennej Roku dla "303". Myślę, że to wcale niezła reklama dla samego portalu i konkursu.
Raczej dla gry 303.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

To banalnie proste. Panstwowa telewizja musi informowac o tym, o czym informuja ja w przekazach prasowych instytucje panstwowe. IPN z tego zrobil press release, poszlo do TV, to dali to w telegazecie.

Sprobuj tak sie przebic z inną grą - nam sie udalo tylko z Pomaranczowa Rewolucją.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
zygfryd
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 10 maja 2006, 07:37
Lokalizacja: Motkowice
Kontakt:

Post autor: zygfryd »

Dziękuję za "specjalne wyróżnienie" :) od Kapituły. Dziękuję również wszystkim, którzy głosowali. Postaram się, żeby kolejne gry były jeszcze lepsze. Widzę, że jest grono osób, które śledzą moje poczynania i dla nich warto się starać. Na grę "303" patrzę przez pryzmat promocji. Jestem pełen podziwu, bo wymagało to pracy wielu osób. Gra jest popularna i zyskła spory rozgłos. Dla nas graczy, to bardzo dobrze, bo będzie większe zainteresowanie naszym hobby.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dzięki Adamie, że wpadłeś. W ferworze dyskusji o nagrodzie dla "303", większość zapomniała o wyróżnieniu, a to przecież także cenna nagroda. Gratulacje jeszcze raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
dasilwa
Carabinier
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 9 marca 2006, 21:37

Post autor: dasilwa »

Ja nie wiem dlaczego niektóre osoby nie chcą zauważyć pozytywnego aspektu wyboru takiej gry jak "303" (żeby nie było ja nie głosowałem na tą grę). Właśnie dzięki prostym grom można zainteresować ludzi tym hobby. Świadomych graczy trzeba wychować. I ja byłbym spokojny o wybory w kolejnych latach. Może nie od razu będzie to coś w stylu Devil's Cauldron ale myślę, że rok po roku będzie lepiej. Jeśli jednak nie chcecie powszechnego głosowania, które nie wybierze tej jedynie słusznej gry to niech wybiera Kapituła nagrody złożona z kompetentnych osób co z niejednego pieca grę jedli. A podziały na 2,3 lub więcej nagród tylko rozmieni tą nagrodę na drobne. Taka formuła jak w tej chwili czyli wybieramy jedną grę o tematyce wojennej + wyróżnienie jest ok.

Jak były zgłoszenia gier do nagrody to nikt nie oponował przy 303. I teraz dziwią mnie oburzenia niektórych osób dopiero po fakcie.
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”