Gwiezdna Flota

hobibit
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 10:34

Gwiezdna Flota

Post autor: hobibit »

Wpadł mi taki pomysł do głowy ostatnio. Jest jeszcze ani nie sprecyzowany ani nie spisany. Rzucę go tu i mam nadzieje uzyskać kilka pomysłów.

Więc tak: w grze toczyło by się walki o planety: zarówno panowanie w przestrzeni nad planetami jak i na samej planecie oraz (do rozważenia) przewaga dyplomatyczna na planecie (kto ma większą ten ma planetę, jeśli jeden z graczy ma przewagę dyplomatyczną a drugi militarna ro rewolucja).
Każda z planet jest reprezentowana przez kartonik na którym są zapisane jej parametry. Myślałem nad tym czy uwzględniać warunki panujące na planecie czyli klimat (np. 3 rodzaje klimatu jeśli jest odpowiedni dla danej rasy bonusy, jeśli niekorzystny to kary, czyli możliwość budowy jedynie garnizonu lub ewentualnie fabryki czy systemów obronnych ale nie miast).
Te kartoniki reprezentujące rasę wpinało by się w korkową planszę pineskami - i jak pewnie się domyślacie można by tworzyć przejścia z planety do planety oznaczając to sznureczkiem...

W grze była by także możliwość (oczywiście) jednostek czyli statków różnych klas, i tu sprawa wyglądała by tak że kładło by się zakrytą kartę czygoś (statek, wynalazek) i na wierzchu na karcie zbierało by się punkty surowców, po uzbieraniu odpowiedniej ilości obiekt byłby zbudowany lub wynaleziony i zaznaczało by się to w grze (statek umieszczało na planecie a wynalazek... kładło by się jego kartę koło siebie co zapewniało by jakieś bonusy).

Nie mam natomiast żadnych pomysłów odnośnie sposobu rozstrzygania walk. Wiem na pewno że był by podział na 3 rodzaje dział: przeciw myśliwskie (lub przeciw korwetom), średnie czyli skuteczne na wszystko poza myśliwcami i ciężkie skuteczne tylko na największe statki, do tego rakiety, pola ochronne itp. (ukłon w kierunku gwiezdnych wojen).

Nie wiem też jak zabrać się za dyplomację i nie widzę... sensu gry... może jakieś misje... ale było by to trochę sztuczne... może kontrola określonej ilości planet czy dominacja technologiczna lub ileś populacji naszej rasy we wszechświecie... nie mam pomysłu...
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Posty: 527
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Post autor: FrankGiovanni »

Witam. Z Czytanego opisu Twojego pomysłu bardzo mi to przypomina grę sieciową "Ogame" samą grę nie polecam ale jak ktoś chce niech spróbuje ;). Informacje o grze można zdobyć z netu wpisując w np. google "ogame"
Pozdrawiam.
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
hobibit
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 10:34

Post autor: hobibit »

Nie jestem pewien ale... już bardziej chyba podobna do dowolnej gry strategicznej planszowej niż jakiejkolwiek gry komputerowej....
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Posty: 527
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Post autor: FrankGiovanni »

To nie jest typowa gra na komputer tylko internetowa przez przeglądarkę bez instalowania czegokolwiek w tej grze są tysiące graczy i gra jest rozgrywana w systemie rts a nie turowym.
Pozdrawiam
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witam

Mi też trochę się tak kojarzy. Ale poczekam na więcej szczegółów. Tak naprawdę diabeł tkwi w szczegółach hobibicie, jak to mówią ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Zerknij na cos co sie nazywa
By Any Means...

dokladnie o to ci chodzi

jest to system kampanijny
planety rozwijasz
populacje, prowadzisz badania, rozwijasz flote

nie ma zasad walki
zalozenie jest takie ze gra sie w wybraja gre
Fullthrust albo Starmada

ktore latwo przelozyc na jezyk kampanijny

(zasady walki sa lae bardzo uproszczone)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”