X-Wing Gra Figurkowa

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

X-Wing Gra Figurkowa

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Szukałem i nie znalazłem tematu o wydanym ostatnio przez Galaktę X Wingu. Jak słyszałem, jest to system pochodny od Full Thrust... w którego jednak nie grałem, więc Star Warsy są dla mnie nowością.


System jest prosty. Dowodzimy pojedynczymi myśliwcami, zazwyczaj 1-2 na gracza. Ustalamy kierunek lotu za pomocą zakrytego pokrętła, na którym wybieramy interesującą nas strzałkę, odkrywamy i w odpowiedniej kolejności zagrywamy. Potem mamy ataki i rzuty kostką. Nie ma tabelek ze statystykami ani mierzenia linijką czegokolwiek, w grze mamy listewki, które określają wszelkie dystanse. Figurki są świetnie pomalowane i nie ma potrzeby czegokolwiek poprawiać.

Ponieważ skala gry jest tak mała (pojedynki 1 na 1), to faktycznie, zdobycie jednego fraga chociaż daje sporą satysfakcję i jest niełatwe.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: X-wing Gra Figurkowa

Post autor: AWu »

To jest wariant Wings of War, o który autor się pożarł z wydawca (FFG).
Było coś w dziale o grach planszowych na ten temat chyba.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: X-Wing Gra Figurkowa

Post autor: Leviathan »

Skala nie jest wcale taka mała. Turniejowy skład budujemy ze 100 punktów, a za taką ilość można zmieścić od 3 nawet do 8 modeli. Imperialni mają tańsze pojazdy więc więcej "wchodzi" ich do składu.

Osobiście odpowiada mi to, że system nie jest przekombinowany. Proste i intuicyjne zasady, a gra dynamiczna.
Czekam z niecierpliwością na Wave 2 (Slave, Sokół Millenium, Tie Interceptor i A-Wing).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: X-Wing Gra Figurkowa

Post autor: Raleen »

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: X-Wing Gra Figurkowa

Post autor: Pablo »

A wie ktoś czy w dodatkach X-Wing i TIE-Fighter są te same karty pilotów co w podstawce.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: X-Wing Gra Figurkowa

Post autor: Sarmor »

W pudełku z X-Wingiem jest 2 nowych, w pudełku z TIE Fighterem aż 3.
(W każdym pudełku są 4 karty pilotów.)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: X-Wing Gra Figurkowa

Post autor: Pablo »

Dzięki.

To teraz mam dylemat, czy kupić drugą podstawkę czy zainwestować w dodatki z X-wingiem i TIE-fighterem. :?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: X-Wing Gra Figurkowa

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Szczerze? Kup drugą podstawkę i poszukaj na forach lub po znajomych ludzi, co kupili parę sztuk dodatków. Za piwo chętnie Ci odstąpią dublujące się karty pilotów, bo z nimi i tak nie da się nic zrobić. W rozgrywce naraz może być tylko jeden Howlrunner czy Wedge Antilles, więc jak kupiłem sobie 2x X-Winga, to mi ten drugi Wedge jest po nic. Za piwo też bym wymienił ;)

Rozbudowa armii zestawami dodatkowymi to strata pieniędzy. Zakładając uśrednioną cenę podstawki 130 zł i 50 zł dodatku, uzyskujemy cenę 43 zł za statek w podstawce. Do tego dochodzą "jakby za darmo" wszystkie linijki (przydaje się więcej zestawów), dużo pilotów niskich klas, znaczniki, asteroidy, zestawy scenariuszowe i co najważniejsze - kostki. Tych na stole nigdy nie jest za dużo.
Ostatnio zmieniony sobota, 8 czerwca 2013, 00:15 przez SPIDIvonMARDER, łącznie zmieniany 1 raz.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: X-Wing Gra Figurkowa

Post autor: Umpapa »

To jest świetna myśl, bo właśnie bratu coś chcę kupić z X-Xiwnga (coś musze dołożyć do zamówienia z Rebel.pl coby miec darmową przesyłkę) i sie wahałem. Dzieki Spiderze. :P

A jakby kto chętny był na odstąpienie kart dodatkowych pilotów dodatków ze Szczecina, to chętnie wezmę, się dogadamy... :)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: X-Wing Gra Figurkowa

Post autor: Pablo »

Właśnie tak zrobiłem i zdecydowanie nie żałuję.

Niestety z podstawkami robi się mały problem, w internecie już ciężko znaleźć, mi się udało dopiero w drugim EMPIKu.
Więc jak ktoś jeszcze jest zainteresowany a się nie zdecydował to radzę się pospieszyć.

A z chmielem nie ma problemu chętnie postawię i pyknąć przy okazji w coś można.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”