Skirmish z zombie

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Kadzik

Skirmish z zombie

Post autor: Kadzik »

Poszukuję jakiegoś ciekawego systemu oddającego walkę z zombie. Interesuje mnie głównie okres IIWW (tak, nazi-zombies :P) ale przerobienie moderna nie będzie problemem. Zależałoby mi również, by uwzględniał możliwość zarówno gry co-op (gracze przeciw zombie) jak i scenariusze, gdzie gracze walczą między sobą (np. o skład broni, żywność etc.) a zombie są jedynie przeszkadzajkami [ale z nastawieniem na ten pierwszy wariant]
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Skirmish z zombie

Post autor: Sarmor »

Chciałem kiedyś taki system napisać... no dobra, nadal chcę. :D Tylko teraz ważniejsze rzeczy mam do pisania.
W sumie ciekaw jestem, jak rynek zombiakowych bitewniaków wygląda.

Na Lead Adventure zachwycają się All Things Zombie, ale nic o tym systemie powiedzieć nie mogę (jeszcze).
Tu jest ładne zestawienie (trzeci post od góry): http://www.lead-adventure.de/index.php?topic=35062.0
TheNode.pl – zapraszam!
Kadzik

Re: Skirmish z zombie

Post autor: Kadzik »

Dzięki Sarmorze!

Na wskazanym forum zainteresowało mnie co takiego:
ATZ is alco cross compatible with the other THW games, if you want to play the game set in WWII then use the NUTS! rules in conjunction with ATZ
Znam NUTS! (mam nawet podręcznik :D) i jest całkiem fajne, więc może dać All Things Zombie szansę. Jeszcze poszperam w necie i pewnie coś się na dniach wyklaruje.

Sarmor pisze:Chciałem kiedyś taki system napisać... no dobra, nadal chcę. :D Tylko teraz ważniejsze rzeczy mam do pisania.
W sumie ciekaw jestem, jak rynek zombiakowych bitewniaków wygląda.
A mnie jakoś nigdy zombie nie pociągały. Jak ognia unikałem filmów, z poradnika zombie survival chyba przez tydzień miałem ostre brechty.....ale ostatnimi dniami coś mnie wzięło. Weird War z nazi-zombiakami jest bardzo pociągający :) Może to powrót sentymentów do kampani Mordheim (bo na kampanii bardzo mi zależy i to kolejny powód, by zainteresować się ATZ, bo tryb kampanii polecają)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Skirmish z zombie

Post autor: Sarmor »

Znalazłem jak dotąd jedną recenzję ATZ i jakoś nieszczególnie mnie zachęciła: http://wargameguru.weebly.com/in-focus- ... n-zed.html
TheNode.pl – zapraszam!
Kadzik

Re: Skirmish z zombie

Post autor: Kadzik »

Sarmor pisze:Znalazłem jak dotąd jedną recenzję ATZ i jakoś nieszczególnie mnie zachęciła: http://wargameguru.weebly.com/in-focus- ... n-zed.html
Mam wrażenie, że recenzent pierwszy raz spotkał się z oszczędnie wydanym podręcznikiem (na wzór systemów historycznych). Mam podręcznik do NUTS! i wygląda prawie identycznie, nie ma tylko obrazków (które faktycznie w ATZ są tragiczne).
Reszta opisu to czyste zasady NUTS!

Zobaczymy. Najwyżej napiszę coś własnego :) Łatwiej niż przy historykach, bo realiów trzymać się nie trzeba.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Skirmish z zombie

Post autor: GRZ »

"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Biały
Sergent
Posty: 107
Rejestracja: czwartek, 15 października 2009, 08:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skirmish z zombie

Post autor: Biały »

Kiedyś myślałem nad scenariuszem Nazi-Zombie do Flames of War. Po jednej stronie byliby zombie którzy cały czas tylko napieraliby do przodu. Natomiast gracze mieliby bronić swoich punktów i odpierać te zajęte przez zombie. Można by grać kooperacyjnie, no i walka nie ograniczałaby się do piechoty. Czołgi, artyleria, lotnictwo i cały ciężki sprzęt użyty do masowej zagłady zombie, wwwooooha.. te hordy zombich wyrzucone w powietrze przez ostrzał artyleryjski... kurcze chyba wrócę do tego projektu.

Edit: no tak, nie doczytałem "skirmish" w tytule :)
fanir
Adjudant
Posty: 204
Rejestracja: sobota, 26 maja 2012, 22:53
Lokalizacja: Kielce

Re: Skirmish z zombie

Post autor: fanir »

Kiedyś obiło mi się o uszy o grze pod tytułem "secrets of third reich". Z tego co pamiętam są tam właśnie nazistowskie Zombie (a nawet rodzynki w stylu wilkołaków)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Skirmish z zombie

Post autor: Sarmor »

Secrets of the Third Reich to znacznie więcej niż nazi zombie. Można popatrzeć tutaj: http://www.westwindproductions.co.uk/ca ... b619b5bcbd
Takich "dziwnowojennych" gier jest jeszcze kilka, ale to już odbieganie od tematu.

Przypomniało mi się, że istnieje jeszcze Incursion, czyli coś w stylu Space Hulka, tylko o alianckich agentach zapuszczających się w pełne zombie korytarze tajnej bazy III Rzeszy. Są do niej bardzo fajne, metalowe figurki, ale niestety nie ma ich w zestawie podstawowym (w nim znajdziemy kartonowe postaci). Więcej do poczytania: http://www.grindhousegames.com/
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skirmish z zombie

Post autor: czaki »

Ambush Z to silnik Ambush Alley, dobrze poddający się modyfikacjom.

Jest też nakładka o zombie na FUBARa. --> http://thegamesshed.wordpress.com/2010/ ... ern-rules/

Istnieje również nakładka o zombie do NUTS!, była kiedyś do pobrania na stronie THW, obecnie już jej nie ma, ale mam ją na dysku w domu. Jeśli chcesz Kadzik, to napisz do mnie pw z mailem - podeślę.

A tak swoją drogą - nazi-zombie są megaklimatyczne jako temat gier bitewnych wg mnie.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Skirmish z zombie

Post autor: MKG »

Temat podrzucił mi szatański plan :twisted:
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Skirmish z zombie

Post autor: GRZ »

Nowy system? :mrgreen:
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Skirmish z zombie

Post autor: Umpapa »

Proponuję nazwę Zombie Commander.

Gracze wcielaja się w Nadmózg kontrolujący biednych Zombiaków przeciwko odgrywanym przez system, NPCowych Łowców Zombi. Celem jest przeżycie i zwiększenie populacji Zombich przez zarażenie i niedopuszczenie do stworzenia szczepionki.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Skirmish z zombie

Post autor: MKG »

Nie znalazłeś gry, która ci odpowiada, napisz ją :)
Umpapa, byłeś blisko ;) Darmowy Beer&Precel. Szybki skirmish z bardzo ciekawym rozwiązaniem. Maj '45. Dwie drużyny (powiedzmy Britisz Commando i SS, a jako opcja trzeci z Sowietami) i chmary złych i mocarnych NPCowych zombiaków, tak dopakowanych że ho, ho! Ale... gra trwa losową ilość tur, a wygrać można tylko będąc ostanią drużyną przy życiu (czyli jak cię zjedzą lub pod koniec gry nie jesteś jedyny - przegrywasz/przegrywacie). Kwestia czy gracze będą współpracować, czy (a właściwie kiedy) rzucą się sobie do gardeł (jak zombiaki jeszcze te nie zrobią).... :twisted:
Miałem dużo czasu do myślenia nad Nazi-Zombie, bo spędziłem 11 godzin w pociągu jadąc w delegacje do dzikiej Germanii i pewnie w drodze powrotnej coś spróbuję spisać (tak dla rozruszania szarych).
Kadzik

Re: Skirmish z zombie

Post autor: Kadzik »

Ale Hamerykanie też muszą być! (że o aqua-zombie-ryboludziach walczących z Japończykami na Pacyfiku nie wspomnę....Japończycy oczywiście z katanami :P )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”