8 Edycja WH40k - rewolucja

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: Przemos19 »

Zbliża się wielkimi krokami 8 edycja WH40k, wszystyko ma być lepsze, jaśniejsze, szybsze itp. Jak wyjdzie zobaczymy, jednakże nowe kierownictwo GW moim zdaniem tchnęło nowe życie i stworzyło "hajp".


http://natfka.blogspot.com/2017/04/ongo ... k-qna.html - pytania i odpowiedzi z wczoraj.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: Radosław Kotowski »

Oni zawsze chcą dobrze :) A wychodzi....
Zresztą zobaczymy :)
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1886
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: jimmor »

Tym razem wyjdzie im AoS. I słusznie, skoro się model sprawdził marketingowo raz błędem byłoby nie powtórzyć...
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: Radosław Kotowski »

Naprawdę sprawdził się marketingowo?
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1886
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: jimmor »

Sprawdził. WFB był już w 8 edycji nierentownym trupem, ze stale malejącą pulą graczy. AoS odwrócił ten trend. GW zauważyło, że dzisiaj konsument chce systemów podanych w formie lżejszej, nie onieśmuelających skalą przy pierwszym kontakcie. I GW swoje systemy na taką modę przerobiło.
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: Szary »

Ja sądzę, że takie zaoranie jest tym grom od dawna potrzebne, choć raczej w formie obecnej, a nie początkowej, która przypominała raczej wczesny szkic systemu niż pełnoprawne zasady.

Wystarczy, że tym razem nie zaorają wartego grube miliony settingu, to nikogo to raczej nie zaboli (poza ludźmi, którzy i tak potrzebują ,,oddać" GW za lata własnego wcześniejszego syndromu sztokholmskiego).
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1886
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: jimmor »

Z settingiem to się jeszcze niestety okaże. Formalnie nie ma End of Times, ale:
1. Zmartwychwstał primarch Ultramarines, który teraz stanie na czele Imperium, przywróci mu dawną świetność, rozpocznie nową krucjatę
2. Pojawiły się sygnały, że mają zostać wprowadzeni marines 2.0 których w ukryciu od tysiącleci przygotowywano na Marsie: więksi, szybsi, silniejsi, lepsi
3. Pojawiły się sygnały, że Slaanesh zejdzie ze sceny (w AoS zastąpił go Rogaty Szczur)

W sumie spodziewam się uproszczenia świata, wyraźnego podziału na dobrych i złych, infantylizacji, przystosowania zawartości do odbiorcy w wieku 8+.
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: Szary »

Ale machanie tymi nudnymi jak śmierć prymarchami to od kiedy? 2008 roku? 2010?

To, że jeden wstał i przerobi Imperium na nudnych, dobrych gości... Cóż, od jak dawna armie kościelne czekają na update, bo nie chcą być kontrowersyjni?

Ten setting jest infantylizowany od dawna przez denne książki z BL, o poziomie takim, że Dragonlance to przy nich pewien Nobel, fajne elementy są wycinane i bez ósmej edycji.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: WarHammster »

Teraz SM będą mieli jeszcze większe naramienniki i super kołnierze, do tego dojdą jeszcze większe nogawice i super piłomiecze, piłotopory, piłonoże, energorękawice, energomiecze, energotopory, energotarcze. SM będą teraz mogli posiadać w jednej dłoni boltpistol z piłomeltagunluancherem, w drugiej piłotarcze z wysuwanym energokolcem i ciężką plazmą sprzężoną z laserem. W końcu te kilka tysiący lat na Marsie nie poszło na Marne, Space Marne. Dobrze, że wyprzedaje ten shit, który gromadziłem latami.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: Indar »

Im większe spluwy i więksi kozacy tym lepiej - na potrzeby małoletniego odbiorcy.
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: WarHammster »

Prawda, mając naście lat fascynowały mnie modele GW. Pamiętam, jak dostałem w księgarni Faber prospekt z zakonami SM i jedną figurkę - ślęczałem na książeczką każdego wieczoru i wyobrażałem sobie, jak to jest mieć całą armię. Model malowałem kilkanaście razy - tak aby każdego dnia miał barwy innego zakonu :lol: . Fajne to czasy, ale mam swoje lata i już mnie to nie ciekawi.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: Szary »

Ja nie cierpiałem zawsze SM. Gwardia, którą zawsze rozumiałem jako montypythonowskie NKWD w ,,Żołnierzach Kosmosu" wydawała mi się najfajniejszą frakcją. Dlatego nigdy ostatecznie nie pomalowałem, ani nawet nie kupiłem pełnej armii, która kosztowała by fortunę i pewnie do dziś bym jej nie skończył :P Nie pomagało to, że w porównaniu z dość chwytliwym światem i ładnymi modelami sama gra jest po prostu nudna jak flaki z olejem. Ot, dwie ściany wojska ruszają na siebie.
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1886
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: jimmor »

IMO to będą SM 2.0, niezależni od wcześniejszych 'foundings', oparci na klonowaniu krwi primarchów, czy innym pseudo-techno-psycho-bełkocie. Czytaj: wyprzedawajcie starych SM póki jeszcze się do czegoś nadają bo starych SM lada chwila nikt nie będzie potrzebował. No i pewnie dziewczyny SM się pojawią, bo czemu nie...
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 759
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: MKG »

Wh40K stał się dla mnie dziwny. Grywałem wprawdzie niewiele i kilka edycji temu (4?) i uważam, że - z racji niewielkich wymagań jeśli chodzi o myślenie nad stołem - był to świetny system pod wódkę. Twwwoooojjja tuurrraaaa.... ppppolej... O... czołg wybubchłblłł .... Ppppolej... IHMO o wiele
Później się zaczęła kołomyja z edycjami, pierdyliand nic nie wnoszących armii, udziwniane zasady, smoki z silnikami z odbytach i wszędobylskie WIELKIE modele. Wypadłem z obiegu i jedynie trochę żałuję to tego karykaturalnego klimatu uniwersum (niespójnego, nielogicznego i głupiego, ale na swój sposób wciągajacego), który z czasem stawał się coraz bardziej infantylny i kiczowaty.
Jeśli 8 edycja będzie czymś takim jak AoS to nie kupuję tego. Nawet nie ze względu na fluff, ale głównie ze względu na mechanikę, od której aż oczy mnie pieką.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: 8 Edycja WH40k - rewolucja

Post autor: Telamon »

BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU. :P

Nie akceptuję tych zmian, a póki się coś nie wykrystalizuję zawieszam zbieranie swego regimentu gwardii! Moi sklonowani space marines popełnią samobójstwo przez samospalenie!

PS. Usunięcie Slaniego jest złe.

https://www.youtube.com/watch?v=Ww0ESi-AUIk

Gra dla 8 latków, gdzie fluf ocieka przemocą, a modele noszą ludzką (i o zgrozo WILCZĄ!) skórę jest zgodne z etyką ale odrobina nagości gorszy wszystkich...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”