Rogue Stars

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Gomi
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 17:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Rogue Stars

Post autor: Gomi »

https://ospreypublishing.com/rogue-stars

Ktoś już grał? Jakieś opinie?

Po wstępnym zapoznaniu mi się podoba, pytanie czy jest ktoś w Warszawie chętny do pogrania?
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1886
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Rogue Stars

Post autor: jimmor »

Andrea Sfiligoi... czy to silnik oparty jakoś na Songs of Blades and Heroes...?
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Rogue Stars

Post autor: Sarmor »

Nie.
W Rogue Stars ponoć już w ogóle nie ma klasycznych współczynników, a wszystko opiera się na wielu modyfikatorach rzutów.
TheNode.pl – zapraszam!
Kadzik

Re: Rogue Stars

Post autor: Kadzik »

Sarmor pisze:Nie.
W Rogue Stars ponoć już w ogóle nie ma klasycznych współczynników, a wszystko opiera się na wielu modyfikatorach rzutów.
Współczynniki są ale schowane, np. nie ma współczynnika aktywacji, ale standardowo koleżkę aktywujemy na 10+, a jak posiada cechę weteran to 8+, jak cywil to 13+ etc. Równie dobrze można to było oddać we współczynnikach :)

Moim zdaniem czuć, że jest to monsieur Sfingoli, ale nie jest to klon Songsów.

Z Noskiem się przymierzamy - mamy podręczniki i modele do Infinity. Osobiście chciałbym coś kultystyczno-roguetradowego bądź generic sci-fi :)
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1886
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Rogue Stars

Post autor: jimmor »

Hmmm.... może się przyjrzę. Do Infinity próbowałem się kilka razy zmusić, ale system aktywacji mnie odrzuca za każdym razem.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 61 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Rogue Stars

Post autor: brathac »

Ja się przymierzam w 15mm.
Awatar użytkownika
Gomi
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 17:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Rogue Stars

Post autor: Gomi »

Doczytałem podręcznik faktycznie czuć serią "Songs of..." właśnie przez aktywacje czy sam pomysł konstruowania bohaterów. Jako że nie ma statystyk dla modeli dostajemy mnóstwo modyfikatorów bez reference sheet nie ma co się brać do grania. Natomiast bardzo mi się podobają kombinacje z scenariuszami, aczkolwiek wymagają sporej ilości różnorodnego terenu.
Kadzik pisze: Z Noskiem się przymierzamy - mamy podręczniki i modele do Infinity. Osobiście chciałbym coś kultystyczno-roguetradowego bądź generic sci-fi :)
Kadziku mogę się przymierzyć z wami?
Ja mam troszkę modeli z Deadzona Rebeliantów w sam raz na jakiś najemników/piratów, czy Enforcerów jako Star Cops :)
Kadzik

Re: Rogue Stars

Post autor: Kadzik »

Gomi pisze:Doczytałem podręcznik faktycznie czuć serią "Songs of..." właśnie przez aktywacje czy sam pomysł konstruowania bohaterów. Jako że nie ma statystyk dla modeli dostajemy mnóstwo modyfikatorów bez reference sheet nie ma co się brać do grania. Natomiast bardzo mi się podobają kombinacje z scenariuszami, aczkolwiek wymagają sporej ilości różnorodnego terenu.
Na Lead Adventures była dyskusja, by część najczęściej używanych zdolności np. Marksman i aktywacje przekształcić w statystyki, bo to stałe modyfikatory do stałej wartości progowej. Osobiście uważam, że wszystkie te zdolności są na tyle proste i intuicyjne, że idzie to szybko ogarnąć - w przeciwieństwie do Infinity, gdzie zdolności jest chyba jeszcze więcej i dość mocno na siebie wpływają, np. wykluczając się wzajemnie.
Kadziku mogę się przymierzyć z wami?
Ja mam troszkę modeli z Deadzona Rebeliantów w sam raz na jakiś najemników/piratów, czy Enforcerów jako Star Cops :)
Oczywiście :D Dowolne, fajnie pomalowane modele będą mile widziane :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”