Polityka Games Workshop

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Polityka Games Workshop

Post autor: kadrinazi »

Post Adamdo

Nie uwierzysz ale coraz więcej ludzi grających w WFB przerzuca się na figurki innych producentów (Gamezone robi ładne całe oddziały z metalu po dużo niższej cenie)


A teraz juz Kadrinazi ;)


Problem z GW jest taki, że w Polsce przez długo czas nie było dla nich większej konkurencji. Na Zachodzie firm robiących figsy fantasy jest bardzo dużo, poza tym GW skutecznie odstrasza stałych klientów dziwną polityką cenową, tudzież równie dziwnymi pomysłami dotyczącymi figurek czy przepisów. Zbieram figurki z GW od ośmiu lat i powoli odchodzę od grania w WFB i W40k - wolę kolekcjonowac stare modele tej firmy, zwłaszcza że do mojej armii wyprodukowano tego multum.
@apjapj - jako zagorzały gracz Krasnoludami wypraszam sobie określenie 'kosmiczne krasnale' - Squaty były wspaniałą i klimatyczną armią, niestety GW pozbyło się ich (chociaż umiejętnie to wkleili we fluff W40k) i raczej już ich nie zobaczymy (chlip,chlip).
@Adamdo - ceny Gamezone'a nie są aż tak tanie, po prostu firma wskoczyła z ciekawą ofertą (ale i to zależy od armii) i sporo ludzi zaczęło je kupowac jako zamienniki do WFB. Biorąc pod uwagę że w Polsce środowisko turniejowe nie stwarza raczej problemów z wystawianiem modeli nie ze stajni GW podczas rozgrywek, używanie innych modeli (czasami tanszych, czasami ładniejszych, czasami po prostu innych :)) zaczyna się przyjmowac.


poprawki Dragon
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

o nie nastepny dwarfofil to zboczenie sie szerzy ostatnio... ;>

ale na powaznie to hej Squaci byli mierni
nie oszukujmy sie modele niektore byly cool
ale kosmiczni rockerzy na brzydkich motorach i z piwnymi brzuchami
byli kiepskim pomyslem zle zrobionym z miernawymi modelami

za to w Epiku (moja pierwsza i ulubiona gra GW) byli swietna i i fajna rasa
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

AWu, a mój nick to myślisz że skąd się wziął? Ja nie jestem dwarfofilem... tak jak Nico jest bardziej napoleoński niż Cesarz, ja jestem bardziej krasnoludzki niż same Krasnoludy :lol: :lol:

Oczywiście ze w W40k Squaci byli śmiesznawi, jak cały system w owym czasie. Mimo to dałoby się ich fluffowo jakoś wkręcić w nowe klimaty gry, widziałem kiedys w sieci pomysły na figsy Squatów którzy jednak przedarli sie przez floty Tyrków.Za to w klimatach Epikowych rządzili, tu się zgodzę - sam mam pare modeli + knigi i WD z ich bitwami. Ech...
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

@Kadrinazi

Ja naprawę bardzo lubię krasnale... :lol: To była moja pierwsza poważna armia do WFB :twisted:

A jeśli chodzi o odmianę kosmiczną, nadal możesz zbierać. Wystarczy zapoznać się z ofertą firmy Olleys Armies - Scrunts http://www.olleysarmies.co.uk/home.html :cool:

Obrazek
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Aaaaa, napisał krasnale... gdzie mój runiczny topór :lol:
A co figsów które wrzuciłeś - nie, dziękuje :) ja jestem konserwatystą i zbieram tylko GW- EBay jest teraz moim źródłem figurek :cool:
Kontakt tylko na maila
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

tez kupuje tylko GW (ale dwarfofilem mnie jestem ;), staje po przeciwnej stronie barykady - elfy :twisted: ), ale to ze względu na to że mój kumpel sklep prowadzi (ten co mam w nicku) i ma najniższe ceny najprawdopodobniej na rynku - a sprowadzi ci co chcesz :)
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Dzięki, nic nie chcę - mieszkam w Glasgow i nie mam problemu z dostępem do moich ukochanych staroci :)
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

no domyslam sie ze krasnoludy

ale ze tylko GW to juz zbrodnia ;>

mam tu lokalnego znajomego ktory kupuje kazdego podejzanie wygladajacego i pachnacego kurdupla jakiego zobaczy ;>
najbardziej lubi tych pre slotta GW
ale ja jak zobaczylem tego z Awatars of War to mysle ze GW szowinizm w przypadku krasnali jest duzym bledem ;>

a co do xywki
przeciez wykryto ze to zakamuflowane ze nazi ;>

Adamdo-->
Ja Gralem kolo 15 lat Eldarami i 5 Dark Eldarami
w 40stke i Epika, mam ich sporo, ale nie zbieram dla zbierania na szczescie

znaczy zbieram ale tylko do epika ;> :oops:
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

No niestety ceny GW idą w górę :(. Od kiedy zacząłem kupować żołnierzyki 50 za 20 uświadomiłem sobie jakie drogie w zabawie jest GW ! Ostatnio byłem w sklepie GW tylko po pędzelek, i koleś mi mówi że "coś tam" wyszło, za 5 marinsów z broniami 135 zł :shock: , no to jest śmiech na sali.
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

ale ludzie i tak to kupią... przestaliby, ceny by spadły (albo, o zgrozo, GW by upadło :( )
Ostatnio zmieniony sobota, 26 maja 2007, 16:40 przez Adamdo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Adamdo pisze:tez kupuje tylko GW (ale dwarfofilem mnie jestem ;), staje po przeciwnej stronie barykady - elfy :twisted: ), ale to ze względu na to że mój kumpel sklep prowadzi (ten co mam w nicku) i ma najniższe ceny najprawdopodobniej na rynku - a sprowadzi ci co chcesz :)
To może naprowadź tego kumpla na nasze forum kiedyś :)

Może zainteresuje się też wargamingiem historycznym.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

nie, u mnie w mieście gra 10 ludzi w WFB i żaden nie chciał by grac w historyczne systemy
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Adamdo pisze:nie, u mnie w mieście gra 10 ludzi w WFB i żaden nie chciał by grac w historyczne systemy
Czemu? Skąd ta niechęć? Próbowałeś ich zachęcić?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Adamdo
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:54
Lokalizacja: Tychy, Śląskie
Kontakt:

Post autor: Adamdo »

Niechęc? graliśmy z Przemosem u mnie w klubie przy kilku osobach, jedeń człowiek się zainteresował ale jak mu powiedziałem że tylko takie figurki to też się zniechęcił, bo jak to stwierdził "to wygląda jak żołnierzyki dla małych dzieci". Powiedziałem mu o tym że tez sa metalowe ale już decyzji nie zmienił.
Także w sklepie flamberg w katowicach dostaliśmy z Przemosem kilka pytań jaka firma produkuje, skąd zasady itp, po czym ktoś wchodzi, pytania takie same, i na końcu "to się w zabawkowych kupuje no nie?" :) Oczywiście grają tam np. w Blitzkrieg Commander i Mein Panzer, ale to ze względu na to tylko te systemy bo są łatwo dostępne i figurki są metalowe :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dzięki. Teraz więcej rozumiem :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”