Roślinność na polu bitwy

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Roślinność na polu bitwy

Post autor: apj »

Poniżej fotorelacja z zakupów dokonanych w Leclerc-u ;) niestety powinna byc oglądana od końca bo pomyliłem kolejność dodając zdjęcia... :>

Podstawki metalowe z dowolnego sklepu metalowego świetnie trzymają się folii magnetycznej w pudłach plastikowych z np. OBI oraz zapewniają dobra przeciwwagę dla roślin.

Jak widać z jednej paprotki za 1.19 PLN sztuka mogą powstać np. 3 podstawki z trzema liśćmi każda. Oczywiście podobnie można tworzyć inne rośliny jak widać. Te duże kwiaty były najdroższe sztuka za 4.99 PLN oraz podstawka za 1.50 PLN ale zapewnią niepowtarzalny klimat podczas rozgrywek na obcych planetach ;)

Bilety MZK świetnie się nadają do zalepiania otworów w podstawkach metalowych. Mocowanie roślin do podstawek najprościej zrobić gorącym klejem montażowym.

Do wykończenia przyklejonych podstawek używam gotowej masy szpachlowej. Wystarczy tylko nałożyć i wyrównać a potem pomalować farbą, potem klejem i posypać posypką / trawa elektrostatyczną.

Aktualnie mam już 30+ gotowych podstawek i jeszcze pełną torbę niezasadzonych gałązek ;) z powodu wyczerpania podstawek...
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

hmm, nie widzialem takich cool paprotek w marketach w ktorych bywam, moze powinienem nawiedzic leClerka ?

dotej pory robilem drzewka z roslinek akwariowych
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

Świetnie będą pasować do catachanów z WH 40k :pom:
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Dalszy ciąg roślinności oraz kopiec robali :>

Roślinki ;) wykonane ze słomek pociętych na różnej długości rurki, które następnie zostały na końcach potraktowane ogniem z zapalniczki.

UWAGA: Bardzo śmierdzi więc lepiej wykonywać to przy otwartym oknie / na świeżym powietrzu !

Gotowe rurki przyklejone klejem montażowym do moich typowych podstawek metalowych.
Wykończone piaskiem przyklejonym klejem wikolowym.

Kopiec robali to górna cześć plastikowej największej butelki od (c) Coli z uciętym wlewem/zakretką. Tak uzyskany 'lejek' został poddany działaniu ognia z zapalniczki a gdy plastik uzyskał chwilową elastyczność także rozciąganiu / zgniataniu ;)

UWAGA jak wyżej: Podgrzany plastik śmierdzi.

Gotowy kopiec przyklejony do zbędnej płytki CD/DVD gorącym klejem montażowym. U mnie właśnie skończył się wsad przezroczysty, tak więc widoczne są dwa kolory kleju.

Ponieważ to ma byc kopiec robali dodałem nacieki na zewnątrz.
Tak uzyskany kopiec zostaje potraktowany klejem wikolowym i piaskiem ale koniecznie małym etapami ponieważ klej traci przyczepność prawie natychmiast po nałożeniu :/

Aby pogłebić / uwypuklic 'nacieki' po zakończeniu nakładania podstawowej warstwy piasku, 'żyłki / nacieki' zostają ponownie pomalowane klejem i posypane piaskiem.

Po wyschnięciu kleju z piaskiem, całość jest uszczelniana akrylowym lakierem do włosów ekstra mocnym :> o silnym zapachu róż :rotfl: a na koniec zostanie pomalowana podkładem i farbą docelową.

AWU: W sprawie paprotek i innych roślinek plastikowych, sugeruje uderzyć do kwiaciarni. Wszelakie wieńce i bukiety często zawierają tego typu rośliny.
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

co bedziesz z tym robil ? :>
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

No hmm... właśnie dotarła do mnie paczka z figurkami do StarShip Troopers ale zapewne zagram w jakieś prehistoryczne rozgrywki o ile uda mi się namierzyć figurki dinozaurów MADE IN CHINA ;)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Z połówek skorupek od orzeszków pistacjowych można zrobić fajne jaja obcych, które się właśnie wykluły, gdzieś widziałem taki patent. Skleja się 2 połówki (po zjedzeniu orzeszka :) ), a do środka wlewa np. wikol, tak żeby troche wyciekał poza "jajo", po zaschnięciu wygląda jak maź.
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Fajne :> Ja mam skonfiskowane od dzieci pudełeczka / opakowania od kinderniespodzianek ;)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

apj pisze:No hmm... właśnie dotarła do mnie paczka z figurkami do StarShip Troopers ale zapewne zagram w jakieś prehistoryczne rozgrywki o ile uda mi się namierzyć figurki dinozaurów MADE IN CHINA ;)
hehe, moge ci dac adres kiosku w ktorym sa; >
duzo odmian , przystepne ceny :rotfl:

Jesli nie masz nic przeciwko prepaintom ;> i gumoludkom ;>
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

OK adres się przyda. Ostatnio jak pytałem to żaden z 5+ kiosków nie posiadał na stanie prepaintów...
W sumie nie są złę. Tanie, w miarę dobrze dopasowane, w sam raz do rozgrywek typu Prehistoryczna Ziemia albo Inwazja Wstrętnych Robali z Planety X :>
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

przystanek Płocka-szpital na górczewskiej w strone - Nowe bemowo
maja na wystawie duzy wybor ;>

BTW pewnie cenowo niezbyt konkuruje z gumozaurami zk iosku

ale znalazle mna TMP Dino-owce
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”