Mordheim

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Mordheim

Post autor: stelker »

Jestem zainteresowny tym systemem i szukam w miare niedrogiej bandy do złożenia myslałem macie jakieś propozycje ?
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

To zależy co masz na myśli pisząc tania.

W 28 mm ciężko, chyba, że chcesz kupić boxa jakichś plastików i konwertować.
Chyba najtaniej jednak zestaw GW Imperial Free company i masz 2 bandy jakie były w boxie podstawowym Mordheimu. to wychodzi po 9 funtów na 10 osobową bandę.


Składane z pojedynczych figurek to jednak praktycznie zawsze wyjdzie drożej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 marca 2011, 14:55 przez AWu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Post autor: stelker »

A czy można grać np takimi figurkami czy na turniejach jest zakazane granie modelami innych firm niż GW
Obrazek
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Pytaj organizatorów..

Te modele są w skali 20 mm
więc tu nie kwestia producenta tylko taka, że są koło 2 razy mniejsze (i dużo mniej masywne) do tych 28 mm z GW i podobnych...

Same z siebie są niezłym pomysłem, ale są tylko elfy, krasnale, undeadzi i herosi z nie -władcy-pierścieni
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 marca 2011, 16:15 przez AWu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zeka

Post autor: Zeka »

Tanio można złożyć Skavenów - wystarczy kupić pudełko Night Rannerów do WFB. W środku masz różnorodną broń i 20 modeli - tyle ile maksymalnie może liczyć ich banda.

Z kolei z pudełka milicji Imperium możesz złożyć dowolną bandę ludzi.

Podręcznik (po angielsku) i inne materiały możesz ściągnąć z strony GW:
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... Id=5300009

Po polsku zaś jest na www.najmita.net (ale strona coś ostatnio nie chodzi).
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Zeka tylko to chyba nie jest wg pytającego tanio...
W zasadzie w cenie takiego boxa skavenów (i tej wspominanej milicji) można kupić dowolną bandę pudełkową, aczkolwiek nie wiem jak jest ona grywalna, gangi do Necromundy umożliwiają fajna grę pd ręki ale do doskonałości brakuje ze 4 modeli..
Zeka

Post autor: Zeka »

Pudełkowa banda Skavenów (15,50 funta) to połowa pudełka Night Runnerów (18,50 funta). Nie mam tu na myśli tylko ilości figurek (odpowiednio 10 i 20) - modele są identyczne, jako że pod szyldem Skavenów do Mordheim ukryto jedną wypraskę wspomnianych Night Runnerów.

Skaveni do Mordheim http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1120009
Skaven Night Runners http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1040365
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Na allegro bandy pudełkowe chodzą po 60-70 zł, bardziej opłaca się kupować jednak zestawy do WFB. Co do grania na turniejach modelami nie oryginalnymi, to przynajmniej w Polsce raczej nie będzie problemu. system, pomimo, że bardzo ciekawy i klimatyczny został niestety zarżnięty przez wydawcę i nie ma jako takiego wsparcia z jego strony, a co za tym idzie nie są organizowane oficjalne turnieje pod szyldem GW.

Co do najmita.net, to stronka przestała istnieć, teraz mieszkańcy Mordheim spotykają się tu --> http://azylium.vot.pl/Forums.html

A tak swoją drogą, to nie warto cudować z modelami 20 mm bądź jakąś inną skalą do tej gry, prócz 28 mm. Raz, że nikt tak nie gra i nie znajdziesz raczej chętnych do gry w ten sposób, a dwa, ze Mordheim to przede wszystkim klimat Starego Świata, a tego praktycznie nie ma w figurkach 20 mm. Koszt 1-2 band w plastikach 28 mm jest i tak relatywnie niski, na allegro i w sklepach bitewniakowych można trafić dożo okazji zakupu tanich modeli z drugiej ręki, do tego wybór figurek innych producentów jest tak ogromny, że jeśli chcesz grać w Mordheim (a warto), to tylko 28 mm!
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Tak o tym wiem, chodzi mi o boxy metali.


Czaki racja, zwłaszcza jak się lubi konwersje i zabawy a w Mordheim to chyba wazne - przynajmniej dla mnie. Ale jednak niektóre bandy orginalne są mega klimaciarskie .
Beastmen ciągnący za włosy urodziwą brankę jest niepowtarzalny !: P
Zeka

Post autor: Zeka »

AWu, coś Cię źle zrozumiałem :) Co do grywalności pudełkowych band - ilość modeli krasnali i sisterek spokojnie wystarczy na początek. Co do reszty nie wiem, bo albo mnie banda nie zainteresowała, albo ją złożyłem z WFB.

P.S. Sympatyczny jest również koleś z pacynką z grupy radosnych podpalaczy stosów :)
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Post autor: stelker »

Czytałem opinie że nie warto startować w Mordheim nie mając przynajmniej 3-4 kumpli bo sedno gry to kampanie więc mam takie pytanie czy zgadzacie się z ta opinią i jak genralnie jest z popularnością tego systemu . I zasadnicze pytanie czy warto w to wchodzić ?
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

No zdecydowanie.
To system tylko kampanijny.
W dodatku w specyficznym settingu zrujnowanego miasta.

Potrzeba ci terenu i przeciwników.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Post autor: Sarmor »

AWu pisze:W dodatku w specyficznym settingu zrujnowanego miasta.
Jak przeszukać settingi, to nie wszystkie są w zrujnowanym mieście - bodajże Empire in Flames opisuje walki w puszczach i na wsiach, Lustria w dżungli, Khemri na pustyniach i w grobowcach. Tyle jeśli chodzi o dodatki oficjalne.
Z nieoficjalnych jest Nemesis Crown (ten w sumie jest pół-oficjalny) o szukaniu magicznej korony po lasach, Border Town Burning o bitwach na polach, w lasach i miastach pogranicza Kitaju oraz nasz polski Warheim z dwiema listami scenariuszy - w mieście i poza miastem. No i powstaje dodatek o eksploracji tunelów krasnoludzkich, ale nie wiem, na jakim jest etapie.

Jednak niezależnie od wyboru dodatku będziesz potrzebował graczy i terenów.

Najlepiej zajrzyj pod podany wyżej link do eks-najmickiego forum.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Zgadza się co do alternatywnych settingów, ale jednak Mordheim ma setting w nazwie jak Necromunda :>
Dodatki to dodatki :>
Kadzik

Post autor: Kadzik »

Ja np. swoją bandę zrobiłem na figurkach piratów Black Scorpion (do oblookania w mojej galerii z podpisu :P). Wyszło 30 złociszy za 4 gostków, czyli de facto ile teraz liczy sobie GW za 10 plastików.
Obecnie robię też bandy Skinków (box 24 jaszczurek jest w obecnej cenie 10) oraz arabskich udeadów na modelach West Wind oraz starych metalach GW z allego po 5-10 złotych sztuka. Generalnie proponuję poszukać na allegro, bo przy dobrych wiatrach można kupić super rzeczy do Mordki po śmiesznie niskich cenach.

Odkąd działam w scenie Mordheim nigdy nie zdarzyło się, by nie dopuszczono do gry modeli nie-GW. Ba! Na najmicie sami zachęcaliśmy graczy, by szukali innych rozwiązań, bo kolejna banda na imperialnej milicji (bez konwersji) robi się nudna :P Ostatni turniej odbył się prawie 1.5 roku temu i nie zanosi się, by zaczęło się w tym kierunku cokolwiek dziać.

Dużej części z nas znudziło się też granie w samym zrujnowanym mieście, no bo kurde ile można :) Bardzo to ogranicza niektóre aspekty. Z tego powodu powstał Warheim, który jest jednak na tyle rozbudowany, że stanowi wręcz osobny system i nie każdemu przypadł do gustu...mi na pewno nie, ale inicjatywę szanuję. Sami w kołchozowym gronie robimy właśnie nowy setting w opuszczonej krasnoludzkiej twierdzy: Karak Zorn. Nowe makiety podziemi, nowe autorskie bandy, nowe zasady (co prawda kilka, aby nie mieszać). Proponuję zajrzeć do galerii figurek i scenerii :) Fajna odskocznia po samych zrujnowanych budynkach.

System jest miodny i naprawdę polecam, ale trzeba mieć towarzystwo, bo jak słusznie zauważono, siłą Mordheim jest rozwój bandy i granie kampanii. Bez tego lepiej wybrać inne skirmishe :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”