Piechota US Wietnam

Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Piechota US Wietnam

Post autor: Thomas »

Czołem żołnierze.

Wyglądacie mi na inteligentnych i sprytnych więc mam do was pytanie. Przed świętami zakupiłem sporo nowego stuffu z O8 do Wietnamu w tym piechotę US i NVA/VC. Skupię się tylko na piechocie US jako, że z nią mam najwięcej problemów. W nowej paczce piechoty US1 dostajemy 15szt pasków z 5 żołnierzami stojącymi frontem do patrzącego. Pasek można podzielić między 2 i 3 żołnierzem. W zestawie US2 otrzymujemy 3x po 5 pasków, w tym 5szt żołnierzy stojących bokiem do patrzącego (pasek można podzielić po jednym żołnierzu), 5szt 3 żołnierzy stojących frontem do patrzącego (HQ) (pasek można podzielić równierz po jednym żołnierzu) i 5szt pasków z HMG. HMG odpadają, bo to inna para kaloszy. Do tego mamy oryginalna piechotę US czyli paski po 4 żołnierzy leżących. (Jak marcin wrzuci zdjęcia to zobaczycie jak to wygląda).

I teraz następuje sedno moich wypocin. W liście armii US na Wietnam są 4 rodzaje oddziałów piechoty (US Conscripts, USMC, ANZAC i Special Forces). Przez całe święta zastanawiałem się i przymierzałem jakby tu ich podzielić i poprzyklejać (i coś tam niby wymyśliłem), ale zastanawiam się jak wy byście zrobili takie oddziały piechoty. Do dyspozycji jak pisałem są teoretycznie 4 rodzaje pasków z piechotą. Można oczywiscie zrobić wszystkie podstawki takie same, ale wolałbym urozmaicić poszczególne wojska tak żeby można było rozróżnić kto jest kim. Z VC/NVA raczej sobie poradzę, ale piechota US tym razem dała mi niezłą zagwozdkę tym bardziej, że po fatalnej wg mnie piechocie włoskiej WW2 wolę uniknąć przykrych niespodzianek w postaci kiepskich podstawek.

Jeśli macie jakieś pomysły i rozwiązania to piszcie je tutaj. BTW - wolałbym uniknąć przyklejania czy malowania małych flag oznaczających narodowość czy przynależność, ale i takie rozwiązanie chodzi mi po głowie.

Pozdro
Thomas
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

ANZAC i Special Forces proponowałbym pomalować po prostu innymi kolorami

ANZAC khaki, a SF np. jaśniejszym zielonymi (w tej skali oczywiście panterki odpadają :) ).
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Cisza pisze:w tej skali oczywiście panterki odpadają
Ja swoim grenadierom pomalowałem

Ja bym zrobił tak:

Conscript - 14-18 figurek
USMC i ANZAC 8-10 figurek (ANZAC chyba miał inne mundury)
Special Force - 4-6 figurek

Ewentualnie można by zrobić standardowe podstawki z przyklejonym paskiem papieru co to.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Czołem

Dzięki za odpowiedzi, ale muszę dać sprostowanie. Nie chodzi mi o malowanie figurek, bo z tym dam sobie radę. Chodziło mi o sposób wklejenia ich na podstawki. Podstawki mają wymiary 2x2 cm, a więc 10żołnierzy to maximum, czyli 2 paski. Kombinuję właśnie coś w ten deseń, czyli zostaje mi kombinacja żołnierzy stojących ze stojącymi i stojących z leżącymi. Pytanie tylko jak... :)

pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Czołem

Rozumiem, że pomysłów nie macie :) Dzieki za wcześniejsze odpowiedzi.

Pozdro
Thomas
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Nie jesteśmy w większości w temacie modernowym, to i z pomysłami krucho ;)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Czyli gdyby to była piechota US w wersji drugowojennej to by to miało znaczenie, tak? :rotfl:

Pozdro
T
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Ja kombinowałem nad czymś takim z Rosjanami do II wojny, chciałem zrobić inaczej podstawki z SMG. W praktyce to i tak trzeba było odwracać podstawkę, żeby się upewnić czy pod spodem mam napis SMG :)
Moim zdaniem takie odróżnianie przez wklejanie innej ilości figurek nie ma raczej sensu, może jedynie dla Special Force.
Może lepiej inaczej podstawki pomalować, inne odcień tła, albo krzaków?
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Widzisz, ja po Twojej wypowiedzi zrozumiałem że nie wiesz jak w danym systemie ułożyć armię, a nie aspekt techniczny jak odróżnić :D
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Dobra,wykorzystam ten temat

-> Thomas

Jak podstawkujesz swoich "wietnamczyków" ?? Grasz ,ze jedna podstawka to pluton czy ,ze drużyna ??

Chciał bym sobie złożyć batalion południowych wojsk rządowych , a chciał bym się trzymać jakiegoś standardu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

xardas12r pisze: Jak podstawkujesz swoich "wietnamczyków" ?? Grasz ,ze jedna podstawka to pluton czy ,ze drużyna ??

Chciał bym sobie złożyć batalion południowych wojsk rządowych , a chciał bym się trzymać jakiegoś standardu.
Gramy, że jedna podstawka to drużyna. 3 drużyny to pluton. 3 plutony - kompania. Z tego wychodzi że na kompanię masz 9 podstawek piechoty. Przyklejam 2 paski piechoty na podstawkę 2x2cm. Wychodzi 10 malutkich żołnierzyków na podstawkę, czyli 90 na kompanię. Wynik zbliżony do rzeczywistego :) Oczywiście ja swoje podstawki robię pod ColdWar Commandera. Jeśli robisz pod jakiś inny system lub na innych podstawkach to przyklejaj wg własnego uznania :)

pozdro
T
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Dzięki za info.

Oczywiście myślałem CWC.

Musze sprawdzić tylko ,czy O8 ma niektóre pojazdy i robię zamówienie ;)
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Oddział Ósmy”