Produkowali materiały wybuchowe - zatrzymało ich CBŚ

Wszystko o rekonstrukcjach historycznych.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Produkowali materiały wybuchowe - zatrzymało ich CBŚ

Post autor: Raleen »

http://www.policja.pl/portal/pol/1/8666 ... w_CBS.html

Ci od armatek to z tego co do mnie dotarło rekonstruktorzy. Te historyczne pistolety zdaje się także.

To się Policja wykazała...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Produkowali materiały wybuchowe - zatrzymalo ich CBŚ

Post autor: Sarmor »

Widziałem materiał w telewizji i trochę mnie te armaty dziwiły - jakie są w Polsce prawa dt. ich posiadania? Bo o pistolety czarnoprochowe nie mają się jak przyczepić, od 18. roku życia można je mieć legalnie. Ale jeśli ich właściciele mieli czarny proch bez pozwolenia, to zatrzymanie jest zasadne.
Pytanie, czy po prostu osoba przygotowująca notkę nie dobrała zdjęć pod publikę, wychodząc z założenia, że jak pokażą pojemniki z różnymi proszkami, to nikt się nie zorientuje co to, a armata jaka jest, każdy widzi.
Funkcjonariusze w ramach tej akcji natrafili również na plantację marihuany oraz trzy linie produkcyjne do wyrobu alkoholu wysokoprocentowego, zabezpieczając 120 litrów zacieru i gotowy wyprodukowany alkohol.
Wszechstronni Ci rekonstruktorzy. ;)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Produkowali materiały wybuchowe - zatrzymalo ich CBŚ

Post autor: Inkub »

Czarny proch z tego co pamietam z dyskusji, jaka pare lat temu przewinela sie na forach czarnoprochowych, wraz z wypowiedziami prawnikow, jest legalny bez zadnego zezwolenia. Oczywiscie, byc moze zmienil sie w miedzyczasie stan prawny, aczkolwiek nie sadze. Te pare lat temu tez policja zatrzymywala z hukiem, po czym juz w milczeniu ze spraw nic nie bylo.
Panie komendancie, tam armate maja. I materialy wybuchowe.
No to aresztowac i do prasy.
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Produkowali materiały wybuchowe - zatrzymalo ich CBŚ

Post autor: Match »

Z armatami chyba też coś już było i okazało się, że podpada pod replikę broni czarnoprochowej - można mieć.
O prochu tutaj:
http://prawo.rp.pl/artykul/442752.html
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Produkowali materiały wybuchowe - zatrzymalo ich CBŚ

Post autor: Sarmor »

Mój błąd - czarny proch posiadać wolno, ale chyba nie wolno go produkować ani sprzedawać (o kupowaniu prawo nic nie mówi).
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekonstrukcje historyczne”