Plany zmian w ustawie o broni i amunicji

Wszystko o rekonstrukcjach historycznych.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: Plany zmian w ustawie o broni i amunicji

Post autor: hubertok »

Panowie przecież niedawno sąd zabrał armatę (orzekł przepadek mienia) człowiekowi który używał armaty na Grunwaldzie :).
Dlaczego? Ano bo to nie replika :)

Generalnie wszystko rozbija się o kasę. Ja mam pozwolenie na broń do celów rekonstrukcji i posiadam nawet strzelającą pepeszkę. Natomiast rejestrowanie czarnoprochowców (zwracam uwagę, że nie chodzi o wydawanie pozwoleń ale o rejestrację jak DEKO) nie służy niczemu innemu jak nabijaniu kabzy szanownemu Państwu. Zabawnie musi wyglądać przestępca odpalający muszkiet lontowy w banku lub nawet w tą przysłowiową teściową :) Na marginesie dodam, że celność tego może doprowadzić do szału - dlatego strzelano w szyku. Pojedynczy strzelec to nie wiem czy i w stodołę by trafił. Dla mnie to głupota i tyle.
Będzie jak na Białorusi - rekonstruktorzy będą sobie wrzucać w lufy petardy :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plany zmian w ustawie o broni i amunicji

Post autor: Sarmor »

hubertok pisze:Ja mam pozwolenie na broń do celów rekonstrukcji i posiadam nawet strzelającą pepeszkę.
Przepraszam za offtop, ale ciekawość mnie zżera. Pepesza półautomatyczna? Czy można mieć na taki cel w Polsce broń automatyczną?
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plany zmian w ustawie o broni i amunicji

Post autor: AWu »

No i czym strzela..

PS: Ciekawe że zawsze jak pora na przykłady wyśmiewające argumenty to na bank się napada z muszkietem lontowym, a jak ktoś napada to jakoś daje radę z rewolwerem sprzed 1856 :P
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Plany zmian w ustawie o broni i amunicji

Post autor: Fromhold »

AWu pisze:No i czym strzela..

PS: Ciekawe że zawsze jak pora na przykłady wyśmiewające argumenty to na bank się napada z muszkietem lontowym, a jak ktoś napada to jakoś daje radę z rewolwerem sprzed 1856 :P
Masz na myśli Jesse'go Jamesa ? :)
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Plany zmian w ustawie o broni i amunicji

Post autor: Raleen »

Skoro ta broń, jak rozumiem z okresu wojny secesyjnej, jest tak zbliżona pod względem właściwości do współczesnej, to może należałoby przesunąć granicę czasową, od której broń wyłączona jest spod obowiązków rejestracyjnych?
Moim zdaniem przykład z muszkietem jest adekwatny o tyle, że u nas większość broni czarnoprochowej to będzie właśnie polski XVII wiek i epoka napoleońska. Najpopularniejsze okresy historyczne, kiedy polska armia coś znaczyła.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Plany zmian w ustawie o broni i amunicji

Post autor: Umpapa »

Nie jestem rekonstruktorem, nie mam broni czarnoprochopwej.

Powyższa regulacja będzie marnotrawieniem środkow publicznych (zasobów ludzkich, finansowych i prawnych) na zwalczanie nieistotnego społecznie zagrożenia. Właściwie to już jest marnotrawieniem, albowiem ten pozorny problem już zajmuje zasoby prawne MSW.

Najprawdopodobniej ktoś chciał się wykazać pomysłowością, to znalazł problem do zwalczania.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Plany zmian w ustawie o broni i amunicji

Post autor: WarHammster »

Zaczynam się martwić o swoje modele, one też mają broń.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekonstrukcje historyczne”