Zakupy...

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy...

Post autor: apj »

Zgodnie z zapowiedzią, będąc przypadkowo w sklepie Składnicy Harcerskiej w celu zakupu wyposażenia harcerskiego dla syna, zakupiłem parę zestawów plastikowych dla faszystów... I to nawet nie te co planowałem...

Tak więc stałem się posiadaczem [jeszcze nie wiem czy szczęśliwym]:

1 x Revell 02502 Deutsche Infanterie
1 x Revell 02511 Deutsche Panzergrenadiere
1 x Italeri 7009 Sd. Kfz. 251/1 Ausf. C [nie ma jak dobrze zabezpieczony transport]
1 x Airfix 02312 German Reconnaisance Set [Sd Kfz 222 + WV type 82 kubelwagen]
1 x Airfix 02303 88mm Gun And Tractor

A planowałem stworzyć początki grenadierów ... i szukałem i nie znalazłem:

Revell 02509 British Paratroopers

oraz

Revell 02584 German Mechanized Infantrymen

Sam się teraz zastanawiam nad swoim ostatecznym wyborem... :/
Ostatnio zmieniony sobota, 29 marca 2008, 23:39 przez apj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Mechanized nie kupuj z Revella. To dokladnie te same dfigurki co Elite Troops Italeri. Italka ma przewagę w twardości materiału i cenie :)

Zestaw 02502 mam - bardzo fajna zimowa piechota, 1943-45. Praktycznie ma wszytsko co potrzeba dla grenadierów.

02511 - raczej na wcześniejszy okres, typowo letnie. Nie wyszedł im ten zestaw za super. Ale można ich użyć do zrobienia panzergrenadierów.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

02511 - raczej na wcześniejszy okres, typowo letnie. Nie wyszedł im ten zestaw za super. Ale można ich użyć do zrobienia panzergrenadierów.
Zestaw fajny na wcześniejszą wojnę ,a i później nadaje się jak ktoś lubi volksgrenadierów ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Ma pare fajnych figurek (oficer z "peryskopem", żołnierz z Ppsh oraz fajni strzelcy MG) , ale ogolnie rzeczywiscie zestaw nie za dobry.
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Jeszcze jest poza ,gdzie gość strzela w niebo 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

A jakie zestawy byście proponowali zapytam się bezczelnie ? :>
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil88
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 26 listopada 2006, 15:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kamil88 »

Ja osobiście nie polecam Italeri 02511, strasznie słabe mają pozy, i wykonanie też nie jest dobre, no ale zestaw ma już swoje lata :). A jak chcesz szybka armie do wargamingu, to śmiało mogę polecić czołgi Hata/Italeri (Italeri te 2in1 rzecz jasna).
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Myślę powoli nad zakupem armii z ciemnej strony mocy i chyba będą to Fakkshirmjagersi, w myślach już dobrałem już dla nich 2 x Opel Blitz i pak40 z Hellera, ale odnośnie figurek to tylko Italeri, czy jeszcze coś da się wycisnąć?
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Co do Falschrimow to ogólnie jest bieda z zestawami. Może Orion też byś zdobył ?:>
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Lekka dygresja - Jeden z zestawów piechoty Revell-a został wyprodukowany w... Poland o_O
i co jest niestety dużo gorsze, przypomina mi czarne lata PRL-u z gumowymi figurkami... :/

Obrzydliwość ! Muszę zgodzić się z AWu co do wyższości metali 15mm nad plastikami 1:72 :(

Co do samych zakupów, to jakiej firmy najlepiej kupować modele piechoty żeby nie stać się posiadaczem gumiaków :> ? Czy wystawiacie każdy pojazd w rozpisce danej jednostki ? Gdzie kupujecie figurki np. w Warszawie oraz czym malujecie ? Właściwie każdy sklep ma inne farby [Pactra, ModelMaster, itd]...
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

No więc Italeri ma wszytskie z twardego materiału, nawet sklejalnego (let's glue it). Bodajże IMEX czy coś takiego też ma z twardego tworzywa.

Nie wystawiam każdego pojazdu w rozpisce, chociaż jakby przeciwnik się uparł to musiałbyś zgodnie z rozpiską (zależy co tam pisze, czy np 1-5, czy 0-5, bo to pierwsze musisz mieć minimum jedno, to drugie nie musisz).
Osobiście podchodzę do tego nawet liberalnie, ale to przyjemność zebrać np całą baterię artylerii rakietowej ;) (kolekcjonowanie).

Figurki kupuje w sklepach modelarskich (mam u siebie upatrzone, ceny doskonałe) badź na Allegro - innych firm niż Italeri/Revell można czasem niezłe okazje znależc.

Maluje Pactrami, ale ponieważ nie mają wszytski potrzebnych farb musiałem kupić doskonałę Vallejo = VC830 (prawdziwy Feldgrau, taki zielonkawy prawidziwy). Ze względów budżetowych polecam Pactrę uzupełnioną Vallejo.

Odpowiedź na dygresję: w Polsce jest fabryka Revella, dzięki temu w marketach się znajdują (polecam szukać w Carrefourze ich modeli, zdarzają sie niezłe promocje i wyprzedaże - swego czasu nabyłem zestaw Tiger E + Deutsche Infanterie za 29.90).
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

A propos twardzieli, to chyba Hasegawa ma z twardego tworzywa, z tego samego co są modele, widziałem raz Niemców i Amerykańców zwykłą piechotę, a widząc niektóre figurki metalowe pozwolę się nie zgodzić. Choćby dla samego Italeri warto zerwać z metalowcami.
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
dragon
Starszyj Lejtienant
Posty: 704
Rejestracja: środa, 27 września 2006, 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dragon »

Tak, Hasegawa to twardy plastik ale niestety jakosc odlewu odstrasza
Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki.

Nikita Chruszczow
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Wookush - Italeri ma bardzo ładne zestawy ALE nie mają kompletnych linii niestety jak sam świetnie wiesz :(

Co do innych powodów to nawet cena nie czyni cudów ;) ponieważ paczka 45-50 figurek plastikowych 1:72 kosztuje około 20 PLN [chociaż spotkałem też ceny bliskie 30 PLN] natomiast 8-10 metalowych figurek 15mm kosztuje 2-2.50 GBP czyli około +10 PLN, a co do asortymentu to możesz kupić naprawdę prawie wszystko.

Jest też skala 10mm którą chyba zbiera Bogus_law oraz powszechnie znane 6mm / 1:300 z także dużow większym asortymentem...

Reasumując, jest bardzo trudno skompletować jakaś jednostkę w skali 1:72 :(
Takie smutne podsumowanie chyba przez ten ponury deszcz padający cały dzień ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”