Książka o Imperium Rzymskim

Od czasów najdawniejszych do upadku starożytnego Rzymu.
Kuba1
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Książka o Imperium Rzymskim

Post autor: Kuba1 »

Szukam jakieś książki o Imperium Rzymskim. Możecie mi coś polecić? Jakiś autorów? Tytuły? Będę wdzięczny!
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Kuba1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Co dokladnie o Imperium Rzymskim i kiedy ?

o Histori ? spoleczenstwie ? ustroju ? armii ? wojnach ? jakas przegladowke ogolna ?
Kuba1
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kuba1 »

Interesuje mnie głównie armia i wojny. Choć takie "wszystko i nic" też bym z chęcią chwycił w rękę.
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Literatura jest tak bogata, że wymienić wszystkiego chyba nie sposób. Ale skoro wojny i armia... - ja ostatnio czytam "Las Teutoburski 9 n.e." z serii HB Bellony. Jest sporo o rozwoju armii rzymskiej, reformach Mariusza, uzbrojeniu, najważniejszych wojnach do 9 r. n.e., itd. no i oczywiście o podbojach Germanii na początku naszej ery. Mało tam polityki, ale ogólnie to bardzo przyjemna i pouczająca lektura.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43345
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Może to Cię zainteresuje Kubo - "Wojny starożytnego świata. Techniki walki", tutaj masz jeden temat o niej:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 78&start=0

Tutaj drugi:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=5755

A tutaj recenzję na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=112

Jakby co możesz po tytułach poszukać innych recenzji książkowych, może też coś znajdziesz, co Cię zainteresuje:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=112

Jest o całej starożytności. Nie jest za długa, nie za skomplikowana. Bardzo fajna pod potrzeby wargamingowe.

Tą książkę czytałem i ze swojej strony polecam :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Polecam

Armie świata antycznego Republika Rzymska i Kartagińczycy

i

Armie świata antycznego Cesarstwo rzymskie i barbarzyńcy

Daniela Gazdy
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43345
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Jarek pisze:Polecam
Armie świata antycznego Republika Rzymska i Kartagińczycy
i
Armie świata antycznego Cesarstwo rzymskie i barbarzyńcy

Daniela Gazdy
Tez polecam

nie jest zbyt gleboka ale ladny przeglad Rzymskiej dzialalnosci wojskowej przez wieki.
Kuba1
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kuba1 »

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=112
Znajduje tylko Armie świata antycznego republika rzymska i Kartagińczycy, (...) Cesarstwo Rzymskie i barbarzyńcy.
Którego dotyczy powyższa recenzja?
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Kuba1 pisze:http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=112
Znajduje tylko Armie świata antycznego republika rzymska i Kartagińczycy, (...) Cesarstwo Rzymskie i barbarzyńcy.
Którego dotyczy powyższa recenzja?
Sprawdź autorów.
Kuba1
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kuba1 »

No tak racja :wall: Widziałem na allegro wygasłe akcje gdzie cena to około 150zł i trochę mnie to przeraziło :f Nigdzie nie dostane taniej? Biblioteka? :crazy:
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Armie swiata antycznego to fantastyczna ksiazka Warryego z genialnymi ilustracjami (z ktorych czesc skopiowano z marnym skutkiem u Gazdy i w kilku innych ksiazkach ).
tytul tez skopiowano - stad niescislosci wychodza potem...

Choc o Rzymie jest polowa mniej wiecej tylko jest to ksiazka ze wszech miar warta polecenia ale dawno wydana i trodno dostepna.

W czasach gdy wyszla byla jedyna perla starozytnej wojskowosci dostepna na naszym rynku (bylo tylko to i 2 male ksiazeczki z serii Tak zyli ludzie pt Historia armii rzymskiej i Historia armii greckiej- na nich sie wychowalem Antycznie ;>).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43345
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kuba1 pisze:No tak racja :wall: Widziałem na allegro wygasłe akcje gdzie cena to około 150zł i trochę mnie to przeraziło :f Nigdzie nie dostane taniej? Biblioteka? :crazy:
Bingo, biblioteka. O ile będą mieli.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Kuba1
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kuba1 »

Pożyczyłem od kolegi Rzeczpospolita Rzymska Autor: Zieliński Tadeusz i właśnie jestem w trakcie czytania:) Za książki wyżej wymienione wezmę się po przeczytaniu Rzeczpospolitej..:) Dziękuje za pomoc XD
Awatar użytkownika
ChevalierVernix
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 19:25
Lokalizacja: obecnie Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: ChevalierVernix »

Poza allegro i jednym antywariatem (299zł !) książki Warry'ego (mówię tu o polskim przekładzie) nigdzie niestety nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia starożytna”