[nowa polska gra] POTOP 1648-1660

Forum grupy Los Diablos Polacos
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

55 kart? Nie za mało?
IMHO jakieś 70 kart byłoby chyba lepszym wyjściem.
tstaszek
Adjoint
Posty: 728
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 19:06
Lokalizacja: SKĄD SIĘ DA

Post autor: tstaszek »

A najlepiej 110 :).
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Może najpierw podaj spis tych wydarzeń, które już masz, to łatwiej będzie zaproponowac coś nowego...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Słusznie, jeśli już masz większość wydarzeń, szkoda byśmy się powtarzali (choć z drugiej strony rozumiem, że jako autor możesz mieć opory przed ujawnianiem przed premierą szczegółów).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Jak Wam naprawde kiepsko bedzie szlo wymyslanie wydarzen, to powiem co ja wymyslilem.
Chce zebyscie mieli swieze spojrzenie, a nie podazali moimi sciezkami.

Kart bedzie 55, bo tyle wchodzi na 1 arkusz i co wazniejsze tyle w zupelnosci wystarcza, zeby byly odpowiednie czeste przelozenia talii.

Gry w zasadzie beda dwie:
- powstanie chmielnickiego dla 2 graczy, obejmujaca lata 1648-1664 oraz
- potop dla 3 graczy (opcjonalnie 4ty jako brandenburczyk, ale to luzny pomysl) obejmujacy lata 1655-1660.

Jeden rok to bedzie jeden etap. Czesc wydarzen bedzie miala charakter ogolny, czesc bedzie sie uzywalo tylko w danej grze (te wydarzenia beda opisane latami, tak zeby bylo jasne kiedy karta moze byc dodana do talii).

To na poczatek poprosze o pomysly na karty bitewne (ma ich byc od 4 do 6).
Zrobilem sobie sciage z kart uzywanych w innych CDG z epoki i zblizonych, ale jakos sie nie moge ostatecznie na nic zdecydowac (pewnie dlatego, ze wciaz pochlaniaja mnie rozwiazania w skali strategicznej, a nie taktycznej).
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Post autor: maciunia »

Z wielką przyjemnością zagram w tą grę i mam dwa pytanka:
Czy gra zostanie wydana w tym roku?
Czy wydawcą będzie PhalanxgamesPolska?
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

maciunia pisze:Z wielką przyjemnością zagram w tą grę i mam dwa pytanka:
Czy gra zostanie wydana w tym roku?
Czy wydawcą będzie PhalanxgamesPolska?
Chyba nie dam rady skonczyc tej gry tak, aby wydac ja w tym roku. Bardziej realny jest przyszly rok.

Nic mi o tym nie wiadomo, zeby Phalanx Games Polska miala wydawac gry wojenno-strategiczne ;)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Ja tak w kwestii kart:
Obserwując gry CDG dla dwóch graczy z jedną wspólną talią (Spartacus, Wilderness War, For the People) widzę, ze liczba kart nie spada ponizej 70 (Spartacus, WW), a często jest nawet wyższa (FtP ma chyba 110 kart) - przy czym są to gry jeno dla 2 graczy (!). Przy czym liczba etapów mała nie jest - WW to 7 lat po 2 pory roku (14 etapów), Spartacus to 10 etapów rocznych; FtP ma w sumie bodaj 12 albo 13 etapów.

Nie wspomnę teraz ile kart jest w HiS, ale też sporo.

Dlatego jeżeli deck ma byc wspólny dla wszystkich 2,3, a nawet 4 graczy, to powinien być większy niż te 55 kart - iMHO 70 byłoby wartością minimalną.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

W dwuosobowym Empire of the Sun jest nawet 165 kart!

Na forum GP wyjaśniono niedawno przyczynę powtarzającej się często w CDG tajemniczej liczbie 110 kart: po prostu na arkusz wchodzi 55 standartowych kart. Zatem do EotS przygotowano trzy arkusze.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Darth Stalin pisze:Ja tak w kwestii kart:
Obserwując gry CDG dla dwóch graczy z jedną wspólną talią (Spartacus, Wilderness War, For the People) widzę, ze liczba kart nie spada ponizej 70 (Spartacus, WW), a często jest nawet wyższa (FtP ma chyba 110 kart) - przy czym są to gry jeno dla 2 graczy (!). Przy czym liczba etapów mała nie jest - WW to 7 lat po 2 pory roku (14 etapów), Spartacus to 10 etapów rocznych; FtP ma w sumie bodaj 12 albo 13 etapów.

Nie wspomnę teraz ile kart jest w HiS, ale też sporo.

Dlatego jeżeli deck ma byc wspólny dla wszystkich 2,3, a nawet 4 graczy, to powinien być większy niż te 55 kart - iMHO 70 byłoby wartością minimalną.
Narazie mysle o 2 lub 3 graczach.

Etapow bedzie mniej, 1 na rok - czyli wychodzi 6 lub 7 (dzieki temu gra bedzie szybka).
Talia w grze to bedzie ok 50 kart, wiec np. przy 3 graczach przelozenie talii bedzie co 2-3 etapy (3 razy w trakcie gry).
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

W HRC jest chyba 62 karty dla dwoch graczy (dochodzi 48 kart bojowych IIRC). W Age of Napoleon jest jeden deck a w nim chyba tylko 55 - i da sie calkiem niezle grac.

Liczba 55 wynika z oszczednosci. Mozna zmiescic np. 65 troche mniejszych kart na tym samym arkuszu ale trzeba zrobic osobny wykrojnik - a to podnosi koszty.

Podobnie jest z zetonami - wydawnictwa maja gotowe wykrojniki i z tego wynikaja standardy dotyczace ilosci i wielkosci zetonow roznego rodzaju w poszczegolnych grach.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Post autor: wizun »

czy można gdzies zamowic "potop" ? i jakie środki przeznaczyc na ewentualny zakup ?
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

wizun pisze:czy można gdzies zamowic "potop" ? i jakie środki przeznaczyc na ewentualny zakup ?
O ile mi wiadomo, nikt jeszcze nie prowadzi przedsprzedazy ;-)
Cena gry tez jeszcze nie zostala ustalona.
WASHINGTON
Appointé
Posty: 35
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 20:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: WASHINGTON »

Znalazłem ten ciekawy wątek w międzyczasie i widzę, że ruch zamarł rok temu. Czy coś się w tym temacie dzieje?
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Widocznie prace trwają... ;)
Zablokowany

Wróć do „Los Diablos Polacos”