USMC 1942

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

LVT (A)(1) (Lekki czołg)
Trening 3+ RP:1
Broń główna:37 mm stabilizowana żyroskopowo z bardzo długą lufą,sprężony km 0,303 cala
Broń dodatkowa:2 km 0,303 cala w obrotowych stanowiskach
Załoga: 5 marines i sierżant z Gres gunami
Funkcje:Kierowca , dowódca ,celowniczy,ładowniczy,2 strzelców KM
Do testów trafiani liczy się jaka transporter opancerzony. Medium cover dla załogi..Amfibia( W wodzie Fast 20cm;Assault 15cm;Slow 8cm).Podczas strzelania z wody zawsze obowiązuje modyfikator -1 do trafiania (jak przy rozkazie szturmu)

+Może mieć przeciwlotniczy km 0,303 cala
+Może wymienić armatę na ciężki miotacz ognia
Ostatnio zmieniony sobota, 20 czerwca 2009, 11:33 przez xardas12r, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

LVT (A)(4) (Lekki czołg)
Trening 3+ RP:1
Broń główna:haubica 75 mm stabilizowana żyroskopowo
Broń dodatkowa:przeciwlotniczy km 0,5 cala
Załoga: 5 marines i sierżant z Gres gunami
Funkcje:Kierowca , dowódca ,celowniczy,ładowniczy, strzelec KM,pomocnik
Do testów trafiani liczy się jaka transporter opancerzony. Medium cover dla załogi..Amfibia( W wodzie Fast 20cm;Assault 15cm;Slow 8cm).Podczas strzelania z wody zawsze obowiązuje modyfikator -1 do trafiania (jak przy rozkazie szturmu),możliwy indirect fire z ponad 100cm.Otwarta wieża.

+Można wymienić przeciwlotniczy km 0,5 cala na dwa przeciwlotnicze km 0,303 cala
Ostatnio zmieniony sobota, 20 czerwca 2009, 11:32 przez xardas12r, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Arek , jak byś wrzucił staty DUKW było by miło ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Jak dam radę, to w przyszłym tygodniu popiszę trochę statystyk do japońskich czołgów, ale niczego nie obiecuję, bo mam póki co kompa w rozsypce.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: USMC 1942

Post autor: Sarmor »

Przetłumaczona lista USMC na Wargamingpedii: http://www.oww2.eu/w/index.php?title=Li ... dnoczonych

Parę moich uwagowątpliwości:
- M4 Crab chyba powinien nazywać się inaczej, ale to detal,
- nie jestem specjalistą, ale skąd autor wziął M3A3 FT? jak dotąd znalazłem info tylko o M3 Satan, jeśli chodzi o Stuarty z miotaczami (oraz M5 Satan, ale też z miotaczami w wieżach, nie kadłubach),
- w Plutonie Moździerzy oryginalnie jest tylko info o konieczności zamiany moździerzy M1 81mm na M19 60mm, bez punktów - dodałem zmianę punktową (identyczną jak w przypadku zamiany na M1 60mm),
- w Sekcji Moździerzy Raidersów było o 2 marines z moździerzami na sekcję - założyłem, że to literówka, zwłaszcza że cała linijka była napisana w liczbie mnogiej,
- LVT nie bardzo mi się podobają - przede wszystkim chodzi o uzbrojenie, którego IMO jest za dużo i ma nieprawidłowe opcje (działka 20mm to raczej brytyjska specjalność, za to powinna być opcja wymian .30 na .50); no i nie przemawia do mnie określenie ich jako Pojazdy półgąsienicowe, choć wiem, z czego wynika,
- LVT(A)-4 nie miał zasady amfibia, którą dopisałem.

Tak na marginesie - wiem, że był problem z rozróżnieniem w polskiej wersji rapid fire i rate of fire. Może szybkostrzelny (charakterystyka) i szybkostrzelność (współczynnik)?
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: USMC 1942

Post autor: Sarmor »

Sarmor pisze:- w Sekcji Moździerzy Raidersów było o 2 marines z moździerzami na sekcję - założyłem, że to literówka, zwłaszcza że cała linijka była napisana w liczbie mnogiej,
Oczywiście miałem na myśli liczbę pojedynczą.

Może jednak dałoby się tu włączyć opcję edytuj?
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: USMC 1942

Post autor: Przemos19 »

Brawo!
Co do uwag tłumaczeniowych jestem jak najbardziej za zmianą rapid fire na szybkostrzelny a rate of fire szybkostrzelność.
Co do LVT to autor tej listy chciał wskazać, że to naprawdę papierowy pojazd ale o większej mobilności niż zwykły lekki czołg. Ważne przy ostrzale z mniejszych kalibrów ppanc, dla większych kalibrów i tak jest to hit na "4". Odróżnił też w ten sposób LVT(A) od innych, gdyż jako jedyne dostały carre legero czyli czołg lekki.

Na forum WOT znalazłem informację iż:
"The M3 Satan flamethrower tank had proved effective in clearing out enemy fortifications in the pacific. Because of this, several M3A3 Stuarts were modified to house a flamethrower. They preformed nearly identical to the other existing Stuart flamethrower tanks, so it was decided to discontinue the production of the flamethrower-equipped M3A3 and continue with the more abundant M3." Stawiam, że dalsze poszukiwanie dowodów to potwierdzi.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: USMC 1942

Post autor: Sarmor »

Rzuciłem okiem na tabelę uzbrojenia i widzę, że moździerz M19 ma mniejszy zasięg od M2. W takiej sytuacji powinien być od niego trochę tańszy - pytanie o ile?
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”