Warhammer/Warmaster w skali 1:72

Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Warhammer/Warmaster w skali 1:72

Post autor: Yori »

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, gdyż zauważyłem, że powstało zainteresowanie projektem "Warhammer 1:72". Proponuję tu wrzucać nie tylko fotografie swoich oddziałów, ale także prezentować pomysły wykonania konwersji lub malowania.

Każdy, kto ma ochotę "wejść w to" wie jaki jest fluff poszczególnych armii Starego Świata. Choć z przyczyn technicznych, czyli braku modeli z uniwersum Warhammera w skali 1:72 trzeba będzie na pewne odstępstwa przymknąć oko.

Aby nie robić oddziałów "na wariata" - trzeba ustalić pewne zasady, oto moje propozycje:

1. Aby zacząć grać - warto na początek oprzeć na zasadach Warmastera, ponieważ są ogólnodostępne w sieci za darmo. Proponuję także w kwestii organizacyjnej przyjąć system podstawkowania taki jak w Warmasterze, ale rozmiar podstawek niech będzie o 50% większy, czyli standardowa podstawka powinna mieć wymiar 60mm x30mm. Proponuję umieszczać na podstawce 4 figurki, daje to efekt dość sporej grupy, a jednocześnie nie zachetamy się zmalowaniem, czyli w miarę szybko coś zagramy. No i zetniemy koszty :)

2. Skoro bierzemy Warmastera jako punkt wyjścia, kawaleria powinna być skierowana frontem do węższej krawędzi - analogocznie jak shock cavalry w Warmaster Ancients. W ten sposób upchniemy 2 figuki na podstawce, czyli 6 w oddziale. To i tak nieźle biorąc pod uwagę realia WFB.

3. Artylerię, mniejsze monstry i lekkie rydwany montujemy podobnie jak kawalerię. Obsługę montujemy razem z działem.

4. Ciężkie rydwany i duże potwory tj. gigant czy smok - montujemy na podstawkach 60x60 mm

5. Dowódców proponuję montować na podstawkach kwadratowych 30x30 mm. Czemu nie okrągłe? Aby dać sobie możliwość zagrania w WFB, jeśli będziemy mieli taką fantazję

Tyle tytułem wstępu. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy rozwiązywać wszelkie problemy i odpowiadać na pytania, które niewątpliwie się pojawią. Zachęcam wszystkich do udziału w tym szalonym projekcie! A w ramach zajawki pozwolę sobie zaprezentować moje pierwsze oddziały. Wkrótce będą kolejne.

Orc Bloody Sun Boyz:

Obrazek

Vampire Counts' Skeletons:

Obrazek
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Ja mogę się bawić ,ale teraz sprawa kawalerii.Czy ktoś będzie miał mi za złe umieszczenie konnych Frontem do szerszej krawędzi ??Mam przygotowanych rycerzy do DBA Właśnie tak ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Myślę, że jest to możliwe, Warmaster Ancients przewidział takie przypadki. Po prostu Twoja kawaleria będzie miała szerszy front, aby zrównoważyć mniejszą ilość podstawek atakujących w zwarciu, kawaleria tak opodstawkowana otrzymuje modyfikator +1 przy szarży i przepychaniu.

W ogóle zastanawiam się, czy lekka czy szybka kawaleria nie powinna być tak jak w Warmaster Ancients rozstawiona klasycznie, a nie na zasadzie shock. Jednostki, które mi przychodzą do głowy, które tak powinny mieć to Goblin Wolf Riders i Imperial Pistoliers.

Ważne, że masz figurki i ochotę, resztę jakoś dopracujemy :).
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Imperialni z tego co patrzyłem w podręczniku chyba maja szeroki front bez żadnych modyfikacji ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

No kurcze ja tego nie mogę nigdzie znaleźć. Knigtly Orders są na pewno shock bo tak wynika ze zdjęć, ale nigdzie nie znalazłem zapisu. Zresztą bez znaczenia i tak masz zrobionych pod DBA i tak. Ale Twoja kolekcja to mi bardziej pod Bretonię podchodzi. Ci łucznicy i w ogóle... :faja:
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Chyba nikt nie zauważył:
http://opwargaming.blogspot.com

Bretonią też mogę grać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Zwracam honor! Człowieku, wygląda na to, że Twoja armia jest najbardziej zaawansowana :)

No to jest nas już czterech! W czterech to można prosiaka zjeść, w brydża zagrać, albo jakąś większą bitkę do WH 1:72 rozegrać :).

Fajne opowiadanko, ale ja jeszcze nie wiem czy będę grał zielonoskórymi. Na razie nie mogę rozwiązać problemu wilków i dzików. Chyba zacznę sam lepić. Póki co to szybciej Undeady wystawię :devil:
Awatar użytkownika
zell
Adjudant
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zell »

Yori pisze: No to jest nas już czterech! W czterech to można prosiaka zjeść, w brydża zagrać, albo jakąś większą bitkę do WH 1:72 rozegrać :).

Fajne opowiadanko, ale ja jeszcze nie wiem czy będę grał zielonoskórymi. Na razie nie mogę rozwiązać problemu wilków i dzików. Chyba zacznę sam lepić. Póki co to szybciej Undeady wystawię :devil:
Yori bandyto :D wszystkim mikroba zaszczepiłeś ^^ ja dzisiaj pierwsza podstawkę skleciłem :D bretonian pesant archers (bowman). jutro rusza malowanie pierwszej jazdy.A co do wilków niedźwiedzi i innego rodzaju zwierzy.Ciężka sprawa z zakupem może być ;/ z tego co mi wiadomo takie zestawy miał chyba tylko airfix i priser ale nie wygląda to rewelacyjnie praktycznie nie dostępne .Można jeszcze spróbować w sklepie z kolejkami ,albo znaleźć jakieś większe metale w 15 mm możne różnica skali nie będzie po oczach raziła tak bardzo. Przychodzi mi jeszcze jeden pomysł może jakieś chińskie gumowce :D te kioskowe zwierzaki jaszczurki itd z śmierdzącej gumy made in china ^^ Czasami takowe widywałem najłatwiej takie cuda trafic w sklepach typu wszytko po X zlotych.
Warsztat:
postapokaliptycznie
Fallout 15 mm

"Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Clausewitz
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Ja jak już pisałem iorę sie za Imperium. Dziś jeszcze mam pracę, jutro zały dzień wolny, wiec ostro pojadę do przodu. Póki co mam zestaw Zvezdy http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=1600 z którego będą dwa oddziały handgunnersów, jeden halabardników zapewne (przerobię z pikinierów) oraz hero. Teraz kwestia bohatera - proponuję również na kwadratowych podstawkach, podobnie jak generała (30x30), samego zaś generała zrobię na większej podstawce, bo zamierzam wystawić go na gryfonie. Będzie gryfon, to wybiorę rozmiar podstawki. :)

Co do ustawienia kawalerii u gobosów i pistoliersów, to wychodzi na to, że obie powinny być Shock --> http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1130063 i http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1130196

Póki co mam jeszcze chwilę, więc idę skrobać pierwszy oddział. :) Barwy oczywiście Altdorf. :D
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Czyli sprawa jasna - cała kawaleria jest shock jeśli ktoś ma figurki przymocowane frontem do dłuższej krawędzi - dostaje +1 do szarży i przepychania. Może być?

BTW mam wiele fajnych pomysłów na Chaos i High Elves :) Którą armię robić? :/
Na początek jednak zrobię Undeady. Pudełko Caesar Miniatures wystarczy na dwa oddziały szkieletów, jeden upiorów, ponadto mamy dwa wampiry pieszo i nekromantę. Zombie zrobię z jakiegoś oddziału średniowiecznego - trochę Green Stuffa i odpowiednie malowanko wystarczy. Mam też pomysł na Czarnych Rycerzy i drugi oddział upiorów. Wygląda na to, że koszt solidnej armii zamknie się w 75 zł! A to już taniocha po prostu! Za tą kwotę otrzymam:

2x Wampir (230 pkt.)
1x Nekromanta (45 pkt.)
2x Szkielety (60 pkt.)
2x Zombie (70 pkt.)
2x Upiory (180 pkt.)
1x Czarni Rycerze (110 pkt.)

Armia na 700 pkt. Wiecie ile by to kosztowało w produktach GW?
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Armia na 700 pkt. Wiecie ile by to kosztowało w produktach GW?
Licząc do WFB to ok. 400 zł wg cen Rebela. Do Warmastera ciężko policzyć, bo części figurek poprostu nie ma i zapewne już nie powstaną. Z resztą przy obecnym kursie funta wszłoby nie wiele taniej niż do WFB.
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Skończyłem Wraithy. No i werszcie odnalazłem się w temacie "Jakie podstawki robić Undeadom?" W związku z tym musiałem przerobić trochę szkielety. Teraz biorę się za duchy. Oto efekt ostatnich godzin przy warsztacie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

No Yori, trzymasz poziom. Rzeczywiście, teraz podstawki lepiej się prezentują. I bardzo ładne płaszcze upiorów, choć można by porobić też np granatowe odcienie itp, żeby nie były tak monotonne. Bardzo ładnie to wygląda! :)

U mnie podkładują się pierwsi handgunnersi, niestety pracy mam dużo, wić wolno idzie. Może jutro dam pierwsze fotki. :)
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Zastanawiałem się nad tymi figurkami, ale trudno je dostać w Poznaniu. Jeśli tylko wpadną mi w ręce, to kupię. W ostateczności zamówię.
Póki co zrobiłem pierwszego bohatera, podstawka zgodnie z sugestią Yori'ego 30x30 mm.
ObrazekTen złoty fragment na dole kaftanu już zamalowałem, zauważyłem to dopiero na zdjęciu.
Handgunnersi idą jak krew z nosa, coś mi się zepsuł biały podkład i wszyscy poszli do kąpieli w denaturacie. Teraz ponownie zapodkładowani czekają na trochę wolnego od pracy, by ich pomalować. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”