Neuroshima Tactics [projekt grupowy]

Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Neuroshima Tactics [projekt grupowy]

Post autor: czaki »

W temacie Żella padł pomysł by, wzorem autorów gry, spróbować własnych sił w tworzeniu figurek do nie wydanego jeszcze systemu Neuroshima Tactics. Gra ta - skirmish, osadzona w realiach erpega Neuroshima, bazować będzie na figurkach w skali 28 mm. Gracze będą dowodzić bandami, gangami i różnymi drużynami poszukiwaczy przygód, liczba figurek będzie więc zbliżona do liczby modeli używanych w Mordheim lub Necromundzie (kilka lub kilkanascie figurek na stronę). Świat gry to postapokalipsa, szeroko pojęta, tak więc praktycznie każda praca w tym klimacie znajdzie swoje miejsce w tym projekcje.

Zapraszam więc do forumowego projektu grupowego, do tworzenia figurek (zarówno samoróbek od podstaw jak i wszelkiej maści konwersji) do NS Tactics. Oczywiście nie przewiduję żadnego terminu końcowego, projekt ma być czystą zabawą. Ktoś podejmie wyzwanie?

Formalne wymogi co do prac:

- skala 28 mm,
- podstawki okrągłe, przy pojedynczym modelu człowieka standardowo średnica 1 cal (takie mają być w oficjalnej wersji NS Tactics),
- klimat postapo, czyli rozpoerducha na maksa ;D
Ostatnio zmieniony piątek, 5 listopada 2010, 10:06 przez czaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zell
Adjudant
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zell »

Czaki zacna to inicjatywa i temat jest to bliski memu sercu .Jako ze grywałem w Neuro rpg jestem z tematem obeznany wiec mogę służyć wszelkiego rodzaju flafem flufem czy jak się to pisze :P. Udział wezmę na pewno wiec trzymam kciuki za powodzenie projektu i jak największą ilość ludzi w nim udział biorących :) .
Warsztat:
postapokaliptycznie
Fallout 15 mm

"Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Clausewitz
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Cieszę się, że pomysł przypadł do gustu a i klimaty bliskie. Yori mnie namówił do założenia tego tematu, więc i trzy osoby już są chętne. :D
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

No ja się zgłaszam oczywiście! Proponuję, aby w tym temacie zamieszczać foty, zarówno gotowe modele lub jak ktoś chce - WIP-y.
headache

Post autor: headache »

Ja też chętnie spróbuję coś innego żeby sobie odpocząć od tego Afganistanu :)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Też mam ochotę pomalować coś większego ni 20 mm i miała to być Necromunda, ale Neuroshima też może być :)

Macie jakieś pomysły skąd brać figurki?

Podobają mi się te od Infinity, wzorcowe modele mają wysko postawioną poprzeczkę dla malarzy, ciekawe czy mi by się udało choć trochę do zblizyć do takiego malowania.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Ja mam zamiar figurki kupować tutaj --> http://gildianajemnikow.pl/

Jest trochę gangerów i nie tylko, sklep sprawdzony przeze mnie wielokrotnie, polecam.
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Ja na początek mam zamiar zrobić jakiś scratch building z bitsów Games Workshopu i figur do Warzone'a, później zapewne skorzystam ze sklepu polecanego przez Czakiego.

W sumie w Neuroshimie fajne jest to, że tylko wyobraźnia nas ogranicza.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

W sumie w Neuroshimie fajne jest to, że tylko wyobraźnia nas ogranicza.
Zgadzam się w 100%. Przeglądałem różne figurki i nawet te, które pozornie nie mają z post apokalipsą nic wspólnego, po paru przeróbkach (np. zamianie miecza na broń palną) będą idealne :).
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Rozpocząłem już klejenie pierwszej figurki. Wstępnie jestem bardzo zadowolony! Co prawda nie mam w zwyczaju publikacji zdjęć WIP-ów, ale ponieważ w sobotę wyjeżdżam na kilka dni, a wykańczam jeszcze jeden projekt - w takim razie dla zachęty jeszcze przed wyjazdem zaprezentuję Wam pierwszą figurę zaledwie przygotowaną do malowania.

A ponieważ czeka mnie jeszcze trochę lepienia z GSu, więc najprawdopodobniej wrzucę zdjęcia dopiero w czwartek.
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Post autor: bnk »

Yori kiedy Ty znajdziesz czas na granie tym wszystkim ? :D
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

A ja jutro odbieram pierwsze zamówienie z Gildii Najemników ;D zaczyna się dziać :)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

bnk pisze:Yori kiedy Ty znajdziesz czas na granie tym wszystkim ? :D
Jak przejdę na emeryturę XD

To moja pierwsza figurka. Jednak wyjeżdżam na kilka dni, więc wrzucam na razie WIPa. Najbardziej interesuje mnie Hegemonia, choć chcę, aby mój gang miał raczej klimat Scavengerów niż Bikerów czy Punków. Ale zobaczymy co z moich planów wyjdzie ;D

Póki co - scratch-build z bitsów GW, Target Games i Northstar. W użyciu był także Green Stuff i spinacz biurowy:

Obrazek
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Miodny. To może ja też WIPa zarzucę? ;) Idę robić fotkę.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Po różnych pudełkach wala mi się trochę figurek i elementów do WH40, wiec kto wie, może też w ramach wprawki w konwertowaniu popełnię coś postapokaliptycznego.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Cisza, łącznie zmieniany 1 raz.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”