Feudalizm (Kordyt)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Feudalizm (Kordyt)

Post autor: Marcon »

SO się nic nie chwali a tu przypadkiem natrafiłem na allegro na nowy projekt wydawnictwa Kordyt ;)

http://allegro.pl/feudalizm-ekonomiczno ... 45054.html]Link do Allegro

Cena wyższa od 1939, ale wykonanie wydaje się być lepsze. Pojawiły się także figurki przedstawiające zamki.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Marcon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Post autor: Paweł Sulich »

Nie no, to trzeba się chwalić :) Nie każdy co dzień skanuje Allegro :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Paweł Sulich, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Temat jest mi znany, rozmawiałem już z SO co do gry i kącik na forum ma zaklepany, jako że wydawnictwo z nami współpracuje, tylko kwestia została jak ją ulokujemy.

Zastanawiałem się też pod tym kątem, że to stricte wojenna gra nie jest, przynajmniej nie do końca (teraz trudno mi powiedzieć, bo jeszcze się nie zapoznałem).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Trzeba się przyjrzeć z bliska tej grze.
Wydawca czasami jak partyzant. Cicho, cicho aż tu nagle wyskakuje z lasy z nowym pomysłem. :D
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Osobiście wolę mniej szumu, a więcej solidnych pomysłów. Krowa która dużo muczy, mało mleka daje :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
adamns
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 25 czerwca 2009, 00:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: adamns »

Grę niedługo będę miał tzn. już dziś powinienem mieć :)

Jak dojdzie rozszyfruje zasady i rozegram partię to coś napiszę.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

clown pisze:Krowa która dużo muczy, mało mleka daje :)
Chcesz powiedzeieć, że w Portalu mają głośne krowy... ;) :D
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Tutaj stronka wydawcy - są instrukcje do obu ich gier. --> http://kordyt.pl/index.html

Przymierzam się do 1939 - ktoś grał?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przecież mamy na forum (oficjalny) dział gry "1939" - proponuję tam dyskutować o niej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

A to nawet nie skojarzyłem, że jest u nas dział, przepraszam, ale jakoś dawno tam nie zaglądałem. ;)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Chcesz powiedzeieć, że w Portalu mają głośne krowy...
Jedne z głośniejszych, ale i w grach wojennych się takie zdarzają :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
SO
Starszy Sierżant
Posty: 236
Rejestracja: środa, 23 grudnia 2009, 20:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: SO »

Instrukcja na stronie nie jest pełna, takie wprowadzenie aby ewentualny nabywca mógł się zaznajomić co kupuje. Niebawem wyślę Raleenowi plik z instrukcją aby mógł się zaznajomić i ulokować gdzieś temat o grze.
A póki co jeśli są jakieś pytania co do gry to chętnie odpowiem.
reximet
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 4 stycznia 2011, 20:27
Lokalizacja: Jawor

Post autor: reximet »

Mam jedno pytanie, ponieważ nie znalazłem tego w instrukcji, a dołączyłem do tego forum więc skorzystam - co daje karczowanie lasu?
Awatar użytkownika
SO
Starszy Sierżant
Posty: 236
Rejestracja: środa, 23 grudnia 2009, 20:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: SO »

Karczowanie lasu pozwala uzyskać nowe tereny pod rozbudowę. W tzw. dziewiczym lesie można wybudować tylko tartak. Aby unieścić na terenach leśnych pole, wieś czy inne obiekty gospodarcze lub osadnicze należy posłać tam robotników, wykarczować las i umieścić na tym polu żeton wykarczowanego lasu. Tym sposobem uzyskujemy nowy teren pod rozbudowę.
reximet
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 4 stycznia 2011, 20:27
Lokalizacja: Jawor

Post autor: reximet »

Ale dostaje się drewno? Ja myślę, że tak bo kto by ściął cały las, żeby nic z tego nie mieć? A i karczować można na terenie gdzie jest tartak?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”